reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecamy-Odradzamy zakupy dla Kwietniaczków i ich mam:)

Phelania

Mama 2 urwisów :P
Dołączył(a)
15 Marzec 2008
Postów
3 988
Miasto
Okolice Warszawy/Ożarów Mazowiecki
Dziewczyny myśle ze to bedzie najprostsza forma pozniej mozna zajrzec ,spojrzec ( mile widziane sa linki )

Polecajmy i odradzajmy to, co warto lub nie należy kupować maluchom i ich mamom :)

Ja zacznę:

Nasze Hity:

- oliwka Nivei
- krem na nie pogode Nivei
-pieluchy active Baby (zielone) oraz acive Fit (kupowalam na allegro )sciagane z niemiec sssuper
-sudocrem
-mleczko do kapieli 2w1 Nivei
-Alantan masc "na wszystko" !!!kaszka na buzce zniknela.
-Mata edukacyjna Tiny Love z lusterkiem sssuper
-Frida do noska +sól morska
- Butelka antykolkowa Mr Brown
- Chusteczki nawilzajace Penaten

Nasze Kity

- Pieluchy bella nie przyjemne w dotyku
- Chusteczki Hugiess
- Nie polecam ubranek (body ,bluzek) zakupione w smyku robia sie pod szyja "homonta"wiecej nie kupimy:/
 
Ostatnia edycja:
reklama
ŁÓŻECZKO - drewniane albo turystyczne, my wprawdzie mamy oba, drewniane 120x60cm z 3 poziomami wysokości materaca.
MATERACYK DO ŁÓŻECZKA - ja kupiłam dla Alanka gryka-kokos .

POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA - przyda się później bo na początku dziecko i tak śpi bez poduszki, ewentualnie skośnym KLINIE,

POSZEWKI 3 kpl.
- z ochraniaczem, baldachim według gustu, my nie używamy bo tylko się kurz gromadzi. Prześcieradła (najlepiej kilkasztuk) mamy na gumkę mięciutkie frottowe, są milsze niż bawełniane. Bardzo polecam też ochronne ceratki na materacyk, mamy takie na gumki na rogach, pod prześcierało, czasem się zdarza, że dziecko się przesika albo mu się uleje i szkoda by zamoczyć/zabrudzić materacyk, takie ceratki są wtedy bezcenne (my mamy 2 sztuki)

PRZEWIJAK,używamy do tej pory :)

ŚPIWOREK DO SPANIA -u nas sie nie sprawdził młody sie rozkopywał i płakał...


WÓZEK, warto zwrócić uwagę, żeby miał w komplecie osłonkę przeciwdeszczową, moskitierę i ochraniacze od wiatru.


KOCYKI, ja jestem fanką kocyków, dobrze mieć kilka sztuk, na lato fajne są takie bawełniane;P

POŚCIEL DO WÓZKA
wg mnie nie potrzebna, ja używałam rożka.

BUTELKI, zaczelismy używac jak mlody skonczyl 2 tyg używalismy tylko Nuby:) polubił ta firme i koniec ale teraz poluje na TT:) ale warto miec w pogotowiu na poczatku bo to różnie bywa z karmieniem:/

LAKTATOR , przydatny jeśli planujecie karmić piersią, ja polecam elektryczny Madela.
PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW - mam i żałuję, że kupiłam, teraz widzę, że to zbędny gadżet, można wszystko podgrzać w garnku i w sumie trwa to szybciej i mniej prądu zużywa.

TERMOOPAKOWANIE NA BUTELKI - przydaje się szczególnie w podróży.

WKŁADKI LAKTACJNE, niezbędne na początku do czasu uregulowania się laktacji, przetestowałam niemal wszystkie dostępne na rynku i wg mnie najlepsze są Tomee Tipee.

BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt.

KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt - ja używałam tylko w szpitalu, teraz już raczej nie kupię.

ROŻEK - miałam 1, potem może być jako kołderka do wózka, na początku przydatna rzecz, noworodki lubią być opatulone, są wtedy spokojniejsze.

PODUSZKA DO KARMIENIA nie miałam i nie odczułam potrzeby jej posiadania. Mamy po cesarkach sobie chwalą.

ŚLINIAKI -kupiłam dopiero jak mały zaczał się jeść inne rzeczy, ale często dorzucane są jako gratisy doróżnych dziecięcych zakupów.

DZIECIĘCY PROSZEK DO PRANIA np. dzidziuś...

PIELUCHY FLANELOWE, przyda się kilka sztuk. PIELUCHY TETROWE około 10szt.-tyle miałami uważam, że wystarczyło.


PIELUCHY JEDNORAZOWE, nie róbcie zapasów, zawsze są gdzieś przeceny, promocje,a maluchy szybko rosną, my np jedynek używaliśmy bardzo krótko, zużyliśmy niecałe 2 paczki i od razu przeskoczyliśy na dwójki.

CHUSTECZKI WILGOTNE, przydatne, ale trzeba znaleźć te "jedyne", my uzywaliśmy Nivea bardzo fajne , Pantena sssuper ale drogie :(((a teraz lecimy na pampersach zielonych zazwyczaj sa w promocji:)

KREM do pupy, polecam Linomag i maść Alantan Plus, napocniejsze odparzenia Sudokrem lub mąka ziemniaczana :)

ZASYPKI - wg mnie niepotrzebne

WANIENKA - kupcie jak najdłuższą, będzie dłużej służyła.

OKRYCIE KĄPIELOWE z kapturem- 2 sztuki, im większe tym lepsze i dłużej służy.

NOŻYCZKI - ja od początku obcinam małemu paznokci typowa obcinaczka,nożyczki u nas sie nie sprawdziły:/

GRUSZKA itp. - my mamy aspirator Frida, sprawdza się w połączeniu z wodą morską w sprayu.

KREM ochronny od słońca, koniecznie z wysokim filtrem.polecam Ziajke 50

SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego, naturalnego włosia.

PŁYN DO KĄPIELI/SZAMPON - na początku warto używac czegos delikatnego my mielismy ogólnie kosmetyki Nivei:).

OLIWKA -nivea




Gadżety:
Projektor Kubusia puchatka u nas sie sssuper sprawdza do tej pory -http://allegro.pl/tomy-projektor-pozytywka-puchatek-disney-2015-i2914554284.html
Leżaczek-Bujaczek- u nas sie sssuper sprawdzil na poczatku:phttp://www.brightstarts.pl/index.php?p2029,hustawka-kaczuszka-do-11kg
 
A dziewczyny co polecacie/odradzacie, jako kosmetyki dla dzidziusia/mamy na start? Wiele z nich jest dopiero po 1. mies i juz sie gubie co zostaje...
 
Phelania; no ja tez myslalam o nivea ale co popatrze to pisza ze po 1. mies... ktore wiec dla noworodka kupic, blagam ratuj :-)
 
Ja kąpałam małego w Emolium póki butelka się nie skończyła później kąpałam w Hippie a później już w Nivea płyn do mycia ciała i włosów

Teraz będzie jakieś emolium a później właśnie nivea lub hipp
 
reklama
Ja podobrnie jak White_orchid czytałam dobre opinie (szczególnie jeśli chodzi o skład) o Hippie, Flosleku i babydreamach i któreś z tych też zamierzam kupić :-)
 
Do góry