reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecane spacerówki

Pytanie jak lekki ;)
Bo dziewczyny polecają ci Valco, a to 10kg więc cięższy niż moje 2w1 :D

Generalnie ciężko, żeby wózek był naprawdę lekki i jednocześnie radził sobie w najtrudniejszym terenie.
Mnie bardzo pozytywnie zaskoczył Babyzen Yoyo - 6kg wagi, koła małe ale z amortyzacją więc całkiem nieźle dawał sobie radę w terenie jak na takiego malucha. Minus to na pewno mała budka i kosz na zakupy
valco snap 4 sport wazy 7.8 kg, nie 10 :)
 
reklama
moja znajoma miała ten wózek i kupiła drugi. Kompletnie nie radził sobie w terenie.

No ja go kupiłam jak dziecko miało 3 lata więc mega duże (miało wypadek, nie mogło chodzić).
I zrobił z nami masę km po lesie, po polach itp. i dla mnie to był hit (ba jest do dzisiaj, bo nadal go mamy) - ale dla mnie ważniejsza była waga wózka bo już samo dziecko było ciężkie więc dlatego pytam co szuka autorka :D Bo dla mnie wózek 10kg to nie jest lekki wózek, ale dla kogoś kto miał wózek nie wiem 20kg to pewnie jest ;)

Edit. Co do wagi valco sugerowałam się stroną producenta :D
Edit. 2 I w sumie dlatego uważam, że każdy musi sam sobie przetestować wózek, nie kupować w ciemno, bo totalnie ma inne potrzeby :)
 
No ja go kupiłam jak dziecko miało 3 lata więc mega duże (miało wypadek, nie mogło chodzić).
I zrobił z nami masę km po lesie, po polach itp. i dla mnie to był hit (ba jest do dzisiaj, bo nadal go mamy) - ale dla mnie ważniejsza była waga wózka bo już samo dziecko było ciężkie więc dlatego pytam co szuka autorka :D Bo dla mnie wózek 10kg to nie jest lekki wózek, ale dla kogoś kto miał wózek nie wiem 20kg to pewnie jest ;)

Edit. Co do wagi valco sugerowałam się stroną producenta :D
Edit. 2 I w sumie dlatego uważam, że każdy musi sam sobie przetestować wózek, nie kupować w ciemno, bo totalnie ma inne potrzeby :)
edit 2 - podpisuje się pod tym rękoma nogami i brzuchem! Jechać do sklepu i wszystko „pomacać” po swojemu i porozmawiać z doradca, który poznając oczekiwania może doradzić :)

Sport 4 ma 7.8, według „instrukcji” która mam do wózka. Ale valco ma kilka modeli i trend np jest już cięższy :) i
 
Peg perego aria ale w śniegu takim mega potrafił się zakopać. Niezawodna była spacerówka z zestawu chicco s3 (ale chyba już tego nie ma w ofercie)
 
Nie mam Facebooka, ale patrzę na każdy który tutaj wrzucacie, porównuję i analizuję co będzie najlepszym wyjściem. Kurcze no zależy mi aby był to wózek lekki czyli 7kg maks, ale też aby dobrze sprawdzał się podczas manewrowania. Zastanowię się nad Babyzen Yoyo, ale muszę go najpierw na żywo zobaczyć 😜
yoyo dla mnie był za malutki, ma krótka budę ...ale kupiłam zamiennik tańszy tylko mus e sobie przypomnieć nazwę;) nie jakiś chiński, tylko ....już wiem...coletto Lanza - spójrz na niego, ma duperamortyxacje na tych mamuch kuleczkach, więcej kiejsca dla dziecka, podnóżek, pałąk, duża budkę, nawet siateczkę na lato z tyłu. Polecam
 
Mutsy nexo. Ekstra się składa. Mieszkam na 3 pietrze bez windy. Córka go uwielbiała, teraz czeka aż syn do niego dorośnie. Był z nami wszędzie, nad morzem, na wszelkich wyjazdach. Polecam
 
Valco Snap 4 ma zaniżona wagę na stronie producenta - jakiś czas temu wazylismy go w sklepie i tak naprawdę wazy Ok 9 kg, przy czym była to waga wersji podstawowej z piankowymi kołami. Pompowane w wersji sport będą jeszcze droższe. To dobry wózek, ale ma swoje ograniczenia - np zupełny brak amortyzacji.

Nie ma wózka idealnego, na każdy teren i pogodę, bez wad.
Te które będą lekkie i będą się łatwo składały, będą raczej „kulaly” w terenie z uwagi na małe koła i brak lub słaba amortyzację. Jednak do miejskiej jungli jednak w większości będą wystarczajace. Tu asortyment jest naprawdę szeroki, bo lekkich spacerówek jest na rynku sporo. Ze swojej strony polecam Easywalker jackey (składa się automatycznie, jest lekki i prowadzi się jedna ręka) albo Cosatto (piękne kolory, składa się jedna ręka do rozmiarów małej walizki, ma rączkę teleskopowa, duża budę i kosz na zakupy oraz naprawdę niezle koła).

Jeśli szukasz czegoś bardziej „terenowego” to raczej pożegnaj się z malymi wymiarami i niska waga, bo same koła terenowe i konstrukcja będzie wymagała wyższej wagi i większych rozmiarów.
Ja mam TFK i uważam, ze to najbardziej genialny wózek świata. Dał radę w górach, śniegu po pas i na plazy. Ale jak mam go znosić po schodach samej to jestem chora. A z dzieckiem w duecie to wręcz Mission impossible.
 
Słuchajcie upatrzyłam wózek MastSwiss Design M4, czy ktoś uzytkował ten wózek ? W sobotę dopiero pojadę zobaczyć a tak pytam, bo może ktoś ma doświadczenia z tym wózkiem?
 
reklama
Cześć Mamy, powiedzcie jaki wózek spacerwoy polecacie? Szukam czegoś dobrego do jazdy w terenie jak i po mieście, wygodnego dla dziecka jak również do prowadzenia, najlepiej aby wózek nie był ciężki gdyż z wysokiego drugiego piętra będzie noszony. Przy synu wybrałam kopertowy wózek EuroCart głównie ze względu na kompaktowy rozmiar i niedużą wagę, poza tym okazał się bardzo przeciętny. Szukam patrzę i jest tyle tego, że nie mogę zdecydować, dlatego proszę o Wasze opinie, być może pomoże to na coś się zdecydować. Z góry dzięki i miłego dnia życzę 😊
Hej! Ja zakupiłam spacerówkę z anex, a dokladnie to anex air x. Sprawdza mi się świetnie i szczerze polecam każdej mamie;) Moim zdaniem brak wad, super amortyzacja i wygoda
 
Do góry