reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip doczesnowy

Hej i jak z tym polipem? Ja tego go mam, czy jeszcze u Ciebie krwawił? U mnie krwawił ostatnio w 16 tc
Hej, u mnie ostatnio krwawił plus poleciały malutkie skrzepy 18 maja tj w 21 i 6 tc. Myślałam że zejdę na zawał. Na IP nic nie stwierdzili a na wizycie mój gin zauważył że polip maksymalnie pociągnął się do góry i jest teraz w ujsciu wewnętrznym.
Odliczam dni do terminu.
A jak u Ciebie?
 
reklama
Hej, u mnie ostatnio krwawił plus poleciały malutkie skrzepy 18 maja tj w 21 i 6 tc. Myślałam że zejdę na zawał. Na IP nic nie stwierdzili a na wizycie mój gin zauważył że polip maksymalnie pociągnął się do góry i jest teraz w ujsciu wewnętrznym.
Odliczam dni do terminu.
A jak u Ciebie?
Narazie nie krwawi, lekarz coś mówił o usunięciu, ale boje się, czy to nie spowoduje krwawienia i jakiejś infekcji. Czy Twój lekarz coś wspominał, czy to się usuwa? Mój narazie wystaje i się nie zmniejsza, ale mam dopiero 19 tydzien.
 
Narazie nie krwawi, lekarz coś mówił o usunięciu, ale boje się, czy to nie spowoduje krwawienia i jakiejś infekcji. Czy Twój lekarz coś wspominał, czy to się usuwa? Mój narazie wystaje i się nie zmniejsza, ale mam dopiero 19 tydzien.
Broń Boże! Polip w ciąży się nie usuwa. Poczytaj w necie. Ja czytałam i jest mnóstwo historii które skończyły się źle po usunięciu. W razie jak będzie naciskał, zmień lekarza. Polip odpadnie sam podczas porodu.
 
Broń Boże! Polip w ciąży się nie usuwa. Poczytaj w necie. Ja czytałam i jest mnóstwo historii które skończyły się źle po usunięciu. W razie jak będzie naciskał, zmień lekarza. Polip odpadnie sam podczas porodu.
Też tak mi się wydawało. Mój lekarz chciał go wysłać do ekspertyzy, ale cytologia była ok, więc myślę, że nie ma sensu.
 
Cześć dziewczyny, jak tam wasze polipy? Wszystko dobrze?
Ja nie miałam tyle szczęścia, w 12 tc wykryto u mnie 4 cm dziada, który wystawiał z szyjki macicy i na dodatek jeszcze szyjka miała 27mm. Później nawet przy oszczędnym trybie życia krwawienia ustały, a w 16tc ni stąd ni zowąd wody odeszły i musiałam rodzić, mój aniołek nie miał szans. Jeszcze dzień wcześniej na wizycie u ginekologa wszystko było ok i pobierał wymaz i nie wiedzieli czemu tak się stało. Dopiero teraz przyszły wyniki z histologii i to przez jakas baterie, ktora wywołała zapalenie łożyska...
Powodzenia, trzymajcie się.
 
@Ditaa miałam tez taka bardzo podobna sytuację z tym że u mnie w 20 tc okazało się że nie mam wód.. One się chyba sączyły a ja czego nie czułam bo myślałam że to plamienia z polipa.. Albo odeszły po prostu na toalecie ponieważ nie kojarzę aby nagle mi coś więcej wyciekło.. Ale lekarze tej sytuacji nie łącza z polipem a u Ciebie..? Jestem bardzo załamana bo to pierwsza ciąża.. miałam ta przykrą sytuację w tym roku..
 
@Ditaa miałam tez taka bardzo podobna sytuację z tym że u mnie w 20 tc okazało się że nie mam wód.. One się chyba sączyły a ja czego nie czułam bo myślałam że to plamienia z polipa.. Albo odeszły po prostu na toalecie ponieważ nie kojarzę aby nagle mi coś więcej wyciekło.. Ale lekarze tej sytuacji nie łącza z polipem a u Ciebie..? Jestem bardzo załamana bo to pierwsza ciąża.. miałam ta przykrą sytuację w tym roku..
Dla mnie też jest to świeże, raptem 6 tygodni... Pierwsze, wyczekiwane dziecko, a na karku już 32 lata🙈 u mnie polip też nie był bezpośrednią przyczyną, ale pośrednio już tak, bo przez to, że zewnętrzna szyjka macicy była otwarta, bakteria mogła się dostać z pochwy do środka i wywołać zapalenie. Teraz jeszcze będę miała robioną histeroskopię żeby sprawdzić czy nie mam innych ukrytych polipow. Mi się sączyły wody cały dzień, ale w II trymestrze wydzielanie śluzu też się nasila, a mąż już prędzej podejrzewał, że to nietrzymanie moczu niż wody płodowe🤣 mialam tez silne bole podbrzusza, teraz już wiem, że to były skurcze... ale dziwne, że u Ciebie nie było wód, jak mi pękł pęcherz to wody leciały i leciały. No nic🤷‍♀️ jak lekarze sami nie wiedzą, a my będziemy się zadręczały pytaniami, na ktore nikt nie zna odpowiedzi.
 
reklama
Ja pojechałam w 20tc po prostu na wizytę bo Leukocyty w krwi miałam 22 tys ... A lekarz mówi.. Pani nie ma wód.. AFI wynosiło 0.. Stwierdzono potem PROM.. Musieli mi wywoływać poród.. Ale dosłownie jak Ty miałam właśnie bóle podbrzusza.. Z tym że leżałam od jakiegoś 16/17tc i byłam na lekach bo byłam dwa razy w przeciągu 3 tyg u lekarza z krwawieniami.. I jak wzięłam magnez to ból był mniejszy.. Lekarz twierdził ze macica rośnie dlatego boli.. A to chyba również były już jakieś skurcze..
To wszystko co przeszłam było straszne.. Ból psychicznych jaki czuje cały czas jest nie do opisania.. A Tęsknoty za dzieciatkiem nie zrozumie nikt tylko ten kto przeżył ta tragedię..
 
Do góry