reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip na szyjce macicy w ciąży

Dołączył(a)
13 Grudzień 2017
Postów
3
Hej dziewczyny. Czy któraś z Was miała polipa na szyjce macicy ? Jakie on dawał objawy ? Ja cały czas plamie, czasami na różowo, czasami krwią. Bardzo różnie. Lekarz mówi, że to od polipa, ale ja i tak się martwię i chciałabym wiedzieć jak to było u Was :).
 
reklama
@natala411 mialam duzego polipa w ujsciu macicy naciekajacego do szyjki. Moja gin mnie uspokajala. Mowila ze jak sam nie uschnie, to zajmiemy sie nim po pierwszym trymestrze ciazy. Na pewno mocno krwawil od 4tc do niemal 14 tc. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc. Raz krew brazowa, ale przewaznie zywo czerwona. Trzeba byc jednak uwaznym, by nie przeoczyc innej przyczyny krwawienia. Jesli cos cie niepokoi, wal do gina. W 2 trymestrze rzeczywiscie zmalal i przestal dawac objawy. Ja nic z nim nie robilam. Slyszalam, ze sie podwiazuje aby usechl, ale moja gin uwazala, ze sam sie w chlonie i tak sie stalo. Obecnie jestem w prawie 35tc. Przykro mi, ze stracilas wysoka ciaze, ale czy napewno z powodu polipa?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Destino oczywiście jestem w stałym kontakcie z moim lekarzem, na wizyty chodzę co 10 dni, biorę Duphaston i odpoczywam. W tamtej ciąży polip odpadł w 10 tc, potem krwawienie się utrzymywało caly czas , żaden lekarz nie potrafił określić z jakiej przyczyny. W 19 tc odeszły mi wody i w 22 urodziłam. Nikt nie wie jaka była przyczyna. Po prostu teraz martwię się, bo ciąża zaczyna się identycznie jak tamta. Ale mam nadzieję, że to tylko ten polip ! :)
 
@natala411 mysle, ze to nie polip byl przyczyna straty. Sugerowalabym ci na bierzaco robic wymazy z pochwy. Mnie sie zdarzalo nawet co tydzien, ale tak co 2,3 tez mozna. Lub chociaz raz w miesiacu. Bo nawet drobne infekcje moga wywolac wczesniejszy porod. Ginowie tak czesto nie zalecaja, a w ciazy infekcje lubia byc bezobjawowe. Ja z tego tytulu 3 antybiotyki w 1 trymestrze mialam. Potem nie wiem jakim cudem bylo czysto. Mam endometrioze i duza sklonnosc do stanow zapalnych. A to niewinne badanie moze dac zycie dziecku. Tez sie martwilam o uciekajace wody. Poniewaz stracilam 2 maluszki teraz wszystko kontrolowalam w duzej mierze sama. Polecam tez kontrolowac tsh bo w ciazy lubi platac figle. Co prawda mam niedoczynnosc od wielu lat, ale znam dziewczyny, ktore z tarczycza nic nie mialy a w ciazy im dosc rosla. Bedziesz miala duzo strachu, mam jednak nadzieje, ze ci sie tym razem powiedzie

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry