reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip na szyjce macicy

Rene1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2016
Postów
1 753
Dziewczyny. Podczas robienia cytologii lekarz wykrył mi polipa. Dodam ze to 14 tc a polip zrobił sie na pewno w ciąży. Zalecenie to zakaz współżycia odstawienie luteiny którą bralam od 9 tc. Czy któraś z Was miała taki przypadek. Czyms to grozi? Ma jakiś wpływ na dzidzie?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej ja też mam polipa na szyjce. Jedyne co wiem to ze będą go wycinać po porodzie. Trochę mnie to przeraza. Ja na początku ciąży lekko plamilam, dostałam dupchaston i tez zakaz współżycia. Polipa wykryto mi dopiero na badaniach prenatalnych. Od tamtej pory wspolzyje normalnie i nic się nie dzieje. Jestem w 27 tygodniu.
 
Z tego co się orientuję lekarz może zalecić jego usunięcie i założenie szwu (jeżeli polip jest duży), najczęściej zaleca się obserwację, gdyż zdarza się, że polip zostanie samoczynnie usunięty podczas porodu.
 
Wykryty polip w czasie ciąży poddawany jest tylko wnikliwej obserwacji. W przypadku niewielkiej narośli, lekarz zaleca cierpliwość bowiem istnieje duża szansa, że wchłonie się sam lub zostanie wydalony podczas porodu. W tym czasie zaleca się ograniczenie lub rezygnację ze współżycia, by nie nadwyrężyć podrażnionej błony śluzowej macicy i nie naderwać polipa, co może spowodować krwawienie. Przy większych i powodujących plamienia lub krwawienia zaleca się usunięcie i założenie szwu szyjkowego.
 
reklama
Do góry