reklama

Polip na szyjce macicy

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Rene1985, 5 Październik 2016.

1. Rene1985

Rene1985 Fanka BB :)

Dziewczyny. Podczas robienia cytologii lekarz wykrył mi polipa. Dodam ze to 14 tc a polip zrobił sie na pewno w ciąży. Zalecenie to zakaz współżycia odstawienie luteiny którą bralam od 9 tc. Czy któraś z Was miała taki przypadek. Czyms to grozi? Ma jakiś wpływ na dzidzie?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

2. askl25

askl25 Fanka BB :)

Hej ja też mam polipa na szyjce. Jedyne co wiem to ze będą go wycinać po porodzie. Trochę mnie to przeraza. Ja na początku ciąży lekko plamilam, dostałam dupchaston i tez zakaz współżycia. Polipa wykryto mi dopiero na badaniach prenatalnych. Od tamtej pory wspolzyje normalnie i nic się nie dzieje. Jestem w 27 tygodniu.

3. reklama
  4. Rene1985

Kurcze to nie wiem czemu kazał odstawić zatem luteine :/

5. askl25

askl25 Fanka BB :)

Duphaston dostałam z powodu plamienia. Wtedy jeszcze nie było wiadomo ze mam polipa.

6. ElaWiktoria

ElaWiktoria Zaciekawiona BB

Witam ja też mam polipa na macicy a staramy się o dziecko;(

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

7. Rene1985

Tylko ze mi zrobił się jak już bylam w ciąży co dziwne. A Ty bylas u lekarza? Leczysz to jakoś?

8. katadrap

katadrap Aktywna w BB

Z tego co się orientuję lekarz może zalecić jego usunięcie i założenie szwu (jeżeli polip jest duży), najczęściej zaleca się obserwację, gdyż zdarza się, że polip zostanie samoczynnie usunięty podczas porodu.

9. ElaWiktoria

ElaWiktoria Zaciekawiona BB

Okazalo si3 ze jestem w ciazy i nie mam zabiegu

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

10. reklama
  11. sylwiawalerianczyk

sylwiawalerianczyk Aktywna w BB

Wykryty polip w czasie ciąży poddawany jest tylko wnikliwej obserwacji. W przypadku niewielkiej narośli, lekarz zaleca cierpliwość bowiem istnieje duża szansa, że wchłonie się sam lub zostanie wydalony podczas porodu. W tym czasie zaleca się ograniczenie lub rezygnację ze współżycia, by nie nadwyrężyć podrażnionej błony śluzowej macicy i nie naderwać polipa, co może spowodować krwawienie. Przy większych i powodujących plamienia lub krwawienia zaleca się usunięcie i założenie szwu szyjkowego.

Poleć forum