reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip szyjki macicy

U mnie właśnie nie dawał żadnych objawów do tej pory i póki co dalej nic.. dowiedziałam się właśnie podczas badania kontrolnego, pewnie był już wcześniej,ale niestety żaden lekarz nie wykonywał mi usg dopochwowego dopóki nie zmieniłam lekarza, z obliczeń wynika tez,ze jest to dopiero 5tydzien ciąży dlatego cały czas się stresuje i zastanawiam czy isc do lekarza już teraz, albo poczekać chociaż do 6tygodnia bo jest wcześnie wiec nie chce tez „bezsensu” iść za wcześnie i np potem za 2tyg,ale ze względu właśnie na to chyba pójdę niedługo bo zwariuje.. choć martwią mnie te odpowiedzi o krwawieniach choć czytałam o nich,ale wolałam poszukać i zasięgnąć odpowiedzi kogoś kto to przeżył.
Mniejsze polipy nie musza dawac krwawien. nie martw sie, taki polip nie powoduje zadnych problemow z ciaza. Dziecko jest w macicy a nie w szyjce. Urodzilam szczesliwie i w terminie, zadnych problemow. Zadnego rowarcia za wczesnie szyjki. Cala ciaza ksiazkowa. Zapytaj o globulki dopochwowe by uniknac ewentualnego stanu zapalnego, macmirror jest bezpieczny w ciazy, bralam go cala ciaze. Choc nie wiem czy bralam go dlatego ze mialam duzego polipa czy przy kazdym sie bierze. U mnie bylo napisane, polip olbrzymi.
 
reklama
polip może powodować rozwieranie szyjki macicy i skurcze, jeśli był przed ciążą organizm może chciec sie go pozbyć. poza tym polip może powodować stan zapalny i żeby nie doszło do zapalenia szyjki macicy i zakażenia błon płodowych trzeba często robić wymazy. mój polip w ciaży czesto krwawił, stres czy to poronienie, czy polip był za każdym razem. pytanie jak duży jest ten polip i co poradzi lekarz.
Mowisz o polipie w macicy a nie w szyjce macicy. To dwa inne polipy. Ten w macicy moze powodowac skurcze bo organizm moze sie chciec go pozbyc i czasem przez to moze dojsc do poronienia bo pozbedzie sie tez zarodka. Polip szyjki macicy to co innego, nie powoduje skurczy i nie ma wplywu na ciaze. Jedyne co to moze powodowac stan zapalny ale na stan zapalny w ciazy jest sie podatnym i bez polipa. Nie wielkosc jest wazna tylko usytuowanie polipa czy jest w macicy czy w szyjce. Nie robilam wymazow, bralam tylko globuki dopochwowe i wszystko bylo ok. Nie strasz niepotrzebnie autorki skurczami prosze, bo ma polipa szyjki macicy.
 
Mniejsze polipy nie musza dawac krwawien. nie martw sie, taki polip nie powoduje zadnych problemow z ciaza. Dziecko jest w macicy a nie w szyjce. Urodzilam szczesliwie i w terminie, zadnych problemow. Zadnego rowarcia za wczesnie szyjki. Cala ciaza ksiazkowa. Zapytaj o globulki dopochwowe by uniknac ewentualnego stanu zapalnego, macmirror jest bezpieczny w ciazy, bralam go cala ciaze. Choc nie wiem czy bralam go dlatego ze mialam duzego polipa czy przy kazdym sie bierze. U mnie bylo napisane, polip olbrzymi.
 
Dziękuje Ci bardzo, napewno omówię jakiś plan i tez zapytam lekarza 😘 to jeszcze bardzo wcześnie wiec jest wiele obaw,ale ta najbardziej nie daje mi spokoju.
 
Mowisz o polipie w macicy a nie w szyjce macicy. To dwa inne polipy. Ten w macicy moze powodowac skurcze bo organizm moze sie chciec go pozbyc i czasem przez to moze dojsc do poronienia bo pozbedzie sie tez zarodka. Polip szyjki macicy to co innego, nie powoduje skurczy i nie ma wplywu na ciaze. Jedyne co to moze powodowac stan zapalny ale na stan zapalny w ciazy jest sie podatnym i bez polipa. Nie wielkosc jest wazna tylko usytuowanie polipa czy jest w macicy czy w szyjce. Nie robilam wymazow, bralam tylko globuki dopochwowe i wszystko bylo ok. Nie strasz niepotrzebnie autorki skurczami prosze, bo ma polipa szyjki macicy.
oczywiście, że wielkość ma znaczenie, duzy polip który jest w szyjce, może ją rozpychać. sama miałam wielkiego polipa, który się tak rozrósł, że zaczął się zwijać. , nie każdy lekarz też chce faszerować lekami, więc jeśli nie dostanie globulek, to wtedy bezpieczniej co jakiś czas robić wymazy. ale to już pozostaje w decyzji lekarza.
 
oczywiście, że wielkość ma znaczenie, duzy polip który jest w szyjce, może ją rozpychać. sama miałam wielkiego polipa, który się tak rozrósł, że zaczął się zwijać. , nie każdy lekarz też chce faszerować lekami, więc jeśli nie dostanie globulek, to wtedy bezpieczniej co jakiś czas robić wymazy. ale to już pozostaje w decyzji lekarza.
Co do wymazow to ja z powodu polipa nie mialam robionej w ciazy cytologii.
 
reklama
Do góry