reklama

Polityka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez poprostumama, 12 Wrzesień 2015.

 1. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

  Witajcie drogie mamy ;) drodzy tatusiowie ;)
  Jako, że wybory się zbliżają to postanowiłam założyć ten temat. Tutaj każda z nas, każdy z nas będzie mógł wylać swoje żale dotyczące polityki i partii politycznych.

  Dziewczyny czy nie uważacie, że pomysłu PiS to czysta populistyka bo i tak nie da się tego zrealizować, i nie wiem dlaczego, gro osób w naszym kraju to wierzy. I co sądzicie o pomyśle PiS, by naszych chłopców, wychuchanych synków zabierali nam do armii ;(?
   
 2. happybeti

  happybeti show must go on...

  O Pislamistach mam zdanie jak najgorsze, a z każdym dniem mnie w tym utwierdzają.
  Nie tylko pomysł z armią, równiez i inne ich zapowiedzi sprawiaja, że wlos się jeży na głowie.
  Co powiecie, drogie Koleżanki, o pomysle całkowitego zakazu aborcji, bez względu nawet na ZAGROŻENIE ŻYCIA kobiety ?
  Teraz Sejm ten chory projekt odrzucił, ale...kto wie...jesli PIS wygrałby wybory i miał większość w Sejmie , co stanie im na przeszkodzie, by go przegłosować?
   
 3. reklama
 4. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

  Tak samo jak Ty Koleżanko, również mam najgorsze zdanie o PiS i politykach wywodzących się z tego środowiska. Ja najbardziej się boję tego pomysłu z armią, gdyż mój Nathan na 17 lat wiec to prawie wiek poborowy a mój syn nie jest stworzony do armii i na pewno go nie oddam. Pomysł z całkowitym zakazem aborcji jest nonsensem, nie wiem jak go skomentować. Możemy być pewne, że jak PiS będzie mieć większość to taki projekt przejdzie. Ja najbardziej w PiS-ie boje się tego, że oni nie uznają nikogo kto ma inne poglądy, boję się ich języka nienawieści i zemsty z ich strony.
   
 5. happybeti

  happybeti show must go on...

  Rozumiem Twoje obawy.
  Ale...w razie najgorszego, zawsze jest możliwość odpracowania wojska w jakimś szpitalu czy innej instytucji- zmusic nie mogą .
  No...przynajmniej tak było, gdy jeszcze była obowiązkowa służba wojskowa.
  A jakby nie było wyjścia, to Ci go "przechowam" u siebie, w Danii ;-):-D.
  Pozdrawiam :-)
  Ja zawsze żartuję, że jak PIS dojdzie do władzy, to będę mogła ubiegac się w Danii o azyl polityczny :-D
   
 6. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

  Dziękuje ;) to jak coś wyślę Nathana do Ciebie :-D Ja strasznie się boje PiS-u. Już dwa lata żyłam w kraju Prawa i Sprawiedliwości i źle ten okres wspominam. Ja uważam, że armia lepsza jest zawodowa niż poborowa. Mój syn to artysta, chuderka i chorowitek żyjący w swoim własnym świecie a teraz jest zamknięty w sobie. Nathan nawet na krzyk reaguje lękiem i łzami wiec moje obawy są jak najbardziej słuszne. Mnie nawet w PiS -e obowawia zakaz stosowania metody in - vitro. Jak PiS wygra wybory to nic w tym kraju nie będzie można zrobić, nie wspominając już o antykoncepcji. Chyba muszą poprosić ginekologa o wypisywanie więcej recept na leki antykoncepcyjne.
   
 7. Dulce

  Dulce Fanka BB :)

  Dziewczyny, błagam Was. Przestańcie oglądać TVN, TVP i Polsat bo gadacie takie głupoty że aż żal. Normalnie zachowujecie się jakby PIS miało zaraz z pochodniami do waszych domów się wedrzeć. Dajcie spokój. Ja się bardzo cieszę, że PIS wygrało wybory bo w wielu kwestiach mają racje. Jeszcze dwa lata temu mówiłabym to samo co Wy teraz ale jak przestałam oglądać telewizję komercyjną i przerzuciłam się na telewizję internetową, zaczęłam oglądać sytuacje sfilmowane za pomocą telefonów komórkowych których na pewno nie widziałyście w TVN, to zdałam sobie sprawę jak bardzo mną manipulowano, jak wiele rzeczy ukrywano, z PIS-u i Kaczyńskiego robiono oszołoma, a ja w to wszystko wierzyłam. Błąd!!! Uważam, że wiele rzeczy się teraz zmieni na + a bać się mogą tylko Ci, co mają coś za uszami. Możecie mnie zlinczować ale ja się nie wstydzę tego, że popieram PIS.
   
 8. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

  Jeszcze nazwij nas lemingami. Pewnie uważasz, że media typu TVN czy Polsat to jak ładnie się utarło "mainstream". Problem jest taki, że prawica i PiS chcą by o nich się mówiło ale nie ma tak naprawdę o czym chyba, że o wybrykach pijanych posłów w Hiszpanii. Dla prawicy mainstreomowym medium jest Telewizja Trwam, TV Repbulika czy coraz bardziej internet. Ja się nie wstydzę powiedzieć, że głosowałam na PO podobnie jak mój mąż czy moja mama.
  Racje masz,że zmieni się wiele rzeczy na gorsze. Tak to prawda. Pomysły likwidacji gimnazjum.... absurd. 500 zł na każde dziecko kolejny ... absurd na który nie mamy pieniędzy. A teraz już ładnie PiS mówi, że najpierw przeliczymy może tylko tym najbiedniejszym. Podatek od supermarketów ? A kto za to zapłaci ? My klienci tych supermarketów. Podatek od banków i operacji bankowych? Również My klienci banków. No ale Prezes podobno ma w skarpecie ponad bilion zł.

  Przez te 8 lat może nie wszystko się udało, ale nie było źle. Mamy wypracowaną całkiem dobrą pozycją w organizacjach międzynarodowych w tym europejskich. Sama widzę, jak wypiękniało moje miasto i jak piękny jest nasz kraj ;) Od 26 lat mamy w Polsce demokracje która teraz może uleć zmianie. Głośny projekt konstytucji PiS - obłęd. Mówienie, że wszyscy musimy uznać zwierzchnictwo kościoła katolickiego .... kolejny absurd.

  Prawo i Sprawiedliwość przez lata bycia w opozycji podzieliło nas - naród. Zbudowało swoją politykę na języku nienawiści i micie smoleńskim. Mówieniu " Tu jest Polska i to są Polacy" " te grupy" " ten układ", to mam pytanie, kim ja jestem ? jak nie Polką, może jestem nie wiem obywatelką innego państwa ?

  Może mój mąż ma racje, że najlepiej się spakować i uciekać z tego kraju. My już żyliśmy dwa lata w państwie PiS-u i nie chcemy tej powtórki.
   
  Ostatnia edycja: 29 Październik 2015
 9. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

  Póki co, PiS jeszcze nie rządzi. Do czasu zwołania pierwszego posiedzenia nowego Sejmu - szefem rządu jest Ewa Kopacz a role posłów pełnią jeszcze dotychczasowi parlamentarzyści tacy jak np. Leszek Miller, Ryszard Kalisz czy Radosław Sikorski. To co teraz wyprawia Prawo i Sprawiedliwość jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Mówienie, że to nie będzie autorski rząd kandydatki na premiera lecz komitetu politycznego PiS pokazuje tylko jak w PiS-ie jest traktowana Szydło. A sam prezes ukazuje, Beatce Szydło miejsce w szeregu. Dywagacja na temat ministrów. A jednak Macierewicz będzie w MON. To istne oszustwo wobec nas wyborców i jak taka ekipa może mieć społeczny mandat ?
   
 10. reklama
 11. poprostumama

  poprostumama Aktywna w BB

 12. Dulce

  Dulce Fanka BB :)

  nie będę Was nazywać od niczego, po prostu się mylisz i nie masz racji. Jesteś przepełniona nienawiścią, całkowicie zaślepiona i oporna na wszelkie racjonalne argumenty.
   

Poleć forum