reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Salam
Fasolko, troche sie gubie z tymi twoimi datami. Czy koniec stycznia kiedy masz miec usg to bedzie juz ten 20tyg. Czy nie mialas 12 tyg usg?
Ja mam moj 20 tyg usg 22 stycznia insh wszystko ok, a jest mi bez roznicy plec, oby zdrowe.
Moj maz to Algierczyk wiec nasi mezowie pokojnie by sie dogadali.
A gdzie reszta, dziewczyny odezwijcie sie.
 
reklama
salam aulakum wa rahmatullah wa barakatuh

29.01 to bedzie moje 1 usg a bedzie to okolo15 tyg...(((((((((

Kobietki mam nadzieje ze zlozylyscie wniosek o

Healthy Start voucher

nio niby 3 funciaki na tydzien ale mi przeslali 12 jednorazowo...
jutro smigam do NETTO po owoce....na soczek inshallah))))

buziaki...

Nadia

wa alaiki salam wa rahmatullah wa barakatuh
 
Salam
Witajcie znowu. Ciesze sie ze wasze maluszki i brzuszki rosna. :biggrin2:
Niech sie zdrowo chowaja i nie dokuczaja mamusiom mdlosciami, sennosciami, bezsennosciami i innym objawom. :errr:

Troche mnie nie bylo bo mielismy troche problemow ale juz jestem.:ninja2:

Fajnie ze bedziecie rodzic w Anglii. Ja moja Yasminke urodzilam tam wlasnie i mialam warunki jak w 5 gwiazdkowym hotelu. :cool:

Yasin urodzil sie z kolei w PL w potwornych bolach, bez znieczulenia za to w wielkiej znieczulicy. Ma 3 m-ce ale chlop z niego jak sie patrzy. Z Yasmin prowadzimy obecnie wojny nocnikowe i ogolnie zmagamy sie z buntem dwulatka.

To ciekawe zjawisko ze duzo Polek wiaze sie wlasnie z Algierczykami. Znam sporo wspanialych malzenstw algiersko - europejskich. Moj maz pochodzi z Palestyny wiec bardzo przeżywamy tę rzeź ktora ma tam obecnie miejsce. :growl::sad:

Pozdrawiam was serdecznie, wasze pociechy i brzuszki.
 
Salam dziewczyny.
I na mnie wkrotce przyjdzie czas na zmaganie sie z 2 dzieci. Moj Yasin bedzie mial rowno 2 lata jak narodzi sie kolejny maluszek inshallah. Ciezko przewidziec jak bedzie tak ogolnie, czy bedzie zazdrosny itp. Niedlugo sie przekonamy
22 stycznia mam scan i bede mogla zobaczyc jak dzidzia sie miewa.
Maryam a ty gdzie mieszkasz? Mojej kolezanki maz tez jest z Palestyny. Biedni ci ludzie tam. Nikt sie nie przejmuje i nie widzi ich cierpienia,
mam na mysli caly swiat:wściekła/y:.
A tak ogolnie to jak sobie radzisz z dziecmi. Przydaloby sie pare rad przynajmniej na poczatek :tak:.
Fasoleczko to troche dziwne ze pierszy scan masz w 15tym tyg ciazy. Powinien byc tak okolo 12 tyg a nastepny okolo 20 tyg. Hmmm ... moze sa bardzo zajeci i jest dluga kolejka?
 
wa aliki salam wa rahmatullah wa barakatuh

Maryamka Ciesze sie ze problemki po malusku mijaja

Straszne jest to co dzieje sie w Palestynie...
Jednakze wszystkie dzieci znajda miejsce w Raju inshaallah
A Allah jest widzacy i slyszacy wszystko nic i nikt mu nie umknie...
wszystko rozstrzygnie sie w Dzień Sądu Ostatecznego,kazdy dostanie zasłużoną kare lub nagrode.
A co my mozemy zrobic?
Make dua's and ask Allah subhana wa ta ala to guaid them all.Amin

umm yasin->tak wiem sloneczko ze to pozno ale widzisz ze na poczatlu zaszla poylka i zle wpisali date mojego okresiku to dlatego...
Mam nadzieje ze moge wziasc ze soba mame i meza..bo juz obiecallam ze zobacza dzidzie)))))inshaAllah

A po jakiemu mowicie do dzieci?
Angielski arabski czy poprostu polski?

wa alaiki sallam wa rahmatullah wa barakatuh
 
dzien dobry mje kochane!!!!!
bardzo fajnie was sie czytalo i cosik nam ozylo\
ja ostatnio troszke brak czasu i nie mam sil na nic:-p m cieagle klotnie jakas podminowana chodze a do tego moje dziecko chyba zaczyna sie buntowac i ogolnie w domu koszmar:tak:;-) trzeba przetrzymac:-D:-D:-D :-D

dziewczyny trzymajcie sie te mdlosci i objawy kiedys minac musza trzymama za Was kciukki:tak:

a to co sie dzieje na swiecie to dla mnie jest:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok: podziwiam i szanuje tych wszyskich bezdrdadnych ludzi

ide robic obiadek milego dnia
 
Salamki
Paaulisia, nie chce cie martwic ale to juz sie chyba zaczyna... I mozliwe ze bedzie coraz gorzej :) Chyba szczegolnie trudno jest kiedy taki prawie 2-latek nie mowi i do tych buntowniczych frustracji dochodzi ograniczona mozliwosc komunikacji. Moja Yasminka ma juz skonczone 2 lata i dalej nie mowi i zauwazylam ze ja to tez denerwuje ze nie potrafi nam do konca wszystkiego przekazac. Odpowiadajac na twoje pytanie Fasoleczko my mowimy do malej i po polsku i po arabsku wiec moze ona potrzebuje troche wiecej czasu zeby dac nam jakis werbalny feedback...

Powiem wam co u nas skutkuje. Przede wszystkim odwracanie uwagi i zapobieganie histerii. Jesli widze ze cos sie szykuje zaraz zaczynam opowiadac o czyms, cos pokazac, wymyslic jakas szybka zabawe na poczekaniu cokolwiek zeby odwrocic uwage od problemu. Najczesciej mowie to z wielkim przejeciem - to skutkuje. Niestety im mala jest starsza tym bardziej sie przy czyms upiera i tym trudniej odwrocic uwage. :no:
Przede wszystkim potrzeba duuuuuuzo cierpliwosci i obserwacji dziecka. Niestety trzeba probowac czytac w glowie dziecka czy akurat chce pic z kubeczka w zyrafki czy w sloniki :confused:
Oczywiscie nie zawsze to skutkuje i jedna histeria dziennie musi byc. Kiedy jest za pozno na odwracanie uwagi i dziecko sie nakreci, wyje, wije i tupie, to juz nic nie pomoze. Wtedy zanosze ja do drugiego pokoju zeby sie wyciszyla. Skutkuje.
Na pocieszenie Paaulisiu powiem ci ze nie wszystkie dzieci ten bunt przechodza. Moze nie bedziesz miala z Julcia klopotow czego ci serdecznie zycze..

Umm Yasin, masz podobnie jak ja z ta roznica wieku. Moze urodzi wam sie Yasminka :)
Na pewno przyda ci sie duza pomoc na poczatku. Moja Yasmin nie jest specjalnie zazdrosna. Jeszcze jak bylam w ciazy duzo jej tlumaczylam, ze w brzuszku jest dzidzius, mala calowala brzuszek, pokazywalam na zdjeciach ze pani ma dzidziusia w brzuszku itd. Wydaje mi sie ze dziecko musi tez byc zaangazowane w cala sprawe, wtedy czuje sie wazne i docenione. Mala zaczyna dzien od wycalowania i wysciskania braciszka, przynosi pampersy i inne rzeczy. Chocby przechodzila najgorsze tantrum jak zobaczy Yasina od razu sie rozpromienia.
2 lata to fajna roznica wieku bo 3latek np juz jest bardziej swiadomy i zaborczy o mame.

Acha, a tak w ogole to mieszkam w Szczawnie Zdroju. Ale baaardzo tesknie za UK...

Maryam
 
reklama
salam aulkaum wa rahmatullah wa barakaruh

Witam wszystkich bardzo cieplusko....

A ja dzisiaj wygrzebalam sie w wyrcia okolo 12.30 hehe
no ale chodzimy pozno nynkac okolo 2.00 rano...to chyba dlatego
nynkamy jak borsuczki...
Moj M wlasnie pojechal na zakupki napweno znowu wyda 200 funciakow a do gara nie bedzie co wlozyc...hehe

Dzisiaj pozegnalismy owce z zamrazalki....niestety mieso nie bylo dobrej jakosci...
Moj m zakupil je od brata ktory wszystkim sprzedawal na Eid.
Jednakze po moim 4 godzinnym gotowaniu mieso dalej bylo twarde?
Po konsultacji z mamus okazalo sie ze powinnam moczyc mieso w mleku lub zalewie occtowej przez cala noc a pozniej gotowac...
Mieso albo woca byla panem owca i byl to pan w podeszlym wieku albo....
Pani owca miala miesiaczke i wtedy zostala zabita co nie miesci i sie w glowie...
po oznajmieniu mojemu M co moglo byc nie tak z owieczka prawie zwymiotowal...Bo jakze to mozna zabic zwierzatko ktore ma miesiaczke:(:crazy:

no i tak pozegnalismy owieczke...
A ja mam duzooooooooooo miejsca w zamrazalce na .frytki,krokieciki i tkaie tam hurejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Dzisiaj poplakalam jak ogladam Gaze....i te dzieci maluskie dzieci czego one sa winne?
Bezbronne male ludziki . . .

jak tylko pomysle to mne serdunio boli:(((

ok lece buziaki zajrze pozniej lub jutro inshaAllah

wa aliki sallam w arahmatullah wa barkakatuh
 
Do góry