reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Połóg

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2023
Postów
1
Dzisiaj mija 7 tygodni po porodzie. Była to moja 2 ciąża ciąża i poród przebiegł dobrze. Był to poród siłami natury. Teraz jednak niepokoi mnie to, że od porodu nadal krwawię do ginekologa idę dopiero w poniedziałek. Przy pierwszym porodzie krwawiłam ok 3 tygodni. Jeszcze parę dni temu krwawienie nie było mocne teraz się nasiliło. Czy jest to możliwe, że w trakcie połogu dostałam okresu? Nie karmię ani nie karmiłam piersią.
 
reklama
Idź do lekarza, bo bez badania ciężko coś powiedzieć :( może da się jakoś przyspieszyć?
Ja przy KP dostałam pierwszy okres dokładnie 6 tygodni pp porodzie.
 
Może tak wcześnie być miesiączka- u mnie była w 8 tygodniu po porodzie, a karmiłam piersią co 2-2,5 godziny, więc laktacja była mocno rozkręcona. Jeśli nie karmisz, to tym bardziej, nie masz "hamulca" hormonalnego, który zwykle opóźnia menstruację. Młoda ginekolog, do której poszłam, twierdziła, że raczej to mało prawdopodne, żeby to już był okres, ale wysłała mnie na IP do szpitala w którym rodziłam (coś jej się nie podobało na USG mojej macicy) i tam już starszy lekarz powiedział, że to się zdarza, żeby miesiączka przyszła tak wcześnie po porodzie.
 
Dzisiaj mija 7 tygodni po porodzie. Była to moja 2 ciąża ciąża i poród przebiegł dobrze. Był to poród siłami natury. Teraz jednak niepokoi mnie to, że od porodu nadal krwawię do ginekologa idę dopiero w poniedziałek. Przy pierwszym porodzie krwawiłam ok 3 tygodni. Jeszcze parę dni temu krwawienie nie było mocne teraz się nasiliło. Czy jest to możliwe, że w trakcie połogu dostałam okresu? Nie karmię ani nie karmiłam piersią.
Brak karmienia piersią oznacza powrót plodnosci nawet około 4 tyg po porodzie, później pojawia się miesiączka około 6-8 tyg po porodzie. Ja co prawda po cc, ale połóg po drugiej ciąży trwał dłużej jednak pod koniec nie bylo to krwawienie raczej śluz.
 
Dzisiaj mija 7 tygodni po porodzie. Była to moja 2 ciąża ciąża i poród przebiegł dobrze. Był to poród siłami natury. Teraz jednak niepokoi mnie to, że od porodu nadal krwawię do ginekologa idę dopiero w poniedziałek. Przy pierwszym porodzie krwawiłam ok 3 tygodni. Jeszcze parę dni temu krwawienie nie było mocne teraz się nasiliło. Czy jest to możliwe, że w trakcie połogu dostałam okresu? Nie karmię ani nie karmiłam piersią.
Prawdopodobnie dostałaś okres... Ja tak miałam po dwóch porodach po 5-6 tyg... już było delikatnie i w 7 tyg przyszła miesiączka mimo, że karmiłam piersią.
 
Prawdopodobnie dostałaś okres... Ja tak miałam po dwóch porodach po 5-6 tyg... już było delikatnie i w 7 tyg przyszła miesiączka mimo, że karmiłam piersią.
Mialam to samo, a tyle sie naczytalam, ze niektore kobiety i rok nie miesiaczkuja, gdy karmia 😅 Niestety, moj organizm od razu wrocil na swoje tory.
 
reklama
Musisz iść do lekarza, ale może to być po prostu okres. Ja nie karmiąc piersią dostałam pierwszy okres równy miesiąc po porodzie 😶
 
Do góry