reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POŁÓG

efunia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Lipiec 2005
Postów
4 260
Miasto
zar
a ja mam wiele pytań związanych z połogiem i dlatego sama pozwolę sobie założyć nowy wątek  ;D
powiedzcie mi dziewczynki czy przydaje się taka poduszka poporodowa? czy to tylko pic na wodę fotomontaż  ;D
 
reklama
Efunia - napewno się przydaje ale to zbędny wydatek ok 40 zł. Mnie wystarczyło dmuchane kółko pływackie mojego chrześniaka. Tyłek mi do niego nie wpadał bo otwór mały, a jednak można było znaleźć wygodną pozycję, żeby rana była w "powietrzu".
 
a powiedzcie dziewczynki czy taka rana długo się goi? tzn. czy długo boli? i jak dawałyście sobie radę z wypróżnianiem? ja wiem, ze to intymny temat ;D ale mnie nurtuje... dużo babek mówi, że nie mogą się wypróżnić na początku, bo boją się, ze szwy puszczą... ale przecież jakoś trzeba, nie? :) powiedzcie...
 
Dokładnie, dziewczyny powiedzcie coś. Bo ja generalnie mam obawy jak to będzie z tą raną. Jak radzicie sobie z myciem (przecież to musi strasznie szczypać)... ::)
 
i mam jeszcze pytanie do kaszu. czy twoje stopy wrocily juz do normalnych rozmiarow? wiem, ze tak jak ja uskarzalas sie na opuchniete stopy i kostki i jestem ciekawa czy juz mozesz nosic buty sprzed ciazy... moje nogi sa dzis sloniowe :mad:
 
Jeśli chodzi o poduszkę do siedzenia, to nie mogę się wypowiedzieć bo miałam cc. Jedynie mogę Wam doradzić aby takich rzeczy nie kupować na zapas, tym bardziej że nie są tanie, bo nie wiecie czy będziecie rodziły naturalnie czy przez cc.

W kwestii wypróżniania to chyba niezależnie od rodzaju rodzenia jest problem. Mnie bolał brzuch tj. rozcięcie nad łonem a chyba jeszcze bardziej szew na macicy i nawet przy "sikaniu" wszystko mnie bolało! W 3 dobie dostałam czopek glicerynowy i jakoś poszło ;)
 
Jeśli chodzi o moje wspomnienia z pierwszego połogu to powiem Wam, że jak wychodziłam ze szpitala po tygodniu to ranę miałam prawie zagojoną (szwy już się rozpuszczały).
Ale jak już kiedyś pisałam zależy to od sposobu cięcia, szycia, higieny i indywidualności każdej z nas.
Ja myłam szarym mydłem (zupełnie nie szczypie i świetnie goi) i płukałam Tantum Rosa.
A z wypróżnieniem miałam problemy (lękowe ;D ) dlatego pierwszy raz pomogłam sobie czopkami glicerynowymi - co zresztą poleciły mi położne.
 
Efunia - rana goi się dosyć długo. Jestem już 3 tygodnie po , a nadal nie jest do końca wygojona. Najgorszy jest pierwszy tydzień. W pierwszy dzień jest OK ( o dziwo !!!) a kolejne jak rana się obkurcza i szwy ją "ściągają" jest paskudne !!! Ma się uczucie, że schodząc z łóżka, podnosząc dziecko wogóle stawiając krok zaraz coś tam pęknie ! Koszmarne uczucie. Za to po 7 dniach gdy ściągną szwy - nawet gdy stosowano rozpuszczalne - odczuwa się niemiłosierną ulgę we wszystkim :-)

Jeżeli chodzi o pierwszą wizytę w toalecie nawet z siusiu to jak to Damaris napisała były obawy lękowe i chociaż pecherz był pełny bardzo ciezko było się wysiusiać. Mnie pomógł prysznic, ciepła woda !!! Potem już problemów nie było. Natomiast ze stolcem szłam dopiero w trzeciej dobie i odbywało się to w ogromnym skupieniu :-) aż tak bardzo nie bolało, ale uczucie nie było najprzyjemniejsze.

Dziewczyny pamiętajcie by po każdej wizycie w toalecie podmyć się i dobrze oszuszyć !!! To przyspiesza gojenie rany !!!
Szare mydło też bardzo pomaga i wcale nie szczypi :-)
 
reklama
RANA KROCZA
nie byłam nacinana przy porodzie, ale miałam jeden szew tam gdzie pękłam naturalnie i otarcia sluzówki. przy każdej wizycie w WC było potworne pieczenie. pomógł mi żel odkażający RIVEL, którym smarowałam podpaskę i dolegliwości ustąpiły.
_________________________________________________
 
Do góry