reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położenie główkowe

anita914

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Listopad 2018
Postów
25
Hej dziewczyny kiedy wasze dzieci były ułożone główka ku dołowi? Jestem w 30tyg i3dni dzidzia była odwrócona 26tc główka w dół wczoraj byłam na wizycie i znowu się obrociła pupa w dół :( martwię się bo chce rodzić naturalnie. Macie jakieś sprawdzone ćwiczenia żeby pomóc dziecku się obrócić.
Pozdrawiam ❤
 
reklama
Rozwiązanie
N
Tak naprawdę dziecko może zrobić psikusa i obrócić się przed porodem w jedna lub drugą stronę.
Jednym ze sposobów jest pozycja na kleczkach, miednica wyżej niż ramiona, i tak bujać się kilka razy dziennie, można np na kanapie tak robić, że kolana ułożone na siedzeniu a ręce i głowa przy podłodze, podskoki i bujanie na pilce też moze tutaj pomoc, bardziej "śmiesznym" sposobem jest muzyka i światło przy kroczu. Wydaje się niemożliwe ale dzieci ciągnie do odłglosów i promieni światła które przenikając przez powłoki więc mosna by tak skłonić malucha by się obrócił. Osobiście nic z tego nie sprawdziłam bo nie miałam potrzeby ale na szkole rodzenia dwie dziewczyny miały dzieciątka odwrotnie dosyć długo a po tym jak położny zaproponował te...
Hej dziewczyny kiedy wasze dzieci były ułożone główka ku dołowi? Jestem w 30tyg i3dni dzidzia była odwrócona 26tc główka w dół wczoraj byłam na wizycie i znowu się obrociła pupa w dół :( martwię się bo chce rodzić naturalnie. Macie jakieś sprawdzone ćwiczenia żeby pomóc dziecku się obrócić.
Pozdrawiam ❤
Od ok 30tyg syn jest głowa w dół, a corka od 20tyg
 
Nieważne jakie i ile ćwiczeń byś zrobiła dziecko może nawet dzień przed porodem obrócić się w którąś stronę. Niestety ale to nie zależy od Ciebie.
 
Dziecko do ostatnich tygodni ciąży się może przekręcić, aż do momentu kiedy nie będzie miało już miejsca. Moja była od połowy ciąży głową w dół, a i tak nie urodziła się naturalnie. Musisz się uspokoić i cieszyć, że jest zdrowa, wspaniała i TWOJA ;):):)
 
reklama
Niby jest jakaś umowna granica. do której dzieci obracają się główką w dół, ale przypadki, które znam (i te, które opisują dziewczyny powyżej) świadczą o tym, że nawet pod sam koniec ciąży dziecko może się obrócić. Nie mam pojęcia jak to robi w takim ciasnym środowisku, ale jednak jakoś mu się to udaje.
Nie martw się na zapas. Większość dzieci jednak obraca się do porodu.
 
Tak naprawdę dziecko może zrobić psikusa i obrócić się przed porodem w jedna lub drugą stronę.
Jednym ze sposobów jest pozycja na kleczkach, miednica wyżej niż ramiona, i tak bujać się kilka razy dziennie, można np na kanapie tak robić, że kolana ułożone na siedzeniu a ręce i głowa przy podłodze, podskoki i bujanie na pilce też moze tutaj pomoc, bardziej "śmiesznym" sposobem jest muzyka i światło przy kroczu. Wydaje się niemożliwe ale dzieci ciągnie do odłglosów i promieni światła które przenikając przez powłoki więc mosna by tak skłonić malucha by się obrócił. Osobiście nic z tego nie sprawdziłam bo nie miałam potrzeby ale na szkole rodzenia dwie dziewczyny miały dzieciątka odwrotnie dosyć długo a po tym jak położny zaproponował te ćwiczenia jednej wystarczył tydzień a drugiej dwa by dzieci się z brocily. Powodzenia:)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry