reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polozenie miednicowe dzidziusia

Gdzieś wczoraj czytałam, że mama może zachęcić dzidzę do obrócenia się przez delikatny masaż.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie zaszkodzi spróbowac pomasować brzucholek.
 
reklama
MOj dzidzius tez jeszcze w niewlasciwej pozycji. Wczoraj lekarka powiedziala ze jak sie nie obroci to cesarka. Na tez obrot na pewno sie nie zgodze, czytalam ze to nawet nie jest juz praktykowane. Moja lekarka nawet o tym nie wspominala.

Co do masowania to ja sobie delikatnie glaszcze brzuszek. Dzidzius to bardzo lubi.
 
po 36 można masować ile wlezie - a niech przychodzą skurcze i dzidzia się rodzi ;)

ale tak powaznie - to któraś z dziewczyn pisała że masowanie jakiegoś miejsca na stopie pomaga obrócić sie dziecku...
 
azik pisze:
ale tak powaznie - to któraś z dziewczyn pisała że masowanie jakiegoś miejsca na stopie pomaga obrócić sie dziecku...

Przyzanaję sie: to ja sprzedaję takie informację, tylko za cholerę nie pamiętam które to miejsce. Może Rafał poratuje mnie i Wam powiem, ale musze poczekać, aż wróci z pracy :)
 
Na pewno nie wokol kostki , srodstopia i plytki pazniciowej palucha, bo masowanie w tych miejscach prowadzi do wydzielaia oksytocyny- nasza babka z SR to sprawdzala i okazalo sie prawda!
 
to było miejsce na stopie (od dołu) ;D ;D Fachowiec ze mnie :) tylko nie pamiętam, czy to prawa czy lewa strona i jakie okolice :-[ :-[ :-[
 
reklama
azik pisze:
po 36 można masować ile wlezie - a niech przychodzą skurcze i dzidzia się rodzi ;)

ale tak powaznie - to któraś z dziewczyn pisała że masowanie jakiegoś miejsca na stopie pomaga obrócić sie dziecku...

ja uwielbiam masaże stóp przynajmniej jeden raz dziennie m ężulo wciska mi receptorki na stopach -pewbnnie dlatego dzidzi leży od początku na głowie ;)
 
Do góry