reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położenie miednicowe w 34 tc

paula777

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Luty 2023
Postów
28
Cześć Dziewczyny!
Mój maluszek do tej pory był ułożony główkowo, wszystko wzorowo aż tu nagle w 34 tc wziął i się odwrócił do położenia miednicowego. Wiem, że ma jeszcze szanse na odwrót i że to się zdarza, ale po badaniach wróciłam i zaczęłam szukać o tym informacji i natrafiłam na różne wpisy o tym, że dzieci z położenia miednicowego często rodzą się z wadami, a gdzieś nawet czytałam o spłaszczonej główce -.- Czy może któraś z Was miała CC w związku z miednicowym ułożeniem i chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem? Czy dziecko urodziło się zdrowe i wszystko było ok czy jednak miałyście jakieś komplikacje?
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Mój maluszek do tej pory był ułożony główkowo, wszystko wzorowo aż tu nagle w 34 tc wziął i się odwrócił do położenia miednicowego. Wiem, że ma jeszcze szanse na odwrót i że to się zdarza, ale po badaniach wróciłam i zaczęłam szukać o tym informacji i natrafiłam na różne wpisy o tym, że dzieci z położenia miednicowego często rodzą się z wadami, a gdzieś nawet czytałam o spłaszczonej główce -.- Czy może któraś z Was miała CC w związku z miednicowym ułożeniem i chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem? Czy dziecko urodziło się zdrowe i wszystko było ok czy jednak miałyście jakieś komplikacje?
Gdzie Ty to wyczytałaś? Bzdury jakies. Odłącz internet i czekaj na rozwój sytuacji. Dziecko może jeszcze z 5 razy się obrócić.
 
Gdzie Ty to wyczytałaś? Bzdury jakies. Odłącz internet i czekaj na rozwój sytuacji. Dziecko może jeszcze z 5 razy się obrócić.
No ja bym się kłóciła z tym, że w 34 tygodniu dziecko ma jeszcze tyle miejsca, żeby się „5 razy obrócić” 😉
Moje dziecko, z podejrzeniem hipotrofii (urodzone w 37+1 z wagą 2540) nie dało rady się obrócić, chociaż jeden lekarz usilnie chciał mi to wmówić.
Miałam planowe Cc właśnie ze względu na położenie miednicowe, bo 7 pozostałych lekarzy na oddziale już w ten obrót nie wierzyło.

Do autorki mogę napisać tylko tyle, że moje dziecko jest całkowicie zdrowe pod kątem ruchowym, główkę ma idealną od urodzenia, bioderka (mimo powszechnej opinii) też na dwóch usg bioderek wyszły całkowici prawidłowe.
Łatwo powiedzieć, ale nie czytaj w internecie, bo można tam niezłe bzdury znaleźć 😉 jeśli dziecko ma miejsce to może jeszcze się obróci, ale na swoim przykładzie wiem, że może to już nie nastąpić 😉
 
No ja bym się kłóciła z tym, że w 34 tygodniu dziecko ma jeszcze tyle miejsca, żeby się „5 razy obrócić” 😉
Moje dziecko, z podejrzeniem hipotrofii (urodzone w 37+1 z wagą 2540) nie dało rady się obrócić, chociaż jeden lekarz usilnie chciał mi to wmówić.
Miałam planowe Cc właśnie ze względu na położenie miednicowe, bo 7 pozostałych lekarzy na oddziale już w ten obrót nie wierzyło.

Do autorki mogę napisać tylko tyle, że moje dziecko jest całkowicie zdrowe pod kątem ruchowym, główkę ma idealną od urodzenia, bioderka (mimo powszechnej opinii) też na dwóch usg bioderek wyszły całkowici prawidłowe.
Łatwo powiedzieć, ale nie czytaj w internecie, bo można tam niezłe bzdury znaleźć 😉 jeśli dziecko ma miejsce to może jeszcze się obróci, ale na swoim przykładzie wiem, że może to już nie nastąpić 😉
dziecko może nawet w dniu porodu się obrócić więc no... Nawet lekarze to mówią ;)

@paula77 nie wiem gdzie Ty takie bzdury przeczytałaś, ale serio. Nie czytaj internetu ;) tam nawet zwykły ból głowy będzie nowotworem.
 
No ja bym się kłóciła z tym, że w 34 tygodniu dziecko ma jeszcze tyle miejsca, żeby się „5 razy obrócić” 😉
Moje dziecko, z podejrzeniem hipotrofii (urodzone w 37+1 z wagą 2540) nie dało rady się obrócić, chociaż jeden lekarz usilnie chciał mi to wmówić.
Miałam planowe Cc właśnie ze względu na położenie miednicowe, bo 7 pozostałych lekarzy na oddziale już w ten obrót nie wierzyło.

Do autorki mogę napisać tylko tyle, że moje dziecko jest całkowicie zdrowe pod kątem ruchowym, główkę ma idealną od urodzenia, bioderka (mimo powszechnej opinii) też na dwóch usg bioderek wyszły całkowici prawidłowe.
Łatwo powiedzieć, ale nie czytaj w internecie, bo można tam niezłe bzdury znaleźć 😉 jeśli dziecko ma miejsce to może jeszcze się obróci, ale na swoim przykładzie wiem, że może to już nie nastąpić 😉
Oczywiście,że ma jeszcze sporo miejsca. Skoro teraz się obróciło to może z powrotem głową w dół wylądować.
 
U mnie córka się nie obróciła, ale od początku do końca nóżkami w dół była.
I też hipotrofik - urodzona cc 37t1d z wagą 2660g.
Problemów zdrowotnych nie było.
 
Moja 11letnia córka urodziła się przez cc w 40tc z wagą 3980 z powodu miednicowego ułożenia - była tak od 29tygodnia na pewno :)
Okaz zdrowia, żadnych wad ani w ciele ani tym bardziej w głowie, bioderka też idealne. Fakt główka na początku była śmieszna (takie kowadełko) ale wszystko się ładnie ukształtowało z czasem :)
 
No ja bym się kłóciła z tym, że w 34 tygodniu dziecko ma jeszcze tyle miejsca, żeby się „5 razy obrócić” 😉
Moje dziecko, z podejrzeniem hipotrofii (urodzone w 37+1 z wagą 2540) nie dało rady się obrócić, chociaż jeden lekarz usilnie chciał mi to wmówić.
Miałam planowe Cc właśnie ze względu na położenie miednicowe, bo 7 pozostałych lekarzy na oddziale już w ten obrót nie wierzyło.

Do autorki mogę napisać tylko tyle, że moje dziecko jest całkowicie zdrowe pod kątem ruchowym, główkę ma idealną od urodzenia, bioderka (mimo powszechnej opinii) też na dwóch usg bioderek wyszły całkowici prawidłowe.
Łatwo powiedzieć, ale nie czytaj w internecie, bo można tam niezłe bzdury znaleźć 😉 jeśli dziecko ma miejsce to może jeszcze się obróci, ale na swoim przykładzie wiem, że może to już nie nastąpić 😉
Córka w 34 tygodniu z pozycji glowkowej obróciła się na miednicową. W 38 była spowrotem główką w dół. W 39 poprzecznie. Po 3 dniach 39+3 główką w dół. Urodzona w 39+3 przez cc bo tętno traciła. Wzrost 57cm a waga 3570g.
Od urodzin wiercipięta 😆
 
reklama
Ostatnia ciąża - dziecko od 29 ułożenie miednicowe. Speenig babies, wizyta u urofizjo zajmującego się speeningiem i ćwiczenia, afirmacje- nie wiem czy pomogło czy przypadek. W 35 jeszcze ułożenie miednicowe, w 37 główkowe. Urodziłam w 42 tc z wagą niecałe 2800. Rozpatrywałam obrót zewnętrzny.
 
Do góry