reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położenie miednicowe w 34 tc

Wykonuj ćwiczenia i nie stresuj się to że się obróciło wcale nie świadczy o żadnej wadzie,jakieś banialuki.widocznie tak jakoś się dzieciątku uwidziało albo uciskałaś główke i mu się to nie podobało.Mój syn mnie ostro kopał po żebrach jak gdzieś go uciskałam,nie podobało mu się to.I wydaje mi się że żaden lekarz w dzisiejszych czasach nie podjął by się odbierania porodu miednicowo ułożonego dziecka.Niektórzy praktykują jeszcze obroty zewnętrzne.Ale raczej w takim przypadku jest CC.U nas na szkole rodzenia położna pokazywała ćwiczenia , które pomagają się obracać,np kręcenie biodrami.Poczytaj na ten temat myślę,że to wystarczy.Skoro dało radę się teraz obrócić to znaczy,że ma jeszcze wystarczająco miejsca i pewnie uda się jeszcze raz obrócić.Nie stresuj się i zachęcaj malucha do przybrania odpowiedniej pozycji
 
reklama
Ostatnia ciąża - dziecko od 29 ułożenie miednicowe. Speenig babies, wizyta u urofizjo zajmującego się speeningiem i ćwiczenia, afirmacje- nie wiem czy pomogło czy przypadek. W 35 jeszcze ułożenie miednicowe, w 37 główkowe. Urodziłam w 42 tc z wagą niecałe 2800. Rozpatrywałam obrót zewnętrzny.
Maluszek.Miał jeszcze sporo miejsca i sporo czasu.Ćwiczenia i afirmacje na pewno swoje zrobiły.Ja obecnie afirmuję o dziewczynkę ☺️
 
Powiem tak wszystko zależy od szerokości miednicy, wielkości dziecka i ilości wod płodowych. Także to decyduje i czasem żadne ćwiczenia, afirmacje nic nie pomogą. Ja miałam cesarkę prawie w skończonym 38 tygodniu. Córka urodziła się zdrowa
 
U mnie 2 ciaze i 2x ulozenie miednicowe i 2x cc z tego powodu. Obydwie corki mialy glowki w okolicach moich zeber. Wszystko ok. Jedyne co moze przy ulozeniu miednicowym byc nie tak to stawy biodrowe i przy kontrolnym usg bioderek na to zwracaja uwage.
 
Cześć Dziewczyny!
Mój maluszek do tej pory był ułożony główkowo, wszystko wzorowo aż tu nagle w 34 tc wziął i się odwrócił do położenia miednicowego. Wiem, że ma jeszcze szanse na odwrót i że to się zdarza, ale po badaniach wróciłam i zaczęłam szukać o tym informacji i natrafiłam na różne wpisy o tym, że dzieci z położenia miednicowego często rodzą się z wadami, a gdzieś nawet czytałam o spłaszczonej główce -.- Czy może któraś z Was miała CC w związku z miednicowym ułożeniem i chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem? Czy dziecko urodziło się zdrowe i wszystko było ok czy jednak miałyście jakieś komplikacje?
U mnie od samego początku było ułożenie miednicowe i mimo wielu ćwiczeń na "zachęcenie" dziecka by się odwróciło- pozostał w takim ułożeniu do końca.
Ułożenie miednicowe jest obecnie niemal równoznaczne z CC.
Jak ja się wtedy bałam tej cesarki to chyba tylko ja sama to wiem.

A niepotrzebnie się tak stresowałam, bo wszystko u mnie przebiegło szybko i sprawnie, a że odeszły mi nagle wody i po 30minutach miałam już skurcz za skurczem ,to w szpitalu zdecydowali o szybkim uśpieniu ogólnym bo na znieczulenia miejscowe nie było już kompletnie czasu 😄
Synek zdrowy, żywiołowy 🥰
Ma już rok i 2 miesiące.

W internecie można znaleźć naprawdę wiele ciekawych i przydatnych informacji, ale i wiele takich bzdur że głowa mała.
Z tym spłaszczeniem główki i wadami to musiał wymyślić ktoś po niezłych psychotropach 😄
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja córka była dosyć wcześnie główką w dół. Potem obróciła się do miednicowego. Też miałam strachu z tego powodu, że będzie cc. Córka się jednak obróciła, ale i tak miałam cc z przyczyn nagłych. Niestety nie pamiętam w którym tyg był ten obrót.
 
Do góry