reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

połozenie płodu / kiedy sie zmienia na glowkowe/

jestesaniolkiem

Nikodemowa mama '10
Dołączył(a)
26 Sierpień 2009
Postów
2 054
Miasto
Poznań / Piątkowo
Kochane mam maly problem: moze panikuje ale od poczatku na kazdym USG moja Mala jest ulozona dupcia w dol (a poza tym caly czas czuje kopniaki na dole)...
Moze to za wczesnie na myslenie o polozeniu Malej przy porodzie - ale zostało mi tylko 15tygodni, a to na bank przeleci jak z bicza strzelil !!!!

Chodzi mi o to czy moze wiecie w ktorym momencie wasze pociechy ulozyly sie prawidlowo do SN?? Czy jest mozliwosc ze Mojej Niuni odwidzi sie siedzenie na dupsku i stanie na glowie jak trzeba??.... Nie chce miec CC.....

P.S. Jezeli byl juz taki temat na BB to przepraszam i prosze mnie o przekierowanie (nie umiem bawic sie tutejsza wyszukiwarka :sorry2::zawstydzona/y:)
 
reklama
Moja Niunia też na każdym usg jest obrócona dupką. Mi zostało 13 tygodni do porodu i nadal jest ułożona pośladkami. Wydaje mi się ze do takiego właściwego ułożenia dochodzi między 34 a 36 tygodniem więc liczę na to, że jej się jeszcze odmieni :):)
 
moja mała też kopie nisko i od samego początku na każdym usg prezentuję się z główką na górze......podobno po 30 tygodniu najlepiej sprawdzić położenie maluchów.
 
Ok 30 -32 tyg. ;-) Co prawda moja mała była już wcześniej cały czas na USG główką w dół, ale w czasie dnia ogólnie czulam w różnych miejscach jej kopy ;-) Chociaż na ogół pupke wypinała wysoko.
Tu masz artykuł jak pomóc maleństwu prawidłowo się ułozyć- moze się przyda :-)
Położenie dziecka - arykuł
 
Moja córka obróciła się w 32 tc (tzn. w tym momencie stwierdzono jej takie, a nie inne położenie, obrót być może nastąpił wcześniej). Dziecko mojej znajomej obróciło się chyba w 37 tc.
 
moja mała od początku 6 mca była pupą w dół i tak już do końca więc miałam cc. Ale mojej koleżance która leżała obok, miała miec cc w tym dniu co ja , a dzien wczesniej wieczorem córcia się obróciła główką w dół. Lekarze byli w szoku i w sumie urodzila sn. O ile pamiętam to pomiędzy 32-36 powinno się ułożyć do wyjścia poprawnie. Ale jak widać to nie jest reguła :-D
 
czyli nie ma reguly na to.....
no moja od 19tc jest pupa w dol i jakos jej sie nie widzi zmienic ulozenie, ja wam mowie ma to po mnie - leniwa zlosnica :-D!! zrobi mi na zlosc tak dla zasady -- ja taka jestem :sorry2::sorry2:....
jak na przyklad mowie jej by juz nie kopala tak mocno to ona jeszcze bardziej kopie, jak prosze by poszla spac to ona nie i sie wierci, a jak ja poglaszcze po wystajacej pietce to ona z calych sil sprzeda kopa tak jakby mowila: "te stara a ty co sie we mnie zaczynasz!"

hehe.... czy wy tez macie takie zlosliwe dzieci ?? :-D:-D:-D:-D
 
reklama
No to ja na 1000 % bede miec CC :baffled: Moja pociecha od samego poczatku lezy plecami do kierunku mojego chodu i na boczku... i tak co kazde miesieczne USG... i kopie zawsze z jednej strony :-( i mam nadzieje ze jak przyjdzie co do czego to sie ruszy w odpowiednia strone...:nerd:
 
Do góry