reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położenie pośladkowe dziecka

niusiaagusia

mamuśiowata...
Dołączył(a)
10 Marzec 2010
Postów
178
Miasto
woj.podlaskie
Cześć dziewczyny mam pytanie,czy ktoraś z was ma perspektywe urodzenia dziecka pośladkowo? Badz rodzila posladkowo? No ja jestem przerazona tym faktem:szok:,bo dzidzia jest duuuużaaaaa...w środe czyli na koniec 28 tyg wazyla 1,636 kg:confused: a to sporo i wychodzi ze urodzi sie z waga okolo 4,700 kg:szok: i jestem strasznie ale to strasznie przerazona:szok::szok::szok: ze tak duze dziecko trzeba rodzic samej.To moj 3 porod ,pierwszy byl prze CC bo syn wazyl 4,050 kg i po dobie porodu i zerowym rozwarciu zaniklo mu tetno wiec bylo CC ,ale corka juz urodzila sie naturalnie wiec podobne i te moge probowac.

Co o tym myslicie? Bo mi brak słów ...
 
reklama
ja Ci zacytuję artykuł z Będę mamą:
w przypadku ułożenia pośladkowego (w badaniu lekarz wyczuwa pupę maluszka) możliwy jest poród naturalny u kobiety rodzącej po raz kolejny, jeśli poród postępuje prawidłowo, miednica jest bardzo duża, a dziecko matki nie jest większe od poprzedniego (co wykazuje badanie usg). Decyzja o cc zapada, gdy przyszła mama rodzi po raz pierwszy. W wypadku wieloródek- kiedy malec jest duzy, występują nieprawidłowości w budowie miednicy lub wcześniej odpłynęły wody płodowe. Uwaga! Niektórzy lekarze przed porodem podejmują próby odwrócenia dziecka do polożenia główkowego.

Ale jest chyba jeszcze szansa, że dzidzia się sama odwróci, nie?
 
A jak Ty wolisz rodzić?ja np. ponieważ jestem bardzo szczupła i wąska będę rodzić przez cc moja Pani doktor powiedziala, że teoretycznie można by spróbować naturalnie ale według niej i tak skończyłoby się na cesarce więc nie widzi powodu,żeby męczyć mnie i dziecko-poza tym ja właśnie bałabym się że w rezultacie mogłoby to zaszkodzić dziecku i sama chciałam cesarkę. Szczerze mówiąc po tym jakie masz doświadczenia z pierwszym porodem i wiedząc że dziecko dodatkowo poza ułożeniem pośladkowym będzie jeszcze duże to ja bym nie ryzykowala,ale sama musisz podjąć decyzję-jest jeszcze trochę czasu,więc moze jednak maleństwu uda się jakoś odwrócić-trzymam kciuki,żeby tak było:)
 
zuzanna ja też jestem szczupla i wąska, do tego przytyłam zaledwie 3 kg i mam zero ruchu, bo tylko leżę, żadnych ćwiczeń, nie ma mowy o szkole rodzenia itd., a jednak będę próbować naturalnie, choć nie powiem- cesarka trochę kusi ;)
 
niusiaagusia - ja miałam Jaśka ułożonego pośladkowo, 3 poród, waga 4200g
w Łomży kazali rodzić naturalnie. uciekłam do Wyszkowa i pewnie tylko dlatego mam zdrowe dziecko. lekarz odbierający poród stwierdził, że nia mieliśmy szans
cc robili na żądanie, miało być za kasę....ale w końcu nic od nas nie wziął.
z tego co mi teraz mówią, powyżej 4500g nawet przy dobrym położeniu robią cc, ale co szpital to inne przepisy.
osobiście odradzałabym Ci podejmowanie takiego ryzyka, zawsze może zaklinować się główka, przyduszenie to kwestia chwili, ponadto szarpanie za nogi moze uszkodzić stawy biodrowe dziecka. nikt Ci też nie zagwarantuje, że nie będziesz mieć mega uszkodzonego krocza....a jesli porozchodzą Ci się na maxa kości miednicy, to mozesz być zmuszona do leżenia ( ja 6 miesięcy ledwo chodziłam po rozejściu spojenia)
nie gniewaj się, że tak w czarnych barwach, ale myśl zawsze tak: dla lekarzy to tylko kolejny poród, kolejny przypadek. dla nas, to nasze życie i naszego dziecka.
 
w moim szpitalu jak jest powyzej 4 kg to cc, ale slyszalam o 5kg i sn wiec to chyba zalezy od szpitala itp ale jak posladkowo to moim zdaniem tylko cc
 
mitaginka ja jeszcze przed zajściem w ciąże wiedziałam że będę miała cesarskie cięcie, bo już wtedy lekarze mówili mi, że u mnie byłoby ryzyko próbować naturalnie rodzić-a w tej chwili po pierwsze byłam tak nastawiona od początku,a po drugie tej pani doktor która prowadzi moją ciążę ufam w 100% i nawet nie zamierzam się nad tym zastanawiać, bo najważniejsze dla mnie jest zdrowie moje i dziecka:)
 
U nas w szpitalu, jeśli dziecko jest ułożone pośladkowo, to automatycznie kierują na CC, chyba, że matka się uprze, to mogą próbować obrócić malucha. Jednak sami tego nie proponują, bo od tej praktyki odchodzą, bo to bolesne. Porodó pośladkowych w ogóle nie prowadzą.
 
reklama
mitaginka ja jeszcze przed zajściem w ciąże wiedziałam że będę miała cesarskie cięcie, bo już wtedy lekarze mówili mi, że u mnie byłoby ryzyko próbować naturalnie rodzić-a w tej chwili po pierwsze byłam tak nastawiona od początku,a po drugie tej pani doktor która prowadzi moją ciążę ufam w 100% i nawet nie zamierzam się nad tym zastanawiać, bo najważniejsze dla mnie jest zdrowie moje i dziecka:)

z jakiego powodu? szczupłości?
 
Do góry