reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Położna

reklama
To zależy od konkretnej położonej 😊 ja miałam od samego początku do samego końca i jeszcze 6 miesięcy po porodzie 😉 musisz się dowiedzieć jak jej u położnej z Twojej miejscowości.
 
@Patka95 Nie ma takiego obowiązku :p Ale generalnie jak masz złożoną deklarację do lekarza rodzinnego, to zapewne też i tam wpisali Ci deklarację położnej. Zatem z dużym prawdopodobieństwem jesteś już do jakiejś przypisana.
 
@Patka95 Nie ma takiego obowiązku :p Ale generalnie jak masz złożoną deklarację do lekarza rodzinnego, to zapewne też i tam wpisali Ci deklarację położnej. Zatem z dużym prawdopodobieństwem jesteś już do jakiejś przypisana.
Teraz zgłasza się ciąże po 20 tyg i mozna się spotkać z położna wcześniej. Pomaga np. przy wyprawce, odpowiada na pytania. Niektóre mają sprzęt to i można posłuchać tętna czy zrobić ktg.
Należy się CHYBA 6wizyt przed porodem i 6 po.
 
Począwszy od 21 tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa sprawuje opiekę w formie wizyt odbywających się:
- od 21 do 31 tygodnia ciąży - 1 raz w tygodniu (do 10 wizyt maksymalnie)
- od 32 tyg. ciąży do porodu - 2 razy w tygodniu (do 16 wizyt maksymalnie)
Po porodzie są to minimum 4 wizyty, max 6.

Kontakt z położną nie jest obowiązkiem, ale może by potem odebrany jako zaniedbywania dziecka. Przed porodem wogóle nie masz obowiązku, zaś w szpitalu przy porodzie podajesz adres swojej przychodni i szpital ją powiadamia. Bodajże w ciągu 48h ma Was odwiedzić lekarz, a potem już tylko położna (chociaż u mnie było odwrotnie - najpierw przyszła położna z dekleracjami, a potem lekarz(
 
reklama
Do góry