reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polpasiec w 19 tygodniu

Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
10
No i stało się. Mam polpasca, uaktywnił się właśnie teraz. Nie koronawirus tylko polpasiec..., a wszędzie koronawirus... widocznie są inne choroby niż korona. Pewnie domownikow zarazilam, dostałam leki. Heviran 5 razy dziennie po 800 i hascowir krem. Naczytalam się już o skutkach... I polpasca i i hewiranu . Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w ciazy?. Mam watpliwosci , że dawka 800 i 5 razy dziennie jest za duza. Boję się po prostu się boję. Rodzinny bała się przypisywać heviran. Dermatolog bez kiwniecia palcem dała. Ginekolog po konsultacji jest tego samego zdania co dermatolog... ktoś był w podobnej sytuacji? Jestem pełna obaw gdyż tu na wschodziemozna spotkać lekarzy naprawdę różnych...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja tez mialam polpasca w pierwszej ciazy w okolicy 20 tyg ( chyba 22) nie pamietam juz dokladnie bylo to 10 lat temu. Dostalam tabletki mozliwe ze tez heviran i jakas masc na rane. Syn urodzil sie zdrowy i o czasie. Takze nie martw sie tylko wypoczywaj i bedzie wszystko dobrze
Ja miałam to paskudztwo jak córka skończyła 4 miesiące. Bałam się strasznie, że ją zarażę ospą. Izolowałam zmiany i brałam heviran 4x800mg i na szczęście nikogo nie zaraziłam. Dodam, że cały czas karmiłam córkę piersią, więc ten heviran nie taki straszny skoro mi go przepisali przy kp. Nie wiem zupełnie jak wygląda ten problem w ciąży. Wydaje mi się, że skoro przechodzilaś już ospę, bo półpasiec to wtórne zakażenie albo reaktywacja wirusa z organizmu, to masz przeciwciała i dzidzia w brzuchu jest bezpieczna.
 
Witaj.
Miałam półpasiec w ciazy 4lata temu więc słabo pamiętam dawkowanie ,ale to było pod koniec ciąży jakoś 8 miesiąc, myślałam że brzuch mi się pali:) również brałam heviran.
Małej nic nie jest.Zdrowa jak rybka(odpukać)
Ale chyba była mniejsza dawka. Nie pamietam:(
 
Ja tez mialam polpasca w pierwszej ciazy w okolicy 20 tyg ( chyba 22) nie pamietam juz dokladnie bylo to 10 lat temu. Dostalam tabletki mozliwe ze tez heviran i jakas masc na rane. Syn urodzil sie zdrowy i o czasie. Takze nie martw sie tylko wypoczywaj i bedzie wszystko dobrze
 
Rozwiązanie
Do góry