reklama

Polska szkoła w Irlandii

Temat na forum 'Mamy z Irlandii' rozpoczęty przez lajfik, 12 Sierpień 2008.

1. lajfik

lajfik Kuba i Kaja;*

Zakładam ten wątek z myślą o naszych pociechach :-)
    Myślę , że będziemy mogły podzielić sie tutaj naszymi wspólnymi doświadczeniami i wrażeniami:tak:
    Mój synek od września zaczyna pierwszą klasę podstawową w polskiej szkole w Cork..
    Zapraszam chętne mamy:-D

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2008
  2. anaklim

anaklim Fan(ka)

Lajfik - a nie chciałaś go wysłać do Irlandzkiej szkoly? Mój Kaj poszedł jako pięciolatek, ma za sobą rok nauki, jestem zadowolona. Do polskiej szkoły będzie chodził raz w tygodniu, w sobotę.

3. reklama
  4. lajfik

lajfik Kuba i Kaja;*

Mój Kuba chodzi tu do Irlandzkiej szkoły już dwa lata:-D
    Junior infants+ senior infants...teraz idzie do pierwszej klasy..irlandzkiej szkoły oczywiście..:tak: no i dodatkowo będzie chodził do weekendowej w Cork(polskiej)
    Wszystko jest OK!
    Dzięki anaklim;-)

5. lajfik

lajfik Kuba i Kaja;*

U nas do polskiej szkoły przyjmują dzieci urodzone od 2001 roku..poniżej nie :no: ...to fajnie , że twój już pójdzie:tak:

6. anaklim

anaklim Fan(ka)

Lajfik - źle zrozumiałam:) Myślałam, że będzie chodził tylko do polskiej:)))))) Moj w tym roku do seniorów śmiga:)

7. salome80

salome80 Fanka BB :)

lajfik czy ta weekendowa szkola jest tez w niedziele? Czy tylko w soboty?

8. lajfik

lajfik Kuba i Kaja;*

salome80 wstawię link i można się zapoznać ze wszystkim:-D
    szkoła działa w sobotę i niedzielę;-)
    Untitled Document

9. salome80

salome80 Fanka BB :)

dziekuje za linka :tak:

no ale to jak ... zero wolnego beda mialy Wasze dzieciaczki ?????

10. reklama
  11. lajfik

lajfik Kuba i Kaja;*

Oni ustalają sobotę bądź niedzielę...więc wychodzi jeden dzień na 4 godzinki:)))
    W zeszłym roku były dwie klasy 30 osobowe...( sporo dzieciaczków)
    Zresztą jak dziecko zakończy rok szkolny..dostaje polskie świadectwo...i potem w Polsce jest normalnie uznawane:tak:
    Moim zdaniem pisanie i umiejętność czytania jest bardzo ważne:tak:...tym bardziej , że ja posiedzę tu jeszcze max 2 lata:-)
    pozdrawiam:-D

12. anaklim

anaklim Fan(ka)

U mnie polska szkoła w Cavan jest tylko w soboty. Tylko ja się zastanawiam do tej pory czy jest sens go wysyłać już w tym roku? W polsce do szkoły dzieci idą w wieku 7 lat, czytać, pisać i liczyć Kaj i tak już umie a w dodatku ma matkę nauczycielkę:( Co za dużo, to raczej nie za zdrowo:(

Poleć forum