reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Witam Cię Kacha78,
mnie też jest bardzo miło że odezwał sie ktoś kto mieszka w okolicy Como.
Codziennie zaglądałam z nadzieją że ktoś sie odezwie i sie doczekałam!!!
Ja dokładnie mieszkam w miejscowości Valbrona.
Bardzo chętnie porozmawiam z Tobą, tyle że ja też nie wiem jak można porozmawiać prywatnie.
Mam nadzieję że nam sie uda.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie i ciebie Kacha78.
 
reklama
witam :) mieszkam w neapolu juz od szesciu lat. mam pieciomiesiecznego synka. moj maz jest wlochem,niestety jestem tutaj sama, bardzo chetnie poznam i nawiaze kontakt z mamami z neapolu :)
 
dziewczyny mam pytanie czy potrzeba paszport dla dziecka 5 miesiecznego do wyjazdu do polski zaznaczam ze lece samolotem i nie chcialabym klopotow a kompletnie nie mam pojecia jaki dokumenty potrzeba dla malego zeby przekroczyl granice...
bede wdzieczna za odpowiedz
 
cześć,
trzeba miec paszport dla dziecka jeżeli chcesz lecieć samolotem do Polski
Ja robiłam pierwszy jak moja córka miała 3 miesiące. W kosulacie wydali mi paszport pierwszy na rok, a drugi na 5 lat.
Tylko zrób odpowiednie zdjęcia, bo bardzo tego pilnują.
Jak dobrze pamiętam to potrzebny jest Polski akt urodzenia, pesel i musisz byc razem z dzieckiem i ojcem dziecka.
Przynajmniej tak jest w konsulacie w Milano. Najlepiej będzie jak zadzwonisz i się upewnisz bo zmieniają często wymagania.
Powodzenia.:-)
 
cześć,
trzeba miec paszport dla dziecka jeżeli chcesz lecieć samolotem do Polski
Ja robiłam pierwszy jak moja córka miała 3 miesiące. W kosulacie wydali mi paszport pierwszy na rok, a drugi na 5 lat.
Tylko zrób odpowiednie zdjęcia, bo bardzo tego pilnują.
Jak dobrze pamiętam to potrzebny jest Polski akt urodzenia, pesel i musisz byc razem z dzieckiem i ojcem dziecka.
Przynajmniej tak jest w konsulacie w Milano. Najlepiej będzie jak zadzwonisz i się upewnisz bo zmieniają często wymagania.
Powodzenia.:-)

moj maz mowi ze jestesmy w uni europejskiej i ze nie trzeba miec paszportu tylko jakies zasiadczenie od carabinierow...
a w jakim roku bylas w polsce i wogole jak to jest z bagarzami w samolocie
 
ostatni raz w Polsce samolotem byłam w styczniu tego roku,2009 i mimo to że jesteśmy w uni europejskiej to i tak prosili o dokument dziecka
może nie ma juz takich kontroli jak wcześniej ale jak Twojemu dziecku wystawia bilet to muszą potwierdzić tożsamość, chociażby dlatego że dzieci do 2 roku życia płaca tylko podatki- mają bilet zniżkowy a powyżej 2 roku zycia płaca prawie tyle co osoba dorosła
Ty jako osoba dorosła możesz do Polski lecieć bez paszportu wystarczy że masz dowód osobisty,
słyszałam że dla dziecka można zrobić carta d'identità i to będzie dokument dziecka -ale tylko słyszałam i nie jestem pewna nawet na 50 %

mam nadzieje że jakoś Ci pomogłam,:-)

ja jeszcze mam córke wpisaną w pozwolenie od pierwszego miesiąca jej zycia a mimo to i tak kazali mi robic paszport dla niej
 
a co do bagażu to 20 kg na każdy bilet czyli dla dziecka też, bagaż podręczny i wózek też możesz wziąść,
ja wózek zdaje przy wejściu do samolotu i tak samo go odbieram -zaraz po wyjściu z samolotu
 
a co do bagażu to 20 kg na każdy bilet czyli dla dziecka też, bagaż podręczny i wózek też możesz wziąść,
ja wózek zdaje przy wejściu do samolotu i tak samo go odbieram -zaraz po wyjściu z samolotu

aga DZIEKUJE bardzo za wiadomosc napewno sie przydadza buziakiiiiiiiiiii juz sie martwilam ze koniecznie trzeba paszport wyrabiac a przecierz z tak malym dzieckiem nie bede sie tlukla do rzymu wyrabiac paszport:szok:
a co do wozka zrobie dokladnie tak samo a mam jeszcze jedno pytanie bralas fotelik samochodowy bo ja nie widze sensu kupowac jeszcze jednego w polsce i nie wiem czy moge go zabrac :-(
 
reklama
ciesze się że mogłam pomóc,
ja fotelika nie brałam bo mam drugi w Polsce, ale chyba można wziąść i zdac na bagaż jeżeli nie chcesz żeby go zniszczyli to pokierują cie gdzie masz zdać, tak jak inni np. lataja z nartami i też nie ma problemu,
jak bedziesz wykupować bilet to się zapytaj, jeżeli osoba która będzie ci sprzedawać bilet nie będzie pewna to zadzwoni na lotnisko i sie doinformuje
 
Do góry