reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Witam justyna :) Z tego co zrozumialam to dzidzius urodzil sie w Polsce, wiec mozesz starac sie o becikowe w Polsce, ale w e Wloszech nie wiem czy bedzie ci ono przyslugiwalo... na pewno potrzebne by ci bylo stale zameldowanie we Wloszech, najlepije zapytac w comune, jednak moim zdaniem twoj maz powinnien dostac dodatek z pracy na dziecko i na tym chyba by sie skonczylo, bo tak jak mowisz nie masz wloskich dokumentow...wiec mozesz miec problem z usyskaniem dotacji finansowych. Mam nadzieje ze wam sie uda, powodzenia.
 
reklama
cześć,
trzeba miec paszport dla dziecka jeżeli chcesz lecieć samolotem do Polski
Ja robiłam pierwszy jak moja córka miała 3 miesiące. W kosulacie wydali mi paszport pierwszy na rok, a drugi na 5 lat.
Tylko zrób odpowiednie zdjęcia, bo bardzo tego pilnują.
dziewczyny wiecie cos wiecej na temat paszportow moze?
my co roku jezdzimy do polski na wakacje..tym razem chcac wyjechac znow musimy po paszporty dla dzieci jechac do rzymu..
przyznam ze to ogromnie meczace jest tak jezdzic co roku do ambasady :(
jakby malo bylo ze do polski mamy 2000 to jeszcze ten dodatkowy 1000 musimy zrobic :(
mi powiedzieli w ambasadzie ze po 5 roku zycia dopiero jest 10letni paszport :(
oslabia mnie to ogromnie powiem szczerze bo dymamy tego tysiaka co roku a paszport lezy rok okragly, jak nie w szufladzie to w schowku :/
bo odkad nie ma kontroli celnej na granicach to nam jeszcze ani raz nie sluzyl :/
 
Witam wszystkie mamusie mieszkajace we wloszech!! ja takze tutaj mieszkam od 5 lat( FG)...jestem zwiazana z wlochem i mamy 18-miesieczna coreczke o imieniu Miriana...
 
Witam was, chcialam sie was zapytac poniewaz w sierpniu mam wyznaczony porod i chcialam sie zorietowac czy moze nie wiecie cos o becikowym w 2010r. moim partnerem jest polak, nie pracuje legalnie, teraz bedziemy robic zameldowanie i wloskie dowody. Moze wiecie czy cos mi sie przysuguje za porod? bylabym wdzieczna za odpowiedz
 
Witam was, chcialam sie was zapytac poniewaz w sierpniu mam wyznaczony porod i chcialam sie zorietowac czy moze nie wiecie cos o becikowym w 2010r. moim partnerem jest polak, nie pracuje legalnie, teraz bedziemy robic zameldowanie i wloskie dowody. Moze wiecie czy cos mi sie przysuguje za porod? bylabym wdzieczna za odpowiedz
ja nie orientuje sie konkretnie na temat becikowe 2010..
ale i po urodzeniu synka i po urodzeniu coreczki skladalismy papiery w CAF..
i po kilku dniach dostalismy potwierdzenie od nich-zaakceptowano-i po 6 tyg dostalismy becikowe(w 2007r)..podobnie po paru dniach dostalismy potwierdzenie o zaakceptowaniu papierow o 2 becikowe, na ktore czekam do dzis :/
 
Z tego co wiem na rok 2010 nie przyznają becikowego.Jest tylko coś w rodzaju kredytu ale nie pamiętam jak się to nazywa i jeszcze ewentualnie assegno di maternita dello stato lub z comune.to zależy czy wcześniej pracowałaś czy nie.Jak będziesz brać z comune to słyszałam, że jest to ok 1500e wypłacane jednorazowo lub w ratach przez pół roku.
 
reklama
hej! Ja dostalam jednorazowo 1.000euro na dziecko. Nigdy tu nie pracowalam, ale pewnie zalezy jakie sa zarobki w rodzinie. Moj maz niestety niewiele zarabia i pewnie dlatego dostalismy pieniazki. Pozdrawiam :)
 
Do góry