reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poltora roczne dziecko a piers! pomocy?!!!

Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
10
mam córkę ma juz 1,5roku. Niestety usypia przy piersi ,nie mogę jej od tego odzwyczaić. Nawet jak wypije 200ml mm to i tak musi possac żeby zasnąć;(( jestem juz bezradna co robic proszę poradźcie cos. Dodam ze mala nie toleruje smoka.
 
reklama
Rozwiązanie
To, że karmisz może ale nie musi mieć wpływu na regularność cyklu i owulacje. Żeby to zweryfikować warto pójść do lekarza na USG by sprawdzić jajniki. Na USG powinno być widać ew. dojrzewające pęcherzyki.

Ja zaszłam w drugą ciążę karmiąc pierwszą córkę. Sądziłam, że mój cykl jeszcze nie wrócić po pierwszej ciąży. Zaszłam w drugą ciążę jak córka miała 15 miesięcy.
Mój ma 2,5 i też tak zasypia ;)

Zależy jak bardzo jesteś zdesperowana. Może usypianie powinien przejąć ktoś inny? U nas tata ma swoje sposoby. Nie ma problemu by dziecko zasnęło bez piersi. Jak trzeba było to nosił, bujał, głaskał, śpiewał, tulił.
 
Megami tak u nast tata tez uspi bez problemu. Ale chciałabym juz malutka odstawić by postarać sie o rodzeństwo dla niej;-) przez karmienie nadal.mam nie regularne cykle.
 
Gajaa da się to zrobić tylko musisz być konsekwentna. Ja odstawiałam córkę jak miała rok i ona tez zawsze zasypiała przy karmieniu. Najpierw nosiłam i łulalam ja do snu (i nie bój się ze się przyzwyczai :D) zdarzało się ze i godzinę. Potem jak już było lepiej po prostu kładłam ja do łóżeczka obok mojego lozka i trzymałam ja za rączkę aż zasnęła. A teraz ma prawie dwa lata i zawsze zasypia sama w swoim pokoju. I żeby Cię nie zniechęcić dodam ze cały ten proces odstawiania trwał u nas tydzień :) ale jeśli złamiesz się choć raz bo będziesz chciała np. szybciej uśpić to potem będziesz musiała zaczynać od nowa i będzie to dłużej trwało.

I moje dzieci również nie lubiły smoczka i nie zasypiały przy szumie, nawet w samochodzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
No wlasnie, dobry pomysl (jak jest taka mozliwosc) zeby ktos inny zajal sie usypianiem. Od tej innej osoby nie bedzie chciala piersi. Moja tez jak mnie widzi to potrafi usnac tylko przy piersi a jak ktos inny ja usypia to raz, dwa i spi bez piersi.
 
Moja kuzynka karmiła swojego malucha do 2 roku życia i miała problem zaś ,ja swojego maluszka usypiałam,że karmiłam i powoli zaczynałam delikatnie od niego się odsuwać ,spał dalej.
 
To, że karmisz może ale nie musi mieć wpływu na regularność cyklu i owulacje. Żeby to zweryfikować warto pójść do lekarza na USG by sprawdzić jajniki. Na USG powinno być widać ew. dojrzewające pęcherzyki.

Ja zaszłam w drugą ciążę karmiąc pierwszą córkę. Sądziłam, że mój cykl jeszcze nie wrócić po pierwszej ciąży. Zaszłam w drugą ciążę jak córka miała 15 miesięcy.
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry