reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomiar temperatury przy kp

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Karmię dziecko piersią, karmienia nocne przypadają w godzinach 22-23, 2-3 i 5-6. Dodatkowo czasami wstaję do starszego dziecka. Chciałabym zacząć mierzyć temperaturę. Jak się do tego zabrać prawidłowo? Wg metody Rotzera najlepiej mierzyć rano po 6h nieprzerwanego snu. U mnie przy sprzyjających okolicznościach sen nieprzerwany trwa 4h i przypada na godzinę 2-3 w nocy. Jednak pomiar w tych godzinach, w spoczynku wydaje mi się dosyć trudny, jak zmierzyć temperaturę gdy dziecko płacze? Może któraś mierzyła, po wstaniu do dziecka? Albo po mniejszej ilości snu? Albo wgl mierzyła np o godzinie 12 w dzień i może się wypowiedzieć czy takie pomiary są ok. Jak wtedy że spoczynkiem? Nie wiem z której i ugryźć ten temat, aby pomiary były rzetelne...
 
reklama
Moim zdaniem przy karmieniu piersią i nieregularnym śnie, ta metoda się nie sprawdzi.
Musisz poszukać alternatywy (np. testy owu).
 
Moim zdaniem przy karmieniu piersią i nieregularnym śnie, ta metoda się nie sprawdzi.
Musisz poszukać alternatywy (np. testy owu).
Sprawdzi sie, sama tak robiłam.



Po pierwsze min godzina spoczynku wystarczy.
Po drugie organizm sie przyzwyczaja do wstawania i temperatura nie reaguje o ile nie wykonujesz szybkich męczących ruchów lub nie chodzisz wtedy zdenerwowana.
Pozostaje rownież opcja karmienia na leżąco przed pomiarem.
 
Sprawdzi sie, sama tak robiłam.



Po pierwsze min godzina spoczynku wystarczy.
Po drugie organizm sie przyzwyczaja do wstawania i temperatura nie reaguje o ile nie wykonujesz szybkich męczących ruchów lub nie chodzisz wtedy zdenerwowana.
Pozostaje rownież opcja karmienia na leżąco przed pomiarem.
Karmienie na leżąco odpada bo nie śpię razem z dzieckiem. A czy mogę wstać wziąć dziecko do karmienia i wtedy dokonać pomiaru?
 
Karmienie na leżąco odpada bo nie śpię razem z dzieckiem. A czy mogę wstać wziąć dziecko do karmienia i wtedy dokonać pomiaru?
Ja wstawałam, brałam do łóżka i karmiłam.
Tak czy siak mierz i wszystko notuj.
- godziny
- zdenerwowanie
- mniejsza ilośc snu,
- zmianę temperatury otoczenia itd
Jak pojawi sie sluz, czekasz na szczyt i Dzięki notatkom ustalisz ktore temperatury moga byc zakłócone i poprawisz wykres.
Na FB sa grupy NPR i mozna poprosić o pomoc w interpretacji.
Dodatkowo jesli unikasz ciazy możecie używać prezerwatyw zanim nauczysz sie interpretować swoje wykresy.
A jesli czasem nie zmierzysz to tez nie problem. Najważniejsze sa w trakcie śluzu i tuż po.
Ja obecnie nawet nie mierze cały cykl
 
Ja wstawałam, brałam do łóżka i karmiłam.
Tak czy siak mierz i wszystko notuj.
- godziny
- zdenerwowanie
- mniejsza ilośc snu,
- zmianę temperatury otoczenia itd
Jak pojawi sie sluz, czekasz na szczyt i Dzięki notatkom ustalisz ktore temperatury moga byc zakłócone i poprawisz wykres.
Na FB sa grupy NPR i mozna poprosić o pomoc w interpretacji.
Dodatkowo jesli unikasz ciazy możecie używać prezerwatyw zanim nauczysz sie interpretować swoje wykresy.
A jesli czasem nie zmierzysz to tez nie problem. Najważniejsze sa w trakcie śluzu i tuż po.
Ja obecnie nawet nie mierze cały cykl
Dzięki za pomoc. Skoro ma to sens, to spróbuję. Zobaczę co mi wyjdzie. Zadam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy brałaś dziecko i mierzyłaś pod koniec karmienia? Traktując czas kp jako spoczynek? Czy od razu jak tylko położyłaś się z dzieckiem? Bo u mnie sesję kp trwają po 20 minut. Więc warunek spoczynku przez godzinę odpada.
 
reklama
Ja mierze w ustach, wiec odrazu. Zaleca sie długie pomiary, ale ja mam zwykły termometr dziecięcy z miękka końcówka i mierzy 30 s i wychodzą ładne wykresy.
Trzeba spróbować bo inaczej sie nie dowiesz.
 
Do góry