reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pominięcie tabletki vines

Dołączył(a)
18 Marzec 2021
Postów
13
Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciaze ?
Biorę tabletki antykoncepcyjne vines od czerwca.
3 lipca dostałam miesiaczke brałam tabletki placebo do 4 lipca od 5 lipca zaczęłam nowy blister. 16 dnia cyklu zapomniałam o tabletce i wzielam 2 tabletki 17 dnia cyklu o 19. Minęły wtedy 2 doby od niebrania. 18 dnia cyklu, 19, 20 miałam stosunek który skończył się w pochwie bez dodatkowego zabezpieczenia. ( cały czas oprócz tego jednego razu brałam po jednej tabletce) . Nie wiedziałam że trzeba dodatkowo się zabezpieczyć ani że przez następne 3 dni tak jak wyczytałam na internecie trzeba brac po 2 tabletki.. owulacje miałam niby mieć 18 dnia cyklu ( według kalendarzyka). Dodam że mam przeróżne cykle np w maju miałam 32 dni w czerwcu było to 26 dni ale to dlatego że właśnie zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne. Co myślicie? Czy jest szansa na to że mogłam zajsc w ciaze ? Obecnie mam 25 dzień cyklu i kiedy najlepiej zrobić test ? Teraz miesiaczke według kalendarzyka powinnam dostac 2 sierpnia ale sama nie wiem ponieważ moje cykle są przeróżne
 
reklama
Bierzesz tabletki. Nie masz owulacji zgodnie z kalendarzykiem. Nie masz też miesiączki tylko krwawienie z odstawienia.
Nie masz tez przeróżnych cykli. Bierzesz tabletki. Masz cykl według blistra tabletek.

Test jest wiarygodny 14 dni po stosunku.
 
@Lady Loka Ale zwróć uwagę, że to dopiero drugi cykl z tabletkami.
Moim zdaniem szanse są małe, ale nie bardzo małe. Lepiej przeczytaj ulotkę, a nie internet. Bo producent nie proponuję brania 2 tabletek przez 3 dni...
 
@Lady Loka Ale zwróć uwagę, że to dopiero drugi cykl z tabletkami.
Moim zdaniem szanse są małe, ale nie bardzo małe. Lepiej przeczytaj ulotkę, a nie internet. Bo producent nie proponuję brania 2 tabletek przez 3 dni...
Nie odnosiłam się do samego ryzyka ciązy, koryguję informacje z posta, że na tabletkach nie ma owulacji, nie ma miesiączki i nie ma róznyej długości cyklu.
Tak, owulacja mogla wystąpić przez pominiętą tabletkę. Dlatego test po 14 dniach.

A ulotka koniecznie, tam jest dokładnie napisane, co robić, jeżeli się pominie tabletke z konkretnego tygodnia.
 
Do góry