reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc dla maltretowanego dziecka

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
20 037
Bardzo proszę mamy by porozsyłały wszędzie ten link YouTube - Kanał użytkownika RatujcieSzymona

''Ratujcie Szymona! Matka znęca się nad 5-letnim dzieckiem - Policja i prokuratura umarzają sprawę...


Jestem ojcem 5-letniego Szymona i mężem matki znęcającej się na własnym dziecku.
Jest to moje drugie małżeństwo. Moja poprzednia żona zmarła w 2002r na chorobe przewlekłą.
Z pierwszego małżeństwa mam dwóch dorosłych synów, z którymi wspólnie prowadzimy firmę.

Obecna żona na początku była osobą wyjątkowo przyjazną . Z czasem jednak zaczęła pokazywać pazurki aż do chwili narodzin naszego syna Szymona i wybudowania restauracji, której szefowanie pozostawiłem jej - wtedy pokazała swoją prawdziwą twarz. Na chwilę obecną żona jest osobą nieobliczalną, agresywną i wyjątkowo wybuchową. Od dłuższego czasu robi wszystko by "wsadzić mnie za kratki” korzystając przy tym ze swoich znajomości. W przeszłości w kilkukrotnych luźnych rozmowach wspominała o znajomej pani prokurator, co może potwierdzać fakt, iż terytorialnie nam przydzielony prokurator odstąpił od prowadzenia naszych postępowań. Po rozwoju spraw jednak mogę śmiało powiedzieć, że nie są prowadzone jak należy.
Ze względu na intrygi mojej żony i narastającą agresję jej wobec mnie postanowiłem się rozstać ( sprawa rozwodowa w toku ) i praktycznie od stycznia 2010 nie mieszkam w domu. Zamieszkałem na terenie mojej firmy.

Jeszcze gdy mieszałem z żoną, ona często nadużywała wulgarnego słownictwa i rękoczynów w stosunku do naszego dziecka - próbowałem ją powstrzymywać, co kończyło się jeszcze większą agresją.
Od dłuższego już czasu żona zabrania mi kontaktu z Szymonem. Nastawiała go przeciwko mnie, wmawiała że to ja jestem zły, że biję mamę, że nie kocham ani jego ani jej, do tego stopnia że dziecko zaczęło mnie ignorować i poniżać. Jednak dopiero po moim wyprowadzeniu z domu okazało się jak matka traktuje swoje dziecko będąc sam na sam..

W październiku 2010r, przeczuwając coś w duchu postanowiłem podłożyć dyktafon w domu.
To co usłyszałem na nagraniu spowodowało że rozpłakałem się jak małe dziecko ( fragment nagrania: "żeby mi tylko nie leciała krew " do przesłuchania wśród moich udostępnionych filmów i nagrań ). Natychmiast powiadomiłem regionalny GOPS oraz Policję. Podczas pierwszej interwencji Policji i GOPS zbagatelizowano sprawę na tyle, że policjant zakończył ją słowami: „Zakładamy że wszystko będzie w porządku”, a GOPS uznał że dziecko mieszka we wręcz luksusowych warunkach pomijając zupełnie problem znęcania się matki nad dzieckiem.

Zbulwersowany, następnego dnia udałem się na prokuraturę do Częstochowy, gdzie złożyłem zeznania i poprosiłem o natychmiastową interwencję. Prokuratura rozpoczęła mozolne śledźtwo… od tego dnia często zostawiałem dyktafon w domu. Zebrałem ogrom nagrań świadczących o znęcaniu się matki nad dzieckiem, regularnie dostarczając je na Policję i do prokuratury, prosząc się o reakcję..

W lutym 2011, znużony przedłużającą się sprawą postanowiłem przedstawić sytuację mojego syna w mediach. Skontaktowałem się z redaktorami interwencyjnymi kilku polskich telewizji.
Pierwszy na wezwanie o pomoc odezwał się Celownik ( TVP), z którym nagraliśmy kilkuminutowy program wyemitowany 17.02.2011 ( w chwili obecnej możliwy do obejrzenia na stronach internetowych Celownika ). Po wyemitowaniu programu coś jakby się ruszyło,a przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Zostałem również poproszony o złożenie dodatkowych zeznań, miałem nadzieję że sprawiedliwości stanie się zadość..

Drodzy Państwo, przesłuchajcie nagrania, obejrzyjcie filmy.. oceńcie sami i zastanówcie się, gdzie jest sprawiedliwość? Jak to może być, że sprawcy znęcania się nad zwierzętami zostają ukarani w przeciągu 2 tygodni, a moje dziecko jest maltretowane od przynajmniej pół roku, a prokuratura nie robi nic..
Zamieszczając tutaj te nagrania mam jeden cel.. DOBRO DZIECKA! Czy prokuratura i instytucje broniące praw dziecka w Polsce potrafią zareagować dopiero kiedy wydarzy się tragedia?! Zróbmy coś z tym! Jeszcze nie jest zbyt późno…

Nadmieniam, że nagrania są autentyczne i niemodyfikowane, a jedynie przycięte ze względu na swoją długość (oryginały mają nawet 12 godzin długości) oraz skonwertowane z .wav na format potrzebny do zamieszczenia go na YouTube.com.
Policja i prokuratura posiadają te same nagrania o pełnej długości, niczym niezmodyfikowane.
Nagrania te nie zostały zamieszczone z celem zniesławienia mojej żony, a w celu ujawnienia prawdy, z prośbą o pomoc..

Drodzy Państwo, proszę o pomoc...

Zbigniew''

Informacje: Oblężony bar mleczny, 17.02.2011 - Telewizja Polska SA
(materiał 2)

YouTube - Kanał użytkownika RatujcieSzymona

Prześlijcie gdzie się tylko da, ojciec już nie wie co zrobić by ratować dziecko. Może im więcej osób o tej sprawie się dowie, może w końcu sprawa w prokuraturze pójdzie do przodu i nikt nie będzie więcej umywał rąk.

Moderatorów proszę o przeniesienie tego wątku w odpowiednie miejsce, niestety nie wiedziałam gdzie to umieścić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jezu ... przesłuchałam nagrania . To jest przerażające ... błagam ! Powiedzcie mi co mogę zrobić oprócz rozpropagowania tej wiadomości , może gdzieś się podpisac pod jakąś petycją ?
Na dziecko można się zdenerwować gdy jest nie grzeczne , krzyknąć czy nawet dać "symbolicznego" klapsa ... Ale bić dziecko za to że oblało się gorącym mlekiem , i wrzeszczeć na nie za to że odczuwa ból , to jest gorsze niż ....Gdy usłyszałam ten fragment :
- mamo jak nie chciałem ...
(dźwięk naprawdę mocnego uderzenia dziecka, przeciągły płacz)
- Co k*urwa zrobiłeś !?
-Nienawidzę cię ...

Gdyby coś takiego działo się w moim bloku , miałabym ochote podnieść się z miejsca , wbiec do mieszkania tej baby , zabrać to dziecko i biec z nim co sił na policję czy gdziekolwiek , ale w naszym kraju pewnie odpowiedziałabym za porwanie a nie za próbę chronienia bezbronnego dziecka ...
 
Boże....szok...fragment nagrania"żeby tylko nie leciała krew" był okropny,nnie moglam nawet dojechać do końca nagrania...ja pierdziele co się dzieje??? czy naprawdę nic nie można zrobić...przecież tak nie może być ...a ta krowe do dow ięzienia zamknąć..no szlak mnie zaraz tarfi...
nie poddawaj się!!! powiedz tylko co można jeszcze zrobić!!!może jakąs akcje...napewno jest jakaś nadzieje i sposób na ta krowe!!!
 
Zainteresowała się tematem Super Niania z TVN, być może ona ma bliżej do kogoś kto jest w stanie pchnąć sprawę do przodu. My na prawo siły mieć nie będziemy, mam nadzieję jednak, że im więcej osób zacznie się interesować i drążyć temat tym prędzej nastąpi jakiś odzew w sprawie.

Co do nagrań ...
ja nie umiem tego skomentować, poruszona jestem niezmiernie.
 
nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czuje to dziecko na widok własnej matki. Nie rozumiem też dlaczego facet nie umie zrobic nic żeby dostać się do własnego domu i zobaczyć z dzieckiem. Mamy chory kraj chory system wszystko tak długo trwa, nie wiem na co czeka prokurator bo chyba nie na jakąś nie daj Boże tragedię.
A filmików nie da się obejrzeć do końca, spłakałam się razem z mamą , to jest straszne i ta kobieta uważa się za matkę?:wściekła/y:
 
Film a w zasadzie nagranie jest po prostu nie do opisania...

Ale, co jakie ona musiała zrobic pranie mózgu temu dziecku, skoro one mówi że chce z nią zostac... SZOK !!!

Proszę spróbowac może w TVN-nie, materiał nadaje się do UWAGI albo PROSTO Z POLSKI !!!

Ktoś musi się w końcu tym zając i coś z tym zrobic !!!
 
Ja nawet do konca nie moglam go przesłuchac od razu sie rozplakala... i Mam nadzieje ze ktos tu pomoze....
 
Ostatnia edycja:
łzy mi plyna jak slucham tego nagrania...... tak bardzo mi szkoda Szymonka.... gdzie jest policja.....???? zabieraj synka i uciekaj jak najdalej....
 
reklama
- Nie ma pewności, że nagranie jest autentyczne. Nie będę się na ten temat wypowiadał, choć przyznaję, że jest poruszające i dramatyczne - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej Romuald Basiński. - To niestety pokłosie głębokiego konfliktu małżeńskiego, a doniesienie pana J. było jednym z wielu, które dotarło do prokuratury rejonowej w Częstochowie. Jego żona też złożyła doniesienie, że Zbigniew J. znęca się nad dzieckiem - zaznacza prokurator. I podkreśla, że prokuratura nie bagatelizuje sprawy.

Przesłuchiwana na okoliczność nagrań Iwona J. twierdzi, że zostały zmanipulowane a słowa o krwi i płacz mąż nagrał, gdy 5-latkowi usuwano ząb. - Kobieta nie zaprzeczała, że czasami musi dyscyplinować chłopca, zdarza się jej podnosić głos, ale dlatego, że maż porzucił ją i dziecko, długo nie interesował się ich losem i musi sama borykać się z problemami - mówi prokurator Basiński. I podkreśla: żadna z instytucji włącznie z rzecznikiem praw dziecka nie znalazły podstaw do twierdzenia aby dziecko miało syndrom dziecka maltretowanego.
Oraz:
Dziecku został ustanowiony kurator, który jest adwokatem. W trybie nadzorczym Prokuratura Okręgowa bada akta umorzonego dochodzenia. W środę zapadnie decyzja, czy prokuratura z urzędu podejmie śledztwo na nowo, czy będzie czekać na zażalenie pełnomocnika dziecka. Ponadto prokuratura złożyła do sądu wniosek o uczestnictwo w sprawie rozwodowej. - To się zdarza niezwykle rzadko, ale ze względu na dobro dziecka chcemy mieć kontrolę, komu sąd po rozwodzie przekaże opiekę - dodaje prokurator.
Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
Pełen art. z dniem dzisiejszym: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,9221607,Ratujcie_Szymona.html

Ruszyła petycja:::::::www.petycje.pl::::::Ratujcie 5-letniego Szymona katowanego przez matk!






 
Do góry