reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pomoc dla mojego synka - lekarze rozkładają ręce :(

89karola80

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny 🖐
Pisze do Was, bo może znacie taki przypadek albo coś doradzicie, bo lekarze rozkładają ręce.
Mój synek (11 tydzień) z dnia na dzień przestał mocno ssać i dostał temperature. Od niedzieli jesteśmy w szpitalu. Wykonano morfologie (lekka niedokrwistosc) CRP - 6, mocz dobry, USG płuc dobre (przed tymi wydarzeniami zachlysnal się i go klepalam w plecki). Wynik kupki ujemny. W szpitalu dostał kroplowki jego waga z 4600 skoczyła do 4830 i go odlaczono (wróciłam do karmienia piersia) następnego dnia spadła do 4750 (rano) a potem 4715 (w południe), o 18 godz.pomiar 4750 (czyli coś je). Pani dr kazała sprawdzić wagę przed i po karmieniu. Wychodzilo 4790 (wazony w ubraniu) i po karmieniu 4810. Nie wiem co o tym myśleć i jakie będzie rozwiązanie by mu pomóc. Dodam,ze w szpitalu dostał wysypki na brzuszku, klatce piersiowej, buzce. I temperatura, która utrzymuje się w granicy 37.5 - 38. Syn w szpitalu dostaje probiotyki i proszek na wzdecia (nie wiem jakie nazwy). Czy macie jakieś pomysły? Może komus coś się jeszcze nasunie na myśl? Jak mu pomóc? Co robić?
Dziękuję 🌷

Ostatnia edycja:
reklama

Maxime

Rozwiązania
1
Rozumiem że próbowałaś ściągać pokarm i karmić butelką? To CRP było robione tylko raz? Niestety ten wskaźnik może narastać z opóźnieniem, lepsze byłoby zbadanie prokalcytoniny. Badał go laryngolog?

89karola80

Rozwiązania
0
Rozumiem że próbowałaś ściągać pokarm i karmić butelką? To CRP było robione tylko raz? Niestety ten wskaźnik może narastać z opóźnieniem, lepsze byłoby zbadanie prokalcytoniny. Badał go laryngolog?
Nie odciagalam pokarmu, przystawiam syna do piersi. Kiedyś polozna kazala syna dopajac woda i synek nie łapie butelki (wypycha językiem), więc nie wiem
CRP raz było robione. Tak, był badany przez laryngologa - wszystko ok.
Dziękuję 🌷

Maxime

Rozwiązania
1
Trochę to dla mnie dziwne że podali mu kroplówkę a nie spróbowali dać butelki, bo jednak łatwiej wtedy ocenić ile dziecko wypija. Jeśli jest przyzwyczajony do piersi to z butli może na początku nie chcieć ale skoro nie ssie to też powinnaś pobudzić laktację żeby nie stracić pokarmu czyli po prostu go odciągać. Ja bym prosiła o ponowne zbadanie CRP, bo gorączką znikąd się nie bierze. Jeszcze się zastanawiam do ilu jest norma w tym szpitalu - do 5 czy 10. Jeszcze zapytam czy to wg Twoich informacji jest dobry szpital? Bo znam takie od których trzymałbym się z daleka. A wcześniej synek nie miał problemu z ulewaniem/kolkami/kupką? Elektrolity badali? Generalnie powinni zrobić wg mnie poszerzone badania laboratoryjne. Przepraszam za taką ilość pytań ale chciałabym Ci jakoś pomóc w miarę możliwości.

89karola80

Rozwiązania
0
Trochę to dla mnie dziwne że podali mu kroplówkę a nie spróbowali dać butelki, bo jednak łatwiej wtedy ocenić ile dziecko wypija. Jeśli jest przyzwyczajony do piersi to z butli może na początku nie chcieć ale skoro nie ssie to też powinnaś pobudzić laktację żeby nie stracić pokarmu czyli po prostu go odciągać. Ja bym prosiła o ponowne zbadanie CRP, bo gorączką znikąd się nie bierze. Jeszcze się zastanawiam do ilu jest norma w tym szpitalu - do 5 czy 10. Jeszcze zapytam czy to wg Twoich informacji jest dobry szpital? Bo znam takie od których trzymałbym się z daleka. A wcześniej synek nie miał problemu z ulewaniem/kolkami/kupką? Elektrolity badali? Generalnie powinni zrobić wg mnie poszerzone badania laboratoryjne. Przepraszam za taką ilość pytań ale chciałabym Ci jakoś pomóc w miarę możliwości.
Dziękuję 🌷 Każda wskazówka jest na wagę złota, bo chodzi o mojego synka ❤
Szpital nie podał butli, od razu został podłączony pod kroplowki (w sumie 4, każda po 3 godz., jedna z nich to była glucosol). Po nich synek zrobił się spokojny, wesoły, mogłam odłożyć go do spania (nie na rękach) a nawet zmienić na snie pieluszke! ☺ Norma CRP w szpitalu wynosi 5. Dr mówiła, że "wskaźnik jest lekko podwyzszony, ale to nic się nie dzieje") 🙄 bo ogólnie badania wyszły dobre. Pochodzę z małego miasteczka, ale jeśli tutaj nie poradzą to będą nas kierować na Kraków (tak sądzę, chyba nas nie odesla do domu) 🤔 Synek od początku mial problem z kupką i gazami. Kupek robil dużo, ale wszystko przychodzi mu z wielkim wysilkiem. Robi się czerwony (jakby miał zaraz peknac), wygina się do tyłu, prezy, stęka, jęczy, podciaga nogi do siebie. Jak sobie purknie to się uśmiecha 😀 Zglaszalam to (nie tylko w szpitalu) położnej i w przychodni, ale mówią, że to przez niedojrzaly układ pokarmowy, że to normalne i proszę się cieszyć, że synek nie robi tego tak mimowolnie 🙄 W szpitalu dr mówiła, że dostaje na to proszek (3 razy dziennie) 🤷‍♀️ W ogóle synek przez większość nocy stęka, jęczy, podciaga nóżki do siebie i kręci głową prawo-lewo i to tak szybko 🤨 (wszystko z zamkniętymi oczami) . Nikt nic nie wie 🤷‍♀️
Dziękuję 🌷

89karola80

Rozwiązania
0
Aaa i jak był mniejszy to ulewal (ale nie wiem, czy za szybko go nie odkladalam) tego już nie pamiętam. Teraz zdarza się, że czasem wyplywa mu taka serwetka jak się obudzi i często kaszle (dr mowila, że moze się cofać pokarm i to przez to), ale na tym koniec 🤷‍♀️
Elektrolity miał badane, ale to końcem czerwca (jesteśmy pod opieką neonatologa, synek urodzony z niską waga w 37 tc, zahamowanie wzrostu wewnątrzmacicznego)
Dziękuję 🌷

Maxime

Rozwiązania
1
Tak, z tym że układ pokarmowy dopiero dojrzewa to prawda ale te objawy które opisujesz są raczej "normalne" przynajmniej ja przechodziłam przez to samo i wiele mam chyba też :) ale skoro nie chlustał pokarmem to ok. Kochana upieraj się przy dalszej diagnostyce lub odesłaniu do innego szpitala, nie daj się wysłać do domu bo go tam do kroplówki nie podłączysz, jeśli masz laktator to odciagaj pokarm, spróbuj z butelką. To jest jeszcze maleństwo i takie spadki wagi są niebezpieczne. Niech koniecznie powtórzą badania. Dla mnie elektrolity to podstawa jak i morfologia. Trzymaj się i daj znać co się z Wami podziało. Jeśli coś mi przyjdzie do głowy to napiszę. Ucałuj mocno synka 😙

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Aaa i jak był mniejszy to ulewal (ale nie wiem, czy za szybko go nie odkladalam) tego już nie pamiętam. Teraz zdarza się, że czasem wyplywa mu taka serwetka jak się obudzi i często kaszle (dr mowila, że moze się cofać pokarm i to przez to), ale na tym koniec
Elektrolity miał badane, ale to końcem czerwca (jesteśmy pod opieką neonatologa, synek urodzony z niską waga w 37 tc, zahamowanie wzrostu wewnątrzmacicznego)
Dziękuję
Wiem, że jest późno, ale czy możesz teraz do mnie zadzwonić? Nr na priv

reklama

Celia89

Miasto
Wieś pod Lasem
Rozwiązania
0
Moja koleżanka mi powiedziała, że jej pokarm szkodził dziecku i dostawało po nim żółtaczki i pediatra kazała odstawić od piersi i przejść na MM i już jest dobrze.

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Dziewczyny nie straszcie...
Karola to normalne, że dziecko tak mocno na kroplówce przybiera i, że szybko to traci. Kroplówką schodzi do 48h. Nie mam siły ani czasu teraz rozpisywać się, a musiałabym bardzo długi post napisać. Trochę mogę ci podpowiedzieć i wytłumaczyć, tylko proszę zadzwoń, bo będzie szybciej. A i przypadkiem nie odstawiaj od piersi, karm na żądanie i żadnych butelek. Ważenie przed karmieniem i po stosuje się by sprawdzić przyrost wagi. Trzeba tylko dobrze to zrobić.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Błagam o pomoc dla mojego synka Możesz pomóc...zobacz 0
Paulina_1982 Pilnie potrzebna pomoc finansowa dla IOP w Otwocku Adopcja 1
M POMOC Z KUPNEM AUTA POD BLIZNIAKÓW Potrzebuję porady 0
jakub222 Pomoc od mężczyzn dla licealisty Potrzebuję porady 0
K Pomoc dla Amelki Roczniaki i dwulatki 1
K Pomoc dla Amelki Dzieci urodzone w sierpniu 2017 0
I Pomoc dla młodej mamy Przyszłe mamy 5
P Super ankietka - pomoc dla studentki dietetyki :)))) Ciąża, poród, połóg 3
A Pomoc finansowa dla przyszłych mam Potrzebuję porady 3
G Ankieta dla rodzin wielodzietnych- proszę i pomoc Wielodzietni 0
Gosia75DE Pamiętacie Karolinkę ??? Potrzebna jest pomoc dla dziewczynki. 1% Możesz pomóc...zobacz 0
O Proszę o pomoc z badaniem dla pracy dyplomowej Początek szkoły 1
A pomoc dla samotnej przyszłej Staramy się 1
M Bezpłatna pomoc dla dzieci niepełnosprawnych w Krakowie Dzieci kochane bardzo 0
martolinka Pomoc dla Pani Kingi i jej dzieci, pilnie potrzebna !! Możesz pomóc...zobacz 3
Kinia1 Wada układu limfatycznego - proszę o pomoc dla 6 tygodniowej Jagódki Możesz pomóc...zobacz 4
A Prośba o pomoc dla taty po udarze - 1% od podatku za 2013 Możesz pomóc...zobacz 2
B Pomoc dla osieroconej dziewczynki z Tajlandii Mamy z UK 0
Madzia_33 Apel o pomoc dla filipka kubackiego z chorzowa Możesz pomóc...zobacz 0
N Apel o pomoc dla szymka Możesz pomóc...zobacz 3
K Prośba o pomoc dla Danielka Możesz pomóc...zobacz 0
K Pomoc dla Dominika- aukcja charytatywna Możesz pomóc...zobacz 0
mrozik_j Leczenie w Chinach Czerniaka - pilna pomoc dla Moniki Możesz pomóc...zobacz 3
N prośba o pomoc w sfinansowaniu Synagisu dla wczesniaka Możesz pomóc...zobacz 4
Motylek09 Proszę o pomoc. Przyjmę ciuszki i akcesoria dla chłopczyka0-24mc Możesz pomóc...zobacz 0
TRen Pomoc dla Filipka. Możesz pomóc...zobacz 0
M podziękowania dla tych którzy okazali pomoc Możesz pomóc...zobacz 0
patisia16 Pomoc dla biednej rodziny Możesz pomóc...zobacz 4
K 1% podatku dla Danielka, bardzo prosimy o pomoc dla naszego maluszka.. Możesz pomóc...zobacz 0
E Alimenty oraz pomoc dla samotnej mamy Porady prawnika 5
E Pomoc dla 2 dziewczyn Możesz pomóc...zobacz 11
M Fundacje, organizacje, in. pomoc dla wcześniaków Wcześniaki 6
mazia23 bardzo proszę o pomoc dla Emilki Możesz pomóc...zobacz 93
NeSSi Pomoc dla maltretowanego dziecka Ciąża, poród, połóg 12
B Zasiłki dla młodej, bezrobotnej matki. Proszę o pomoc. Porady prawnika 1
M wywiad żywieniowy dla studentki dietetyki - proszę o pomoc!!! Żywienie 9
KasiaiAlex Pomoc dla Kfiatka i jej Dzidziusia - głosujemy Kobitki!!! Dzieci urodzone w maju 2009 2
K Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął... Możesz pomóc...zobacz 1003
anineczka Pomoc dla Amelii Mamy z Irlandii 0
D pomoc dla samotnej matki Porady prawnika 22
moniqsan Pomoc dla naszej kasicy Dzieci urodzone w maju 2009 1
T Pomoc dla Jasia Przedszkolaki 0
Stopi69 Pomoc dla Julianki PILNE!!!! dzieci urodzone w lipcu'09 1
kaskax25 Pomoc dla julianki wazne!!!!! dzieci urodzone w sierpniu' 09 1
willsonka Pomoc dla kamilki dzieci urodzone w lipcu'09 20
karoo-kp Pomoc dla dzieciaczkow. Dzieci urodzone w sierpniu 2006r. 8
1985Magda Pomoc dla dzieci Dzieci urodzone w listopadzie 2007 1
J Ciąża na okresie próbnym proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 10
J Czy widzicie drugą kreskę na teście? Proszę o pomoc :) Ciąża, poród, połóg 21
Kinga15 Bezrobotna w ciąży Potrzebuję porady 53