reklama

pomoc dla samotnej matki

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Domenica86, 23 Czerwiec 2010.

 1. Domenica86

  Domenica86

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!chciałam zapytać co robić w przypadku gdy jestem panna z dzieckiem,córka ma 4miesiace,ojciec uznał dziecko ale nie nakłada na nie...26czerwca b.r. konczy mi sie macierzynskie i wychowawczego nie dostane poniewaz pracodawca zakonczył umowe ze mna z dniem porodu...ojciec dziecka jest obecnie na przerwie w karze-nie pracuje na umowe tylko dorywczo,ja zostne bez środków do życia..i nie wiemj co robić bo słyszałam że należy mi sie jakis zasiłek dla samotnej matki,i nie wiem jak sie o niego starac??bardzo prosze o pomoc.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 3. reklama
 4. Mozi

  Mozi MAMUŚKA BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  jak nie jestes z ojcem dziecka musisz skladac o alimenty dla dziecka,bo na slowo ci nikt nie da pieniedzy,nawet zasilek rodzinny czy becikowe jesli chcesz uzyskac jako samotna matka musisz poprzec wyrokiem alimentacyjnyminaczej do zasilku beda brane dochody ojca dziecka
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie do końca to prawda. Becikowe nalezy się na każde urodzone dziecko niezależnie od dochodu rodziców.

  Co do sytuacji autorki wątku, jeszcze raz proponuję zapoznać się z podobnym (choc nie analogicznym) wątkiem zalinkowanym powyżej co da dobrą podstawę do dalszych, konkretnych pytań.
   
 6. Mozi

  Mozi MAMUŚKA BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  zgadzam sie,ale ubiegac sie o rodzinne i do tego dadatek z tytulu urodzenia dziecka musi byc zasw z us od obydwu rodzicow,albo tylko matki i wyrok o alimenty

  warto sie tez zapytac w mpos lub gops w miejscu swojego zamieszkania
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie pisałam, ze nie warto. Prosiłam jedynie autorkę wątku o zapoznanie się z tym o czym już na forum było by nie dublowac wątków.
   
 8. ulkomat

  ulkomat

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Pochodzę z Warszawy, jestem w 34 tygodniu ciąży. Ojciec dziecka nie interesuje się ani mną ani dzieckiem, chciałabym założyć sprawę o ojcostwo, alimenty i odebranie praw rodzicielskich. Znam Pani stosunek do odebrania praw rodzicielskich :) ale tak postanowiłam, gdyż ojciec zupełnie nie jest zainteresowany dzieckiem. Moje pytania:
  - czy muszę czekać do narodzin dziecka
  - gdzie mogę otrzymać pomoc prawniczą w napisaniu pozwu do sądu - chodzi mi o bezpłatną pomoc
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
   
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może Pani to zrobić po urodzeniu się dziecka.

  Ja nie jestem przeciwna takim działaniom. Ja po prostu znam realia (prawo i orzecznictwo) i chcę oszczędzić Państwu rozczarowań. Jesli coś jest nie tak (co ewidentnie wynika z Pani postu) nalezy podjąć określone kroki, ale nie zawsze najdrastyczniejsze możliwe. Odebrać prawa jest bardzo trudno, w przeciwieństwie do ich ograniczenia.
  Tak. Wtedy powinna Pani wystąpić o ustalenie ojcostwa i alimenty. Może też Pani wnioskować o zabezpieczenie na czas postępowania.
  Tutaj jest kilka możliwości. Teraz mogę Pani pomóc zdalnie (mail). Jest też kilka fundacji świadczących pomoc prawną, a także punkt poradnictwa prawnego na UW (ale to raczej poradnictwo niż pomoc w napisaniu pozwu/pozwów i pewnie nie w wakacje). Ja także od września będę dostępna na dyżurach w fundacji, więc możemy się spotkac. Każde z tych form jest bezkosztowa, choć pewnie w wakcje (urlopy) gorzej z dostępnoscią.
   
  Ostatnia edycja: 13 Lipiec 2010
 10. reklama
 11. trzebiska

  trzebiska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, czytałam wątek matki uczennicy ale zadam jednak pytanie bo moja sytuacja różni się od tam wymienionych.
  Jestem osobą dorosłą, mieszkam z rodzicami ale właściwie to ja ich utrzymuję. Ojciec od pięciu lat bezrobotny, matka na zasiłku emerytalnym (430 zł). Ja jestem obecnie w pierwszych tygodniach ciąży. Ojciec dziecka nie uzna. Czy w takiej sytuacji jakiś rodzaj pomocy finansowej (prócz becikowego i becikowego samorządowego, którego akurat u mnie nie ma) będzie mi przysługiwał? Chodzi mi głównie o okres urlopu wychowawczego.
   
 12. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ustalmy jeszcze dwie sprawy:
  1. Czy Pani pracuje? Prosze podać jak to umowa (np. o pracę na czas określony/nieokreślony).
  2. Czy zarabia Pani więcej niż 1010 zł na miesiąc netto (na rękę)?
   

Poleć forum