reklama

pomoc na lotnisku

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez tess103, 17 Listopad 2012.

1. tess103

tess103 Początkująca w BB

Witajcie Cieplutko;))W grudniu lece z 10 miesieczna juz corcia do Polski sama bo maz nie ma urlopu.Na forum chce sie zapytac czy bede miala jakakolwiek pomoc na lotnisku?ostatnio jak lecielismy Wizz air z Liverpoolu tachalismy razem z mezem wozek z dzieckiem po zelaznych schodach zeby doastac sie do autobusu ktory zabiera do samolotu bo tanie linie nie przewiduja "rekawa".Teraz lece sama i jestem przerazona bo musze wziac wozek i torbe z pozywieniem i pieluszkami i ubrankami dla dziecka.Nie wiem czy dam rade na lotnisku.Czy ktos ma jakas rade dla mnie,bede bardzo wdzieczna;)):tak:

2. Asik.

Asik. Fanka BB :)

ja bym na Twoim miejscu na pomoc nie liczyla. Ja ostatnio sterczalam pod samolotem pol godziny, bo nikt mi nie pomogl, aby wyjac dziecko i zlozyc wozek. Wszyscy juz wsiedli a ja stalam dalej. W koncu musialam wziasc dziecko pod pache i tak skladac wozek :szok::angry: Zryczalam sie jak glupia. Jedyne co Ci moge doradzic, to lepiej oddac wozek tam gdzie glowny bagaz na tasme i wziasc dziecko w nosidelku do samolotu. Albo najwyzej kogos poprosisz zeby Ci wniosl wozek,ale na polakow bym nie liczyla.:-(

3. reklama
  4. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

pomoc mają osoby niepełnosprawne tylko.Niestety radzić sobie musisz sama.
    Choć mi się nigdy nie zdarzyło bym sama musiała wózek składać,najlepiej dla mnie było oddać wózek na płycie lotniska,wtedy do samego końca miałam wózek ze sobą i było tak samo po przylocie,wózek mi rozkładali pod schodami samolotu i już.
    Można kogoś poprosić o zniesienie wózka ;-)

5. Kopka

Kopka Fanka BB :)

my kilka razy lecielismy z dzieckiem i wozek oddawalismy dopiero przy plycie lotniskowej,skladac nie musielismy go sami,tylko obsluga nam go zlozyla. Jak wracalismy do uk z katowic to powiedzieli nam,ze mamy pierszenstwo do odprawy,ale pani zaznaczyla,ze to dzieki obsludze lotniskowej,a nie lin lotniczych. Mysle,ze zalezy na jaka obsluge trafisz. Jak jeszcze bylam w ciazy (7 miesiac) i lecialam do Polski,musialam wnosic swoj bagaz po schodach. Pan ktory lecial ze mna pomog mi wnosci bagaz jak i po schodach na lotnisku tak i do samolotu,bardzo milo z jego strony,ale prawda tacy dzentelmani zadko sie zdarzaja;/

6. zielona maupa

zielona maupa Na skrzydłach melancholii

Obsluga niektorych lotnisk ma zabronione pomaganie przy skladaniu wozka, czy chociazby przytrzymaniu dziecka. Wzgledy bezpieczenstwa. Jesli nie chcesz sie martwic o to jak poradzisz sobie z wozkiem i dzieckiem, to najprosciej jest nadac wozek razem z bagazem. Teoretycznie powinno odbyc sie to bez dodatkowej oplaty, ale najlepiej upewnij sie dzwoniac do linii, w ktorych wykupilas lot.

7. NataliaBM

NataliaBM Zaciekawiona BB

Generalnie jest tak, że płacąc za bilet dla dziecka możesz wziąc wózek lub fotelik samochodowy za darmo. Masz dwie opcje na lotnisu: nadać wózek na odprawie bagażowej (wtedy nie masz go ze sobą podczas oczekiwania na samolot - ja preferuję takie rozwiązanie - zabieram ze sobą chustę do noszenia niemowląt - można wziąć też nosidełko i problem jest z głowy) lub zabrać ze sobą do samolotu. Wtedy możesz mieć problem, o którym wszystkie wspominacie.
    Nosidełko i chusta są w ogóle moim zdaniem rewelacyjnym rozwiązaniem na wakacje, ponieważ nie zajmuja duzo miejsca, nie sa kłopotliwe jak wózek i wejdziesz z nimi wszędzie!

Poleć forum