reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc nastolatka prace domowe

Świetnie, że zrobiłaś taką listę, teraz marudzi, ale wkrótce się przyzwyczai i nauczy wykonywać je sprawnie. Mój mąż nie miał żadnych obowiązków. Kiedy byliśmy u mojej teściowej to wyrzucała po nim wieczko od jogurtu... Dopiero ja narzuciłam mu obowiązki w domu. Mój syn jest jeszcze malutki, ale kiedy podrośnie też będzie miał swoje obowiązki. To jest nauka zaradności.
 
reklama
Moim zdaniem nastolatek powinien miec po prostu przydzielone rzeczy za ktore jest odpowiedzialny - wynoszenie smieci w weekendy,. odkurzanie i sprzatanie swojego pokoju itd. Tak zeby go nie obciazac przesadnie, ale zeby uczyl sie porządku i pomagania.
 
Mój syn ma teraz 10 lat i już mu daję jakies obowiązki, oczywiście nie za duże, bo nie chcę go zarobić. Póki co ma po prostu sprzątać po sobie i oblewać wodą naczynia aby wsadzić je później do zmywarki. Wydaje mi się, że to dobry początek.
 
Wasi nastolatkowie dużo pomagają wam w pracach domowych? Mój syn ma 14 lat i ostatnio dodałam mu trochę więcej obowiązków żeby mi poprostu bardziej pomagał. Zrobiłam listę moich i jego obowiązków uważam że sprawiedliwą . Syn oczywiście marudzi ale no wydaję mi się że tak najlepiej nauczy się porządku i trochę mi pomoże .Jakie wasi synowie mają obowiązki?
U nas jest wynoszenie śmieci, odkurzanie piętra gdzie ma pokój i zmywanie po sobie naczyń. No i oczywiscie utrzymanie porządku we własnym pokoju.
 
Do góry