reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc psychologa

diego82

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Luty 2020
Postów
52
Witam was,

Czy którejś z was pomogła rozmowa z psychologiem, psychoterapeutom podczas bezowocnych starań o dziecko ?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja korzystałam z pomocy psychologa, ale nie jeśli chodzi o dzieci :) Niemniej jednak bardzo polecam, dobry psychoterapeuta potrafi zdziałać cuda. Od siebie polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pamiętajcie też,żeby sprawdzić kwalifikacje psychoterapeuty. Niestety w obecnej sytuacji epidemii to zostają tylko konsultacje online albo poczekać aż się sytuacja unormuje i wtedy wybrać się do psychologa. W tym czasie możesz sama próbować coś poczytać np. ten artykuł o wrażliwych osobach: Link do: Jak żyć z dużą wrażliwością na trudności? Oswoić neurotyczność. - Test osobowości PERSO.IN. Na tej stronie jest też test osobowości, ja polecam :)
Dziękuje za informację
Tak wszystko OK, mam już komplet badan zrobiony i kłopot jest z immunologia. W maju mam wizytę u prof. Malinowskiego mam nadzieje, ze spełni moje marzenie :)
A Ty robiłaś jakieś badania?
U mnie też drożność HSG była robiona pomimo to i tak była w lewym jajowodzie cp :( Z immunologii robiłam już ANA2, ANTY TPO I ANTY TG, ALLO MLR, KOMÓRKI NK, KIR. Wszystko ok, Te badania były robione po dwóch nieudanych transferach w pierwszej procedurze. Trzeci transfer też nieudany, pomimo podania accofilu na delikatnie zawyżone komórki NK i wlewu z intralipidu. Teraz przed drugą procedurą mam zamiar zrobić na kariotypy, antykoagulant tocznia, przeciwciała antykardiolipinowe, profil cytokin, homocysteinę, wit D, test UMA ( kurczliwość macicy ). Co tobie wyszło w immuno ?
 
reklama
Osobiście nie korzystałam z takiej pomocy, choć starałam się o dzieci długo, usłyszałam nawet, że ich mieć nie będę i żyłam ze świadomością, że pierwsze na 90% stracę. Przepracowywalam w sobie te informację dluuuuugo (ponad 20 lat). Pomagali mi w tym różni ludzie, między innymi kierownik duchowy. Czasem takie rozmowy i spojrzenie osób z boku, umiejętnie zadane pytanie potrafi wiele w nas zmienić. Oczywiście cała praca leży po twojej stronie, jednak rozmowa na dany temat uzmysławia nam różne rzeczy. Często sami siebie wtedy zaskakujemy. Najważniejsze, by to nie był temat tabu. Osobiście uważam, że jeśli bedziesz otwarta, to spotkanie ze specjalistą może przynieść dla ciebie dużo dobrego
OK, dziękuje za informację. U was się w końcu udało ?
 
U mnie też drożność HSG była robiona pomimo to i tak była w lewym jajowodzie cp :( Z immunologii robiłam już ANA2, ANTY TPO I ANTY TG, ALLO MLR, KOMÓRKI NK, KIR. Wszystko ok, Te badania były robione po dwóch nieudanych transferach w pierwszej procedurze. Trzeci transfer też nieudany, pomimo podania accofilu na delikatnie zawyżone komórki NK i wlewu z intralipidu. Teraz przed drugą procedurą mam zamiar zrobić na kariotypy, antykoagulant tocznia, przeciwciała antykardiolipinowe, profil cytokin, homocysteinę, wit D, test UMA ( kurczliwość macicy ). Co tobie wyszło w immuno ?
Ja mam zrobione ANA, MLR, LCT, KIR, IMK, MTHFR, zespol antyfosfolipidowy, kariotyp i badania na krzepnięcie krwi i PAI ... sporo tego było teraz czekam na wizytę w profesora w maju i mam nadzieje, ze w końcu coś się ruszy ;)
 
OK, dziękuje za informację. U was się w końcu udało ?
Tak. Wbrew opinii lekarzy był 4 razy w ciąży. Dwoje dzieci straciłam, ale też dwoje urodziłam. Synek ma 2 latka córka 15 miesięcy. Są cudowni. Wysiłek się opłacił. My też się gruntownie przebadaliśmy i już w zasadzie mieliśmy próbować on vitro, choć dla mnie stymulacja jest zagrożeniem życia. Udało się naturalnie i moje dwa Cudaczki obecnie doprowadzajanie do szału, bo muszą siedzieć w domu Nb a chcą biegać i roznosi je energia
 
Ja korzystałam z pomocy psychologa, ale nie jeśli chodzi o dzieci :) Niemniej jednak bardzo polecam, dobry psychoterapeuta potrafi zdziałać cuda. Od siebie polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pamiętajcie też,żeby sprawdzić kwalifikacje psychoterapeuty. Niestety w obecnej sytuacji epidemii to zostają tylko konsultacje online albo poczekać aż się sytuacja unormuje i wtedy wybrać się do psychologa. W tym czasie możesz sama próbować coś poczytać np. ten artykuł o wrażliwych osobach: Link do: Jak żyć z dużą wrażliwością na trudności? Oswoić neurotyczność. - Test osobowości PERSO.IN. Na tej stronie jest też test osobowości, ja polecam :)
 
Ja korzystałam z pomocy psychologa, ale nie jeśli chodzi o dzieci :) Niemniej jednak bardzo polecam, dobry psychoterapeuta potrafi zdziałać cuda. Od siebie polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pamiętajcie też,żeby sprawdzić kwalifikacje psychoterapeuty. Niestety w obecnej sytuacji epidemii to zostają tylko konsultacje online albo poczekać aż się sytuacja unormuje i wtedy wybrać się do psychologa. W tym czasie możesz sama próbować coś poczytać np. ten artykuł o wrażliwych osobach: Link do: Jak żyć z dużą wrażliwością na trudności? Oswoić neurotyczność. - Test osobowości PERSO.IN. Na tej stronie jest też test osobowości, ja polecam :)
Dziękuje za informację
 
Rozwiązanie
reklama
Mi psychoterapia dała wiele:

- Nauczyłam się jaśniej komunikować swoje oczekiwania.
- Nauczyłam się stawiać granice.
- Nauczyłam się rozmawiać tak, żeby być wysłuchaną.
- Nauczyłam się chronić prywatność.
- Nauczyłam się, że każda emocja jest po coś, moja złość nie jest zła, ona mi wskazuje to, co powinno się zmienić, drogę, kierunek.
Dodam, że takie wizyty są możliwe również w formie online www.psychiatrzy.warszawa.pl/centrum-psychoterapii Od siebie polecam ten gabinet w Warszawie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry