reklama

Pomoc rodziny przy dzieciach...

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez Ewelka20, 7 Czerwiec 2016.

zajuann
Najlepsza odpowiedź zajuann, 26 Lipiec 2016
Ja kiedyś często pilnowałam swojej siostrzenicy, ale teraz jak mam prace i swoje sprawy to siostra już nie może tak na mnie polegać.. To było też... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. Ewelka20

  Ewelka20 Fanka BB :)

  Czy wasze mamy/ojcowie pomagają wam przy dzieciach?
  1.Czy biorą od czasu do czasu(załóżmy raz na 6 mies) dziecko/dzieci na weekend(pracując na zmiany/jedną zmianę)
  2.Gdy chcecie wyskoczyć na zakupy z mężem na spokojnie zostają wam z dziećmi te 2-3 godziny?(oczywiście raz na jakiś czas)
  3.Albo gdy chciecie wybrać się na kawę we dwoje żeby złapać trochę oddechu?
  Oczywiście wszystko z umiarem,nie mam tu na myśli wykorzystywania rodziców :-D
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #14200209 by zajuann, 26 Lipiec 2016
 3. Nulini

  Nulini Po prostu szczęśliwa!

  Tak, tylko że ja mieszkam z rodzicami, więc dzieci na weekend im nie podrzucam ;)
  Teściowie nie zabierają dzieci, nie podrzucamy im pociech i w sumie nie mamy takiej potrzeby.
  Moi rodzice zawsze chętnie pomagają, nie mamy z mężem problemu, żeby wyjść na zakupy, do kina czy nawet wyjechać na weekend we dwoje (choć to zdarzyło się zaledwie raz do tej pory ;) )
   
 4. reklama
 5. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  1. U mnie też nie ma problemu, ale najpierw dzwonię i upewniam się, że nie mają innych planów czy też akurat nie postanowili odpocząć i inaczej spędzić czas.
  2. Dzieci na zakupy zawsze zabieram (o ile jadę z mężem). W pozostałych przypadkach zostają z tatusiem.
  3. U mnie może to nie chwila oddechu, a sprawy służbowe (wyjazdy 1- lub 2-dniowe) - tak jak w pkt. 1 po wcześniejszym uzgodnieniu.

  Średnio sytuacja ma miejsce 1 lub 2 razy w miesiącu.

  PS. Jak dzieci chorują, to też dziadkowie opiekę przejmują.
   
 6. hajmal

  hajmal Fanka BB :)

  Ja mam z teściami naprawdę dobrze. Mieszkaliśmy z nimi 5 lat wiec nasze dziecko ma jak by dwa domy. Wysyłają i dobierają mi dziecko ze szkoły. Mogę go zostawić w sumie kiedy tylko mam potrzebę. Sami oferują się jak im mówię że mam gdzieś jechać że może zostać. Ale nigdy nie jadę na wczasy bez dziecka, nawet na jeden dzień. Zawsze go biorę na dalsze zakupowe wyjazdy.
   
 7. tysienka88

  tysienka88 Początkująca w BB

  Ja niestety nie mam tak dobrze, bo mieszkam daleko od rodzinnego domu, ale kiedy jedziemy do rodziców lub teściów, to chętnie przejmują pociechy na weekend, a my możemy go spędzić razem ze znajomymi.
   
 8. kasianowicka

  kasianowicka Początkująca w BB

  Na szczęście mogę liczyć na pomoc mamy, teściowej i siostry, bo nie chciałabym oddawać dziecka pod opiekę nieznanej mi osoby. Z tym, że wiadomo jak to z mamą czy teściową, czasem więcej nerwów mnie to kosztuje, niż dać dziecko pod opiekę koleżance. A bo to robisz źle, babcia pozwoli, mama jest niedobra, bo nie pozwala wejść sobie na głowę :) mimo wszystko nie wyobrażam sobie, żeby tych bliskich mi osób nie było. Różnie bywa z rodzina, ale przynajmniej zawsze mogę na nich liczyć.
   
 9. zajuann

  zajuann Zaciekawiona BB

  Głosów: 1
  Ja kiedyś często pilnowałam swojej siostrzenicy, ale teraz jak mam prace i swoje sprawy to siostra już nie może tak na mnie polegać.. To było też czasem uciążliwe, bo ja miałam swoje sprawy do zrobienia a trudno jest siostrze odmówić pomocy :)
   
  zajuann, 26 Lipiec 2016 Najlepsza odpowiedź
  #7
 10. pirania23

  pirania23 Początkująca w BB

  Miałam bardzo podobnie.. Tak to jest z rodzinką, z jednej strony chcemy im pomagać, a z drugiej nie możemy sobie siąść na głowe! :)
   
 11. reklama
 12. kornelka138

  kornelka138 Początkująca w BB

 13. karolyn1987

  karolyn1987 Fanka BB :)

  Moi rodzice mieszkają bardzo blisko mnie bo osiedle obok. Także mama często wpada. Nawet wnuka chętnie na spacer zabiera żeby rodzice mogli pobyć sami ta godzinkę:). Teściowie są na drugim końcu Polski ale też często dzwonią i interesują się wnukiem.Poza tym nie wtrącają się w wychowanie więc jest dobrze

  Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
   

Poleć forum