reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w obniżeniu temperatury

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny, zwracam się z prośbą o pomoc jak mam dawkować leki ;)
Syn od dzisiaj ma temperature (wydaje mi się,że idzie do w kierunku kataru, bo zaczął furkac nosem) Podałam mu ibum o 13:30 i o 19:30 druga dawkę ibum. Kiedy mogę podać Pedicitamol? Nie wiem, jak postępować z kolejnymi dawkami i jak włączyć do tego Pedicitamol,bo ciężko ze spadkiem temperatury. Syn ma 3,5 i waży 13 kg
Dziękuję i spokojnej nocy:)
W domu mamy: Ibum Forte 200mg/5 ml oraz Pedicitamol 100mg/ml
 
reklama
39.5 a jak śpi przytulony do mnie to 40.1. w tej chwili po podaniu ibum (o 19.30) ma 37.8. Zawsze mamy problemy w wysoka gorączką :(
 
Pedicentamol mozna podawac na zmianę z ibum co 4 h 🙂 przy nizszej tem dawalabym pedicentamol a przy wyzszej juz od 38,5 ibum
 
Możesz próbować naturalnych metod. Przede wszystkim nie ubieraj za grubo. Najlepiej dziecko rozbierz, gorączka musi gdzieś się ulotnić. Chłodne okłady na czoło i łydki i do tego chłodna kąpiel.
 
Ok, tylko ibum można w odstępach przynajmniej 6 godzin tak? Czyli kolejna dawka ibum wychodzi ok 2 a nocy i to jak beda 3 dawki. A do z resztą nocy i dnia? 🙈
 
39.5 a jak śpi przytulony do mnie to 40.1. w tej chwili po podaniu ibum (o 19.30) ma 37.8. Zawsze mamy problemy w wysoka gorączką :(

Mozna jeszcze robić chłodniejsze kąpiele (o ile dziecko chce, a raczej z tym problem) i oklady ale z wody nie zimnej tylko delikatnie zimniejszej od ciałka. Jest jeszcze kidofen ale to juz na receptę.
 
Dziękuję 🌷 okłady robię na czoło, na łydkach ma piżamke. On nie pójdzie do spania bez piżamy i podciągniętych skarpetek 🙈 A co z gęsią skórka ? Odkrywasz wtedy czy nie ma potrzeby ?
 
Przy wysokiej, trudnej do zbicia goraczce dobrze podawac ibuprofen i paracetamol naprzemiennie. Dzieki temu zachowujesz dawki dobowe i odpowiednie przerwy miedzy tym samym lekiem.
Przykladowo:
19:30 ibuprofen
23:30 paracetamol
3:30 iburpofen
7:30 paracetamol
11:30 ibuprofen
15:30 patacetamol
19:30 ibuprofen
23:30 paracetamol

Tutaj masz kalkulator dawek:

Syn wazy 13 kg.
Ibum Forte podajesz 3.3 ml.
Pedicetamol podajesz 2 ml.
 
reklama
Przy wysokiej, trudnej do zbicia goraczce dobrze podawac ibuprofen i paracetamol naprzemiennie. Dzieki temu zachowujesz dawki dobowe i odpowiednie przerwy miedzy tym samym lekiem.
Przykladowo:
19:30 ibuprofen
23:30 paracetamol
3:30 iburpofen
7:30 paracetamol
11:30 ibuprofen
15:30 patacetamol
19:30 ibuprofen
23:30 paracetamol

Tutaj masz kalkulator dawek:

Syn wazy 13 kg.
Ibum Forte podajesz 3.3 ml.
Pedicetamol podajesz 2 ml.
Dziękuję :) a czy to nie za dużo ibuprofenu na dobę ? Jak dobrze zrozumiałam,to można 3 x na dobe. U nas wyszłoby 4 razy. Pierwsza dawka u nas była 13:30 następna 19:30 później 3:30 a następna 11:30 🤔
 
Do góry