reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy!!!10 Miesiecy I Nie Chce - Nie Umie Jesc

Dołączył(a)
15 Maj 2008
Postów
6
Witam. Moj synek ma 9,5m i jest od urodzeniem alergikiem.W pierwszej kolejnosci wyszla nam skaza bialkowa, a w momenccie podawania pokarmow stalych wyszla alergia na wszystko co bylo mozliwe do podania takiemu maluszkowi. Nawet na zel do zabkow, syropki itp. Przez ten caly czas byl podawany pokarm staly, ale w malych ilosciach i bardzo rzadko bo trzymalismy scisla diete i leczylismy skutki alergii. Teraz zauwazylam lekka poprawe, ale mam inny problem bo moje dziecko nie chce jesc normalnego jedzenia. Konczy sie to na placzu i na butli NUTRAMIGENU. Wiem ze teraz powinien jesc jedzonko pogniecione widelcem, a ja nie moge mu wcisnac papki dla 5m bobaska. Nie chce sam brac jedzonka w raczki i do buzki. Kompletnie nie jest zainteresowany ta dziedzina zycia. Jak mam go przekonac??? Czy ktos mial podobny problem??? A tak sie cieszylam, ze jest troszke lepiej z jego jedzonkiem:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja zupe z kartoflami do tej pory je lekkozgniecioną.Inne rzeczy sama gryzie.Staraj się może stopniowo mniej je gnieść.,żeby powoli przyzwyczajał się do coaraz większych kawałków jedzenia.Dawaj mu biszkopty,kromki chleba małe.tak,żeby trzymał w rączce i sam próbował jeść.
 
Onka dub moze to dziwnie zabrzmi, a próbowałaś chrupek? ten chlebek i biszkopty, pewnie ze wzgledu na alergię odpadają( nie wiem czy twoj synus moze juz gluten i jajko, ale podejrzewam, ze nie)moj mały wlasnie tak z chrupką, uczył się samodzielnego jedzenia i ciumciania większych kawałkow. tez miałam z nim ostatnio problem, bo nic nie chciał jeść ( ale to pewnie sprawa ząbkow), sama gotuję mu obiadki,bo sloiczkowych z kroliczkiem juz nie chce wcinać, początkowo je miksowałam, ale ostatnio tylko rozgniatam widelcem, choc do ziemniaka przekonał się dopiero kilka dni temu, a ryż gotowany wcinał ze smakiem skubany, no trzeba przyznać, ze niektore maluszki mają dość "delikatne" podniebienia i konsystencja niektorych dan po prostu im nie pasuje. Moj synus tez jest alergikiem i nie wszystko może, dobrze, ze twoj maluszek pije to paskudztwo Nutramigen, bo moj wogole tego nie chciał ruszyc, przemycałam mu je w kaszkach, do ktorych tez juz się zraził, miałam więc problem jak mu tu zastąpic mleczko i od kilku dni dajemy mu kaszki na mleku kozim-wiem, ze nie jest to odpowiednie mleko dla malego alergika, bo moze wystapic reakcja krzyzowa, ale jak na razie lepsze takie mleko, niz zadne - na szczescie skora po nim ok.
u nas takie przestawienie się na mniej zmiksowane pokarmy trwało dosłownie kilka dni, początkowo zjadał kilka łyzeczek, po czym zaczynał pluc, ale teraz jest juz w porządku i zjada cała michę ze smakiem, powiem nawet, ze bardziej lubi ostatnio gryzc, przez co masuje sobie dziąsełka, niz tylko polykac zmiksowane papki.
A ile ząbkow ma twoj synek??? moze odpuść mu czasami jeden posiłek i sprobuj przeczekac kilka godzin, moze wtedy chetniej cos zje, ja popełniłam duuuuuzy bład zmuszając Kubę do jedzenia, po czym nabawił się "alergii" na łyzeczkę, za kazdym razem kiedy widział mnie z jedzonkiem zaczynał się płacz-sama zraziłam go do jedzenia, teraz juz odpuszczam i gdy widzę, ze nie chce jesc, po prostu daję mu spokoj. aha zauwazylam tez, ze wcina chętniej gdy siedzi z nami przy stole i gdy widzi nas jedzących obiad, wtedy szeroko otwiera buzkę i domaga się swojego AM-AM. no i napisz co moze jesc twoje dziecko, moze wpadnę na jakies smaczne przepisy;-) serdecznie pozdrawiam;-)
 
skoro tak lubi butlę z Nutra... , to może spróbuj wzbogacać jego dietę poprzez dodawanie nowych składników do tej butli - baaaardzo rzadkie puree to też jakieś urozmaicenie a z czasem można malucha przestawić na konkrety

pozdrawiam, ewa
 
Witam. Dawno mnie tu nie bylo. Tak dawalam Krzysiowi chrupki kukurydziane i ryzowe. Ale on tego nie lubil odwraca glowe fuuu i tyle. Nauczylam go jesc z raczki za pomoca ciasteczek dla dzieci ale to kosztem jego alergii. Byl moment ze wydawalo mi sie ze jest lepiej, ze juz mija - przeliczylam sie. Non stop wysypany i czasami to nie wiem dlaczego. Lekko jestem zalamana. Nie wiem co moge jeszcze dac bo wszystkie warzywka, owoce, miesko mozliwe do podania dziecku w tym wieku go uczulaja. I jak ma sie on nauczyc jesc - polubic jedzenie???:-( Podobno to minie ale kiedyyyy??? Czekam na wyniki testow alegricznych z wlosow. Moze tu znajde odpowiedz.
Pozdrawiam
 
Witam. Dawno mnie tu nie bylo. Tak dawalam Krzysiowi chrupki kukurydziane i ryzowe. Ale on tego nie lubil odwraca glowe fuuu i tyle. Nauczylam go jesc z raczki za pomoca ciasteczek dla dzieci ale to kosztem jego alergii. Byl moment ze wydawalo mi sie ze jest lepiej, ze juz mija - przeliczylam sie. Non stop wysypany i czasami to nie wiem dlaczego. Lekko jestem zalamana. Nie wiem co moge jeszcze dac bo wszystkie warzywka, owoce, miesko mozliwe do podania dziecku w tym wieku go uczulaja. I jak ma sie on nauczyc jesc - polubic jedzenie???:-( Podobno to minie ale kiedyyyy??? Czekam na wyniki testow alegricznych z wlosow. Moze tu znajde odpowiedz.
Pozdrawiam
Może idiotycny pomyśł ,ale zabawa jedzeniem może pomóc, niech miesza rączką w miseczce, nawet jeśli niec nie zje, przynajmniej sie nie będzia bał "nowego" jedzonka:-) a moze za mało doprawione hi hi :-) ja uzywam małych ilości soli nisko sodowej bo takich bez smaku to misiek nie chce :-) Moye to wina tego ye ja lubie bardyo doprawine i ostre i tak jadaam w ciz
P.S. czy częśc wysypki to nie są np potówki?
naprawde jest uczulony na tak wiele rzeczy ??? :-(
 
Do góry