reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy!!!! 33 tydzień ciąży, przytyłam tylko 200g...!!!

Może po prostu jesz mniej i normalnie schudłaś:)

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 2 kilo, w drugiej nic. U mnie to wynikało z tego, że w obu przypadkach od połowy ciąży mniej więcej musiałam być na diecie lekkostrawnej, z uwagi na cholestazę ciążową. Na dzieci nie miało to żadnego wpływu, wszystko co potrzebowały to sobie ze mnie wyciągnęły. Brzuch mi rósł, a twarz, nogi, ramiona chudły. Dzieci ważyły 3,5 kg (córka urodzona w 38 tygodniu) i 3,3 kg (syn urodzony w 36 tygodniu).

A ja po porodzie ważyłam ładnych kilka kilo mniej niz przed ciążą.
Ja też schudłam na twarzy, i w innych miejscach, a brzuch naprawdę mam spory. Zastanawiam się nad tą cholestazą czy swędzenie brzucha może na nią wskazywać? Czy świąd występuje przede wszystkim na rękach i nogach? Dzieciaczki urodziły się naprawdę duże jak na ten tydzień ciąży (mój urodzony w 38 tyg. ważył 2870)więc nadzieja jest że będzie wszystko ok.
 
reklama
Dziękuję za wszystkie wpisy. Podjęłam decyzję żeby iść w poniedzialek na usg do sprawdzonego ginekologa bo jutro nie przyjmuje. Przyjrzę się też dokładniej moim posiłkom bo szczerze od zawsze mam problem z jedzeniem śniadań, no nic zmuszę się jakoś. Jak na usg będzie wszystko ok to podpytam jakie badania powinnam jeszcze wykonać. Zastanawiam się jeszcze czy odstawienie alkoholu (przede wszystkim piwa) też może mieć większy wpływ na utratę wagi?
 
Dziękuję za wszystkie wpisy. Podjęłam decyzję żeby iść w poniedzialek na usg do sprawdzonego ginekologa bo jutro nie przyjmuje. Przyjrzę się też dokładniej moim posiłkom bo szczerze od zawsze mam problem z jedzeniem śniadań, no nic zmuszę się jakoś. Jak na usg będzie wszystko ok to podpytam jakie badania powinnam jeszcze wykonać. Zastanawiam się jeszcze czy odstawienie alkoholu (przede wszystkim piwa) też może mieć większy wpływ na utratę wagi?
Oczywiscie, że tak. Brak alko przez tak wiele miesięcy sprzyja chudnięciu jeśli wcześniej lubilas. Swędzenie brzucha może być od rozciągania się skóry. Ale wiadomo, zbadaj się.
 
Ja też schudłam na twarzy, i w innych miejscach, a brzuch naprawdę mam spory. Zastanawiam się nad tą cholestazą czy swędzenie brzucha może na nią wskazywać? Czy świąd występuje przede wszystkim na rękach i nogach? Dzieciaczki urodziły się naprawdę duże jak na ten tydzień ciąży (mój urodzony w 38 tyg. ważył 2870)więc nadzieja jest że będzie wszystko ok.

Raczej głównie te ręce i nogi. Przynajmniej u mnie od tego się zaczynało - swędziały podeszwy stóp i wnętrze dłoni. Później już byłam na lekach, więc swędzenie ustąpiło, czasem się pojawiało, jeśli wyniki mi się pogarszały i trzeba było zwiększyć dawkę.
Brzuch może swędzieć, bo się skóra rozciąga.
Ale jeśli chcesz, to zawsze można zrobić badania i sprawdzić - te badania to alat i aspat (to są tanie badania i do zrobienia w zasadzie w każdym laboratorium) plus kwasy żółciowe (tu już gorzej, bo nie każde laboratorium robi to badanie plus w niektórych się długo czeka na wyniki i jest droższe). Ale jak cię nie swędzą dłonie i stopy, to ja bym ewentualnie poprzestała na alacie i aspacie.

No moje dzieciaki spore:) Syn pewnie by jeszcze podrósł, gdyby nie to, że miałam wywoływany poród przez tą cholestazę, bo już miałam mega kiepskie wyniki.
 
U mnie aktualnie 28 tydzień, na wadze 200g mniej niż na początku ciąży...nerwy i stresy które ostatnio przechodzę robią swoje, dziecko rośnie prawidłowo i o tydzień wyprzedza swój rozwój, więc nie przejmuje się tą wagą 😉
Chociaż jest to dla mnie bardzo dziwne bo w poprzednich ciążach przybierałam 16-18 kilo 😅
 
Byłam dzisiaj prywatnie u ginekologa i na szczęście jest wszystko ok 🙂. Synuś rośnie prawidłowo, waży już 2230g, wszystkie przepływy prawidłowe, szyjka długa, zamknięta. Co do ciąży nie ma żadnych zastrzeżeń. Gin jednak powiedział że powinnam trochę przybrać i zalecił wizytę u lekarza pierwszego kontaktu aby on przeprowadził diagnostykę spadku masy ciała np. usg brzucha ( wątroba, trzustka itd.) oraz wizytę u dietetyka aby ustalił dietę żeby dostarczyć wymagane kalorie. Tak więc zalecenie - jeść 😉. Co najważniejsze lekarz nie widzi potrzeby hospitalizacji. Uffff 😉
 
Do góry