reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy boje się że coś nie tak

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja poszłam w ciąży (około 6 tydzień) na NFZ na wizytę do szpitala, ginekolog nawet nie zrobiła mi usg potwierdzającego ciąże tylko wypisała badania krwi jakie trzeba zrobić. Mogłaby to być ciąża pozamaciczna, puste jajo, a może nawet brak ciąży. Ona uznała, że należą się tylko 3 usg i więcej szkodzi. Więc wypisała mi badania bez żadnego potwierdzenia, że ciąża istnieje, jedynie wierząc w moje słowa, że beta była dodatnia 🤷🏻‍♀️ Oczywiście nigdy już tam nie wróciłam
 
reklama
Ja poszłam w ciąży (około 6 tydzień) na NFZ na wizytę do szpitala, ginekolog nawet nie zrobiła mi usg potwierdzającego ciąże tylko wypisała badania krwi jakie trzeba zrobić. Mogłaby to być ciąża pozamaciczna, puste jajo, a może nawet brak ciąży. Ona uznała, że należą się tylko 3 usg i więcej szkodzi. Więc wypisała mi badania bez żadnego potwierdzenia, że ciąża istnieje, jedynie wierząc w moje słowa, że beta była dodatnia 🤷🏻‍♀️ Oczywiście nigdy już tam nie wróciłam
Niestety na NFZ tylko 3 USG się należą, za resztę gin nie dostaje pieniędzy.
 
Niestety na NFZ tylko 3 USG się należą, za resztę gin nie dostaje pieniędzy.
Rozumiem, jednak usg potwierdzające ciąże chyba również powinno się tam znaleźć 🙄 Nie wyobrażam sobie czekać do 12-14 tygodnia i pierwszych prenatalnych... Czytałam też mnóstwo postów od dziewczyn, gdzie na każdej wizycie mają usg na NFZ i dla mnie to powinno być normą 🤷🏻‍♀️
 
Niestety na NFZ tylko 3 USG się należą, za resztę gin nie dostaje pieniędzy.
Byłam 3xw ciąży i co wizytę miałam USG .
Rozumiem, jednak usg potwierdzające ciąże chyba również powinno się tam znaleźć 🙄 Nie wyobrażam sobie czekać do 12-14 tygodnia i pierwszych prenatalnych... Czytałam też mnóstwo postów od dziewczyn, gdzie na każdej wizycie mają usg na NFZ i dla mnie to powinno być normą 🤷🏻‍♀️
Dokładnie taak .
Byłam 3x w ciazy i USG na każdej wizycie.
Najstarsza córka ma 13lat i nawet te kilkanaście lat wstecz miałam USG na każdej wizycie .
 
Byłam 3xw ciąży i co wizytę miałam USG .

Dokładnie taak .
Byłam 3x w ciazy i USG na każdej wizycie.
Najstarsza córka ma 13lat i nawet te kilkanaście lat wstecz miałam USG na każdej wizycie .
I to rozumiem 😅 Mi brakowało cierpliwości, by szukać innego lekarza na NFZ wtedy, poszłam do prywatnej ginki, która jest polecana u mnie w mieście i tak już zostałam 🙈
 
Byłam 3xw ciąży i co wizytę miałam USG .

Dokładnie taak .
Byłam 3x w ciazy i USG na każdej wizycie.
Najstarsza córka ma 13lat i nawet te kilkanaście lat wstecz miałam USG na każdej wizycie .
Bo niektorzy zrobią usg na kazdej wizycie, ale prawda jest taka ze dostają hajs tylko za 3x. Akurat ja mam takiego lekarza ktory zrobił mi tylko raz usg. A z ciekawości sprawdziłam dokumentację na ikp i tam kłamczuch napisał ze na każdej wizycie jest usg xd
 
Byłam 3xw ciąży i co wizytę miałam USG .

Dokładnie taak .
Byłam 3x w ciazy i USG na każdej wizycie.
Najstarsza córka ma 13lat i nawet te kilkanaście lat wstecz miałam USG na każdej wizycie .
To zależy od dobrej woli lekarza niestety, jak jest bucem no to nic nie poradzisz.
Rozumiem, jednak usg potwierdzające ciąże chyba również powinno się tam znaleźć 🙄 Nie wyobrażam sobie czekać do 12-14 tygodnia i pierwszych prenatalnych... Czytałam też mnóstwo postów od dziewczyn, gdzie na każdej wizycie mają usg na NFZ i dla mnie to powinno być normą 🤷🏻‍♀️
Prenatalne nie przysługują, tylko jedno w każdym trymestrze. W niektórych gabinetach nie ma nawet sprzętu do USG jeżeli chodzIsz na NFZ. Dlatego ja nie korzystam z bezpłatnych usług. Bezpłatnie zrobili mi wypalanke, której się już dawno temu nie robi 🤦
 
Bo niektorzy zrobią usg na kazdej wizycie, ale prawda jest taka ze dostają hajs tylko za 3x. Akurat ja mam takiego lekarza ktory zrobił mi tylko raz usg. A z ciekawości sprawdziłam dokumentację na ikp i tam kłamczuch napisał ze na każdej wizycie jest usg xd
A to dziad 😂😂
 
No, a usg zadnego mi nie wykonał kłamczuch 😂 Bo mnie wyslal do innego zeby potwierdzil ciaze. Jeszcze skonsultowałam jego diagnozę (nieszczelna szyjka macicy) z 2 innymi lekarzami i obydwoje nie zgodzili się z nim i powiedzieli ze mam idealną szyjkę, zamknietą i w ogóle 😅😬. Jak wróciłam po zaleceniach tamtych lekarzy to ten głupek "no wszystko zalecone, jest idealnie" 😅 A idealnie bylo od samego początku 😅

Dlatego raz w miesiacu chodze prywatnie dla świętego spokoju bo na nfz to trafiam chyba na debili 😅
 
reklama
Może nie to że bezpieczniej jednak będę się czuć bardziej komfortowo psychicznie . Będę z mama w domu i będę dużo płakać pewnie ale się wyżyje
W obecnej sytuacji prawnej jest mało prawdopodobne, abyś dostała tabletki do domu. Zapytaj o to w szpitalu, bo niestety wiele szpitali tego nie praktykuje.

Przykro mi, że Cię to spotkało! Trzymaj się!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry