reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy - Cesarka, co robić...

Kalakoala

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
25
Witam!
Proszę o pomoc, porady co mam mówić, żeby mieć CC...
Jest u mnie 30 tc I okazało się maleństwo ułożone jak do porodu naturalnego w dół a ja chcę CC ale nie płacić. Co mam powiedzieć, żeby wpisali tokofobię albo dziecko może się odwrócić z powrotem?
 
reklama
Oj tak[emoji20] przez covid bylam sama wiec pierwszy dzien prawie dziecka nie widzialam[emoji20][emoji24] taki szpital
Ja, miałam cesarkę nad ranem , a dziecko pierwszy raz zobaczyłam dopiero pod wieczór i to jeszcze tylko przez ok 10 minut. Akurat jak rodziłam w 2018 to był taki boom, przeludnienie w szpitalu, weekend więc okrojony personel, na pooperacyjnej byłam z jeszcze jedną dziewczyna po CC przez półtora dnia , zanim dali mnie na zwykłą sale. Panie pielęgniarki były tam naprawdę super 👍
 
reklama
Nie chcę się pocić ani aby mi narzeczony powiedział, że zostało mi wiadro. poród sn to godziny nigdy nie wiadomo a cc szybko i bez problemu. A czy na siatkówki potrzebne badanie czy wystarczy jak powiem lekarzowi. Nie chcę dawać łapówki i nie rozumiem dlaczego tylko ja muszę płacić jak inni mogą mieć skierowanie.
 
Szukaj ginekologa co lubi ciąć, najlepiej takiego co pracuje w wybranym przez Ciebie szpitalu, umów się na wizytę prywatną, powiedz o co Ci chodzi, nie mów że się boisz tylko że Ty chcesz urodzić zdrowe dziecko, że chcesz się umówić na cięcie itd.
Twoja postawa jest dla mnie niezrozumiała, ale każdy jest inny. Powidzenia, życzę zeby poród poszedł po twojej myśli 👍
Oby nie powstały realne potrzeby cięcia wczesniej, to wbrew pozorom dopiero 30tc....
czyli może jeszcze być obrót?
 
Nie chcę się pocić ani aby mi narzeczony powiedział, że zostało mi wiadro. poród sn to godziny nigdy nie wiadomo a cc szybko i bez problemu. A czy na siatkówki potrzebne badanie czy wystarczy jak powiem lekarzowi. Nie chcę dawać łapówki i nie rozumiem dlaczego tylko ja muszę płacić jak inni mogą mieć skierowanie.

Zobaczysz jak sie bedziesz pocic podczas pologu[emoji23] sorki ale musialam. Wiesz gdyby mi facet powiedzial ze zostalo mi wiadro to by dostal w pysk i droga wolna. Nawet by mi przez mysl nie przeszlo ze moze tak powiedziec.
Jesli chodzi o ta siatkowke to wnioskuje ze masz zdrowe oczy wiec tu nic badanie nie da, lekarz musi chciec wypisac. Nawet nie wiesz ile z tych osob ktore niby to maja za darmo skierowania to za nie placily ( czy tam za cc) tylko nikt sie tym nie chwali
 
a co innego można podać za przyczynę do cc. Ja nie chcę rodzić, potem podobno są komplikacje, sam poród nie wiadomo jak narzeczony na takie widoki niebardzo a ja chcę piękny poród rodzinny. cc zawsze lepiej i podobno dzieciątko ładniejsze. Mój doktor namawiał na cc, bo ułożenie a teraz z tym obrotem mówi nie ma wskazań. Na innym forum dużo hejtu dostałam, bo niby sn takie dobre nie wierzę wto.
Może nie zdajesz siebie sprawy jakie komplikacje mogą być po cesarce nie tyle co u dziecka, np słabe napięcie mięśniowe potem rehabilitacja dziecka ... Nie rozumiem podejścia, że dziecko z CC jest ładniejsze,😂 to dzieci urodzone sn są brzydsze? Wybacz, ale to jest trochę słabe
 
Zobaczysz jak sie bedziesz pocic podczas pologu[emoji23] sorki ale musialam. Wiesz gdyby mi facet powiedzial ze zostalo mi wiadro to by dostal w pysk i droga wolna. Nawet by mi przez mysl nie przeszlo ze moze tak powiedziec.
Jesli chodzi o ta siatkowke to wnioskuje ze masz zdrowe oczy wiec tu nic badanie nie da, lekarz musi chciec wypisac. Nawet nie wiesz ile z tych osob ktore niby to maja za darmo skierowania to za nie placily ( czy tam za cc) tylko nikt sie tym nie chwali
przecież wszystko kosztuje... a jak zapłacę a lekarza nie będziemy dyżurze. Wymarzyłam sobie piękny poród i boję się, że będzie inaczej. Te nerwy zaszkodzą dziecku.
 
Może nie zdajesz siebie sprawy jakie komplikacje mogą być po cesarce nie tyle co u dziecka, np słabe napięcie mięśniowe potem rehabilitacja dziecka ... Nie rozumiem podejścia, że dziecko z CC jest ładniejsze,😂 to dzieci urodzone sn są brzydsze? Wybacz, ale to jest trochę słabe
Wszędzie pisze, że nie ma krwiaków po cc i się nie męczy nie chcę męczyć dziecka ani siebie. Chciałam mieć piękne zdjęcia z tego wydarzenia.
 
Może nie zdajesz siebie sprawy jakie komplikacje mogą być po cesarce nie tyle co u dziecka, np słabe napięcie mięśniowe potem rehabilitacja dziecka ... Nie rozumiem podejścia, że dziecko z CC jest ładniejsze,😂 to dzieci urodzone sn są brzydsze? Wybacz, ale to jest trochę słabe

Caly wątek jest słaby.
Ide po popcorn, widzę w tej dyskusji potencjał ;)
 
Wszędzie pisze, że nie ma krwiaków po cc i się nie męczy nie chcę męczyć dziecka ani siebie. Chciałam mieć piękne zdjęcia z tego wydarzenia.
Krwiaki czy siniaki mogą wystąpić tylko w sytuacji gdy trzeba użyć prożnociągu lub szczypc, każda z nas marzy o pięknym porodzie, karmieniu piersią i aby dzidziuś spał ładnie i nie płakał, ale to tak nie wygląda. Dla dziecka też jest ważny kontakt z flora jaka jest w kanale rodnym, poza tym jak zaczynasz rodzić to maluch wie , że coś się dzieje, a tak przy CC wyciągają dziecko z brzucha za głowę i tak to wygląda
 
reklama
Do góry