reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy! Ciągły płacz i problemy z brzuszkiem

energetyczna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2023
Postów
24
Cześć dziewczyny!
Jestem mamą 6 tygodniowej córeczki. Od około 2 tygodnia córcia w ogóle nie śpi w dzień i przeraźliwie płaczę w ciągu dnia (noce przesypia bez problemu ale musi mieć cycka). Położna próbowała wszystkiego a lekarz rodzinny mówi że dziecko już tam ma i wyrośnie z tego... Nie jestem w stanie jej odłożyć na 5 minut bo jest przerazliwy ryk. Karmie piersią, widzimy duże problemy brzuszkowe i tutaj szukamy przyczyny tzn. Prężnie się, kupka raz na 3dni, oddawanie gazów i płacz po gazach, słyszymy że jej się zwraca ma taki jakby refluks. Co to może byc?
Próbowałam espumisan, delikol, dicoflor, odstawiłam witaminę d na tydzień. I wszystkie porady na kolkę. Masaże okłady itd. Nic nie pomaga...
Jestem już totalnie rozbita. :(
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Jestem mamą 6 tygodniowej córeczki. Od około 2 tygodnia córcia w ogóle nie śpi w dzień i przeraźliwie płaczę w ciągu dnia (noce przesypia bez problemu ale musi mieć cycka). Położna próbowała wszystkiego a lekarz rodzinny mówi że dziecko już tam ma i wyrośnie z tego... Nie jestem w stanie jej odłożyć na 5 minut bo jest przerazliwy ryk. Karmie piersią, widzimy duże problemy brzuszkowe i tutaj szukamy przyczyny tzn. Prężnie się, kupka raz na 3dni, oddawanie gazów i płacz po gazach, słyszymy że jej się zwraca ma taki jakby refluks. Co to może byc?
Próbowałam espumisan, delikol, dicoflor, odstawiłam witaminę d na tydzień. I wszystkie porady na kolkę. Masaże okłady itd. Nic nie pomaga...
Jestem już totalnie rozbita. :(
Eh... Może coś z bmk? Albo faktycznie refluks...
Może po prostu niedojrzały układ pokarmowy i nerwowy.
Też mieliśmy spore problemy i próbowaliśmy chyba wszystkiego.
Na płacz o dziwo zadziałał dźwięk suszarki (brzmi niedorzecznie, ale tak było).
Masaże i ćwiczenia - delikatne koliste ruchy w stawach biodrowych i rowerek.
My jesteśmy mm, więc nawet była mieszanka mlekozastępcza.

Później poszliśmy też do gastroenterologa dziecięcego. Dostaliśmy Debridat, probiotyk Vivomix (kilka szczepów mających uregulować pracę jelit) a następnie Bifibaby. Na odgazowanie Espumisan. Leżenie na brzuszku!
Póki co jest ok, z tym, że my już mamy zaraz 4 miesiące.
 
Eh... Może coś z bmk? Albo faktycznie refluks...
Może po prostu niedojrzały układ pokarmowy i nerwowy.
Też mieliśmy spore problemy i próbowaliśmy chyba wszystkiego.
Na płacz o dziwo zadziałał dźwięk suszarki (brzmi niedorzecznie, ale tak było).
Masaże i ćwiczenia - delikatne koliste ruchy w stawach biodrowych i rowerek.
My jesteśmy mm, więc nawet była mieszanka mlekozastępcza.

Później poszliśmy też do gastroenterologa dziecięcego. Dostaliśmy Debridat, probiotyk Vivomix (kilka szczepów mających uregulować pracę jelit) a następnie Bifibaby. Na odgazowanie Espumisan. Leżenie na brzuszku!
Póki co jest ok, z tym, że my już mamy zaraz 4 miesiące.
U nas przy kolkach suszarka ratowała życie. Synek się wyciszał, choć i tak nie spał
 
Eh... Może coś z bmk? Albo faktycznie refluks...
Może po prostu niedojrzały układ pokarmowy i nerwowy.
Też mieliśmy spore problemy i próbowaliśmy chyba wszystkiego.
Na płacz o dziwo zadziałał dźwięk suszarki (brzmi niedorzecznie, ale tak było).
Masaże i ćwiczenia - delikatne koliste ruchy w stawach biodrowych i rowerek.
My jesteśmy mm, więc nawet była mieszanka mlekozastępcza.

Później poszliśmy też do gastroenterologa dziecięcego. Dostaliśmy Debridat, probiotyk Vivomix (kilka szczepów mających uregulować pracę jelit) a następnie Bifibaby. Na odgazowanie Espumisan. Leżenie na brzuszku!
Póki co jest ok, z tym, że my już mamy zaraz 4 miesiące.
Też próbowaliśmy różnych masaży byliśmy nawet u osteopaty i doradcy laktacyjnego bo myślałam że może w karmieniu leży problem nic nie pomogło. Spróbuję z tą suszarka bo różne dźwięki już jej puszczałam ale nie suszarki :)
Też myślałam o gastroenterologu ale pomyślałam że akurat z tyn specjalista poczekam do skończonego 3miesiaca.
 
Też próbowaliśmy różnych masaży byliśmy nawet u osteopaty i doradcy laktacyjnego bo myślałam że może w karmieniu leży problem nic nie pomogło. Spróbuję z tą suszarka bo różne dźwięki już jej puszczałam ale nie suszarki :)
Też myślałam o gastroenterologu ale pomyślałam że akurat z tyn specjalista poczekam do skończonego 3miesiaca.
Tylko u nas musiał to być dźwięk na żywo, aplikacja nie wchodziła w grę. Mały cwaniak bezbłędnie odróżniał 😅
 
reklama
Tylko u nas musiał to być dźwięk na żywo, aplikacja nie wchodziła w grę. Mały cwaniak bezbłędnie odróżniał 😅
O rany dobrze wiedzieć bo odkurzacz właśnie puszczałam z aplikacji! To suszarka będzie na żywo 😁
Tylko u nas musiał to być dźwięk na żywo, aplikacja nie wchodziła w grę. Mały cwaniak bezbłędnie odróżniał 😅
Ja też tylko z aplikacji ale sprawdziłam i suszarkę i odkurzacz na żywo i niestety u mojego malucha nie działa. Poszukam innych dzięków jeszcze 😊
 
Do góry