reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy! Ciąża po poronieniu

TSH na poziomie 2,45 na pewno nie było przyczyną straty, ale pamiętaj zatem by je kontrolować.
Skoro w ostatniej ciąży progesteron był niski, to bym się nawet nie zastanawiała i brała duphaston.
Ja przy plamieniach miałam 3x2tabl.
 
reklama
Trzymam mocno kciuki. Teraz będzzie dobrze! W końcu zaczął się nowy rok, który musi dać nam nadzieję!
A robiłaś jakieś badania ?

twoje straty są bardzo bolesne, bo już nie są małe ciaze :( moje traciłam bardzo szybko...
Zrobiłam po ostatniej podstawowe badania, typu właśnie tarczyca itp. Wyszła niedoczynność i lekarze w tym doszukiwali się przyczyny. Chociaż, jeśli się okaże że teraz coś nie tak to będziemy szukać innych przyczyn.
Każda strata boli i trzeba ją "przerobić" na swój sposób.
A Ty się nie zamartwiaj, będzie dobrze 😊 sporo dziewczyn zachodziło zaraz po poronieniach i było ok. Tu nie ma reguły.
 
Cześć, dziewczyny!
27.12.2020 zaczęłam ronić swoją drugą ciążę (samoistnie). Od początku miałam plamienia, nawet duphaston nie pomógł.
Dzisiaj mija 31 dzień od poronienia, a ja nie dostałam miesiączki. Postanowiłam zrobić testy ciążowe i ku mojejmu zdziwieniu oba wyszły pozytywne (P.S beta po tamtej ciąży na pewno spadła, sprawdzałam tydzien temu, było czysto).
Moje pytanie brzmi: czy profilaktycznie brać od dzisiaj duphaston? plamien na te chwilę brak.
Jestem już po dwóch poronieniach, pierwsze 28.10.2020 wywołane farmakologicznie - diagnoza puste jajo płodowe.
Tak szybko zachodzę, a tak szybko tracę...
ta ostatnia ciąża trwała krótko, beta hcg niecałe 100...

Dziewczyny, czy lekarze profilaktycznie po poronieniach przepisują duphaston? Co mam robić? Wizytę lekarską mam dopiero w poniedziałek, ale na pewno nic nie będzie widać.
Mam brać duphaston???
Hej. Ja po duphastonie śmiem twierdzić że poroniłam.. Nie bierz nic na własną rękę. 3 mam kciuki
 
Właśnie mam, dlatego chciałam brać nawet od dzisiaj 😄
A co do badań, zrobiłam sobie takie wstępne... wiem, że przed ciąża mam idealne tsh 1,5, ale kiedy zachodzę w ciążę, to niestety skacze w górę, w ostatniej ciąży miałam 2,45. I w tej oststecznie ciąży, gdzie miałam plamienia, to progesteron był na poziomie 11... ale to była bardzo, bardzo wczesna ciąża, beta 70
To bardzo niski profesteron. Ja w ubiegłym roku poronilam dwie ciąże bez leków. Przy drugiej zbadałam progesteron, wyszedł 12 czyli bardzo nisko, nie zdążyłam pójść do lekarza i strata. Obecnie od dnia pozytywnego testu Duphaston 3 x dziennie ( pierwsza receptę dostałam przez teleporade w internecie) i zastrzyki przeciwzakrzepowe i obecnie 23 tc bez żadnych komplikacji do tej pory :) także radzę udać sie po receptę, bo progrsteron 11 to niski wynik...
 
Właśnie mam, dlatego chciałam brać nawet od dzisiaj 😄
A co do badań, zrobiłam sobie takie wstępne... wiem, że przed ciąża mam idealne tsh 1,5, ale kiedy zachodzę w ciążę, to niestety skacze w górę, w ostatniej ciąży miałam 2,45. I w tej oststecznie ciąży, gdzie miałam plamienia, to progesteron był na poziomie 11... ale to była bardzo, bardzo wczesna ciąża, beta 70
Tsh masz na granicy. Bierzesz leki?
 
Tsh masz na granicy. Bierzesz leki?
Po tym pierwszym poronieniu Zbadałam tsh (jakoś tydzien po krwawieniu) i wyszło 3,20!!! A 2 tygodnie pózniej, gdy organizm się uspokoił, to było już te 1,5.
w tej drugiej ciąży, bardzo wczesnej na dzień dobry było 2,45 i pewnie rosłoby dalej.

a możesz jechać jutro rano na tsh i progesteron???
szczerze? Bardzo boję się tych badań z krwi, zwłaszcza bety... mam zle wspomnienia :(
 
reklama
To bardzo niski profesteron. Ja w ubiegłym roku poronilam dwie ciąże bez leków. Przy drugiej zbadałam progesteron, wyszedł 12 czyli bardzo nisko, nie zdążyłam pójść do lekarza i strata. Obecnie od dnia pozytywnego testu Duphaston 3 x dziennie ( pierwsza receptę dostałam przez teleporade w internecie) i zastrzyki przeciwzakrzepowe i obecnie 23 tc bez żadnych komplikacji do tej pory :) także radzę udać sie po receptę, bo progrsteron 11 to niski wynik...
Czyli od jutra rana brać duphaston i nawet się nie zastanawiać ???
 
Do góry