reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy! Ciąża po poronieniu

A tutaj jeszcze coś takiego, ale nie wiem o co cho 😄 mówił, że widzi ciałko krwotoczne w lewym jajniku, to może to coś większego z tego zdjęcia 🙃
Dla mnie tutaj bardziej widać pęcherzyk, a może na tamtym jest to ciałko krwotoczne? 🤷‍♀️ moze jest tu dziewczyna, która się bardziej orientuje bo dla mnie to w sumie czarna magia.
Według norm z bety 5 tydzien, ale cholera wie jak oni rozumieją ten 5 tydzien, bo według ginekologów 5 tydzień, to skończone 4t6dni, a nie jak niektórzy mówią 4t+1 dzień to już 5 tydzień 🙂
U mnie fachowo wychodziłoby, że to 4tc+4 dni? Ciężko powiedzieć, bo jeszcze 30.12.2020 miałam beta hcg na poziomie 50, po poronieniu. I po tym nawet miesiączki się nie doczekałam i już ciąża 🙂
To liczenie tygodni chyba zależy od praktyki lekarza 😅 mi w 23+3 w jednym szpitalu wpisali do karty 24tc, w 23+5 w drugim szpitalu wpisali 23tc 🙈 byłam wygłupiona, a dla mnie każdy dzień/tydzień był na wagę złota 🤣

Jak mniej więcej wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia to trzymaj się tej daty (choćby dla wlasnych wyliczeń) :)
 
reklama
Według norm z bety 5 tydzien, ale cholera wie jak oni rozumieją ten 5 tydzien, bo według ginekologów 5 tydzień, to skończone 4t6dni, a nie jak niektórzy mówią 4t+1 dzień to już 5 tydzień 🙂
U mnie fachowo wychodziłoby, że to 4tc+4 dni? Ciężko powiedzieć, bo jeszcze 30.12.2020 miałam beta hcg na poziomie 50, po poronieniu. I po tym nawet miesiączki się nie doczekałam i już ciąża 🙂
Licz skończone tygodnie :)
Tak liczą lekarze, będzie Ci wygodniej :)
 
Dziękuję za odpowiedź 🙂🙃
Zażywam suplement diety dla kobiet w ciąży, dokładnie Mama DHA Premium 🙂 tam na pewno jest Jod, ale nie wiem w jakich dokładnie dawkach. Sprawdzę i dam znać 🙂
Załączony tutaj wynik jest wieczornego pobierania krwi, co jak się okazuje chyba jest błędem... Chyba powtórzę badanie w sobotę rano, wtedy będę miała pewność.
Wizytę u endokrynologa mam umówioną na 16.02 🙂
Czy to prawda, że poziom tarczycy jest najwyższy wieczorem ? Oznaczać to może, że mój wynik mógłby być niższy, gdybym badanie zrobiła rano?
Proszę wybaczyć, nie doczytałam, że nie zostały oznaczone na czczo i w godzinach porannych, zatem nieprawidłowa higiena badania.
Poziom tyreotropiny zareaguje nawet na kilka łyków herbaty, nie wspominając już o porze badania, zatem oznaczenie do poprawy 🙂
 
Dziewczyny, sama doszukuję się problemu...
Jestem zeschizowana totalnie - beta piękna, ale przyrost Ok? Sprawdziłam w tym kalkulatorze i wychodzi na to, że przyrost 140%... ale ja miałam robione tylko 3 bety, dwie w odstępie 48h i przyrost był Ok, bo z 118 na 393. No i zrobiłam betę wczoraj, i wyszła 4581. Z kalkulatora wychodzi, że przyrost około 140%.. ale czy to miarodajne? Czy to pewne, że póki co wszystko jest Ok? 🙁
Pewnie wyjdę na wariatkę, ale to przez te ostatnie 2 straty......
 
Dziewczyny, sama doszukuję się problemu...
Jestem zeschizowana totalnie - beta piękna, ale przyrost Ok? Sprawdziłam w tym kalkulatorze i wychodzi na to, że przyrost 140%... ale ja miałam robione tylko 3 bety, dwie w odstępie 48h i przyrost był Ok, bo z 118 na 393. No i zrobiłam betę wczoraj, i wyszła 4581. Z kalkulatora wychodzi, że przyrost około 140%.. ale czy to miarodajne? Czy to pewne, że póki co wszystko jest Ok? 🙁
Pewnie wyjdę na wariatkę, ale to przez te ostatnie 2 straty......
Beta 393 z soboty 30.01, a beta 4581 z 04.02 z wczoraj
 
Beta 393 z soboty 30.01, a beta 4581 z 04.02 z wczoraj
Przyrost jest ok, nie doszukuj się na siłę bo oszalejesz :) Na początku często beta rosnie szybko, nie sprawdzaj już, czekaj na USG. Potem beta zwalnia i mogą być przyrosty po 50% i tez jest ok.
Rozumiem Cie bo sama dwa razy poronilam ale z doświadczenia Ci powiem że im bardziej się przejmujesz i dmuchasz tym gorzej. Przy tej ciazy wyluzowalam, normalnie robie wszyatko w domu, jeżdżę autem, napije sie kawy i jest ok. Pięknie mi to powiedzial kiedyś lekarz, że zdrowa ciąża jak ma sie utrzymać to sie utrzyma. I powiem ci że tak jest. Wtedy bylam zla, dziś wiem że mial rację.
 
Przyrost jest ok, nie doszukuj się na siłę bo oszalejesz :) Na początku często beta rosnie szybko, nie sprawdzaj już, czekaj na USG. Potem beta zwalnia i mogą być przyrosty po 50% i tez jest ok.
Rozumiem Cie bo sama dwa razy poronilam ale z doświadczenia Ci powiem że im bardziej się przejmujesz i dmuchasz tym gorzej. Przy tej ciazy wyluzowalam, normalnie robie wszyatko w domu, jeżdżę autem, napije sie kawy i jest ok. Pięknie mi to powiedzial kiedyś lekarz, że zdrowa ciąża jak ma sie utrzymać to sie utrzyma. I powiem ci że tak jest. Wtedy bylam zla, dziś wiem że mial rację.
Ta beta wyglada całkiem fajnie, ale później w głowie wyliczam, ile średnio powinien być przyrost na dzień dzisiejszy. Normalnie idzie zwariować...

masz rację, nie ma co się nakręcać. Jak ma być dobrze, to będzie. 16.02.2021 wizyta u lekarza - ciekawe co już będzie widać 🙂🙃
 
Ta beta wyglada całkiem fajnie, ale później w głowie wyliczam, ile średnio powinien być przyrost na dzień dzisiejszy. Normalnie idzie zwariować...

masz rację, nie ma co się nakręcać. Jak ma być dobrze, to będzie. 16.02.2021 wizyta u lekarza - ciekawe co już będzie widać 🙂🙃
Myślę że zarodek z serduszkiem ❤
 
reklama
Do góry