reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka

Montiś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Maj 2010
Postów
27
Miasto
Piotrków Trybunalski
Witam, pisze do was o pomoc może też tak mieliście... mój synek ma 2 tyg, karmienia ho butelką mlekiem nan, dałam mu 90ml tak co 2,5godz 3godz, płakał wyraźnie domagał się jeszcze, ciągnął mocno smoka płakał jak nie leciał, od dzisiaj daje mu 120ml, ale na opakowaniu pisze se od 2 miesiąca śle mały jest spokojniejszy nie płacze spokojniej śpi, je co 4godz czasami 3,5godz, niewiem czy dawać mu 90ml co 2 godz czy te 120ml co 4godz, chodź te 220ml wypija wszystko nie ulewa mu się nie płacze... pomóżcie położona dopiero podkkonie tyg ma przyjechać.
 
reklama
ja bym dawala tyle ile chce , skoro nieulewa widocznie trzeba mu wiecej niz na opakowaniu:) i bym sie cieszyla ze 4godz spi:) jak moj byl malusi to nie zjadal wiecej niz 15ml!!! tak co pol godziny:)
a jak bys karmila piersia to bys niewidziala ile ml zjada a przystawialabys za kazdym razem jak by jadl,no ale to tak mi sie wydaje
 
Przede wszystkim - nie patrz na to co pisze na opakowaniu. Kierowanie się tabelką niestety jest błędem wielu rodziców. Ilość podana przez producenta jest sugestią, średnią wyciągniętą po przebadaniu iluś tam dzieciaczków. Czyli jeden maluch zje 40ml, inny 140ml - średnia 90ml :) Dawaj maluszkowi tyle ile potrzebuje, inaczej będziesz mieć w domu wiecznie głodnego, wściekłego niemowlaka ;)
 
dokładnie, jedne dzieci jedzą więcej inne mniej, jeżeli tak jak piszesz maluszek nie ulewa i śpi spokojnie to znaczy po prostu że się najadł tyle ile chciał i jest mu dobrze ;-) tak jak piszą dziewczyny, karmiąc piersią w ogóle nie wiesz ile ml wypija maluszek i dajesz mu tyle, ile chce ;-) a są i takie dzieci co po piersi trzeba dokarmiać mm ;-)
 
Maluszek jak siė rodzi to ma żołãdek o pojemności 10 ml, każdego dnia żołądek powiéksza się o 10, więc w 10 dobie ma już 100 ml ppjemności
 
ciekawe, tego nie wiedziałem, skąd masz takie informacje? :) najlepiej zapytać się swojego lekarza pediatre, ablo polozna :)
 
reklama
o, no prosze. o tym nie czytałam w żadnej książce. ciekawe czy faktycznie w kązdym przypadku się to sprawdza
 
Do góry