reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy czkawka!

alinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
436
Miasto
Kruszewnia
Witam, moja ponad 2-letnia córka dostaje co jakiś czas ataki czkawki. kiedys zdazało sie to nawet kilka razy w tygodniu, teraz zadziej. Aobjawia się to tak ze nawet już dzien wczesniej jest marudna a kolejnego dnia dostaje czkawke i meczy ja to cały dzien a nieraz nawet dwa dni i przy tym wyraznie zle sie czuje. C innego zwykła czkawka ale to nie jest normalne. Pediatra na odczepne wysłał ja na usg przewodu pokarmowgo ktore nic nie wykazało. Niewiem już co robic a ona sie przy tym meczy. Niewiem czy to ma jakies znaczenie ale mała ma też obłożony na biało język i czsem brzydko jej pachnie z buzi. Jeśli któraś z was spotkała sie z czymś takim prosze o pomoc.
 
reklama
Witaj Alinko,
przyczyn obłożonego na biało języka może być dużo, ale przy tym oddechu to nasuwa mi sie rozrośnięta w przewodzie pokarmowym Candida - to taki grzybek normalnie bytujący w organizmie człowieka, ale przy odpowiednich warunkach (np. duże spożywanie słodkiego ) może sie nadmiernie rozrosnąć
Mogą też być inne pasożyty, które mogą sprawiać bóle brzuszka
Możesz to sprawdzić badaniem kału

Piszę o tym dlatego, bo sama zmagam się z problemem pasożytów u synka.
Napisałam też może, bo oczywiście przyczyna mże byc inna. Dodam jeszcze, że trudno znalezć lekarza serio traktującego kwestię pasożytów. (Candida się do nich zalicza)
Wrzuc sobie w wyszukiwarkę to znajdziesz całe spektrum objawów candidy
 
Prawdopodobie jest to właśnie kwestia układu pokarmowego, jak pisze Trinakria ale czkawka, zwłaszcza przewlekła może mieć też podłoże neurologiczne. Więc jeżeli badanie przewodu pok. nic nie wykażą, może powinnaś zwrócić się do neurologa.
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Nie wiedziałam że czkawka może miec podłoże neurologiczne.
Trinakria a mogłabyś napisac dokładnie jakie twój synek miał objawy tych pasożytow?
Czytałam o tej o tej kandidzie faktyczne barzdzo szerokie spektrum objawów niektóre nawet się zgadzają.
 
Alinka, ja czytajac Twoja wypowiedz bardziej skupilam sie na tym jezyku, stad nasunela mi sie akurat candida. Poniewaz przy candidzie czesto sa tez i inne pasozyty, a przy pasozytach sa klopoty z jelitami, brzuszkiem itd. wiec moze i czkawka jest jakims nastepstwem. U nas bylo tak, ze synek prawie od urodzenia mial czerwonawe poliki, no i strasznie ulewal, mimo diet itd. Bylo podejrzenie o alergie, ale szczerze mowiac lekarze jakos to olewali. Mial jeszcze trudnosci ze spaniem. Stekal ciagle, mysle teraz, ze mogl go bolec brzuszek. Czkawki tez miewal bardzo czesto, ale wtedy byl jeszcze maly, mial cos ponad rok. Jeszcze doszedl do tego wzdety brzuszek i ciagle mu sie odbijalo. Teraz okazalo sie, ze jednak pasozyty go mecza (candida, lamblia, owsiki)
Lekarka do ktorej w koncu trafilismy kazala odstawic gluten, cukier i nabial i oczywiscie przepisala odpowiednie leki. Powiem, ze na razie po odstawieniu glutenu problemy z brzuszkiem minely jak reka odjal ( lekarka nam powiedziala, ze przy lamblii czesto wystepuje nietolerancja glutenu), niestety poliki wciaz ma okresowo brzydkie, ale mysle, ze w koncu jestesmy na dobrej drodze. Przechodzi teraz druga kuracje (niestety pierwsza nie pomogla- ale ponoc czasem trzeba ich przejsc wiecej, bo te robale ciezko wytepic)
Zapomnialam dodac, ze w niemowlectwie byl bardzo placzliwy.
Tak bylo u nas.
Pozdrawiam i zycze szybkiego namierzenia przyczyny tej czkawki. Mysle tez, ze nie nalezy sie dawac zbyc lekarzom. Jezeli czujesz, ze cos jest nie tak, to draz temat do skutku. Mi lekarze potrafili powiedziec, ze wymyslam, ze synek jest zdrowy. Gdybym ja sie poddala, to dzisiaj synek prawdopodobnie wygladalby inaczej i zmagalibysmy sie z gorszymi objawami.
 
Trinakria bardzi dziękuje Ci za odpowiedz. Praktycznie wszystkie objawy oprócz ulewania się zgadzają, tyle że zamiast ulewania ciągle płakała na brzuszek.
jeśli mogę spytać jeszcze o jedno, czy twój synek ma te pasożyty od urodzenia? No bo z kąd takie małe dzieci mogą nieć coś takiego?
 
Do góry