reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy kochane. Zmiany skórne u maluszka

Kala2501

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Lipiec 2020
Postów
29
Mamusie co to może być ? Te zmiany utrzymują się już ponad tydzień albo i dużej , zaczęło się od kilku krost , Konsultowałam to z Polozna mówiła, ze najprawdopodobniej potowki i ze mam obserwować te zmiany .. synek ma ponad miesiąc i karmie go piersią, dodam, ze gdy skończy pic właśnie w tych miejscach gdzie są krosty jest lekko mokry, może któraś z mam miała podobna sytuacje a może to wcale nie są potowki tylko uczulenie bądź trądzik niemowlęcy ?? Jakieś sposoby na pozbycie się tego ? Zmiany występują tylko na twarzy
 

Załączniki

  • 3F1928D5-FCA1-4439-85D6-FB4D0A3A5496.jpeg
    3F1928D5-FCA1-4439-85D6-FB4D0A3A5496.jpeg
    696,4 KB · Wyświetleń: 248
  • D1DAEB3E-7D9A-44D7-905F-AEBCB38CB264.jpeg
    D1DAEB3E-7D9A-44D7-905F-AEBCB38CB264.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 177
reklama
A wg mnie trądzik. Bo to ok 4-5 tygodnia się zaczyna. Tylko forma łagodna. Jeśli trądzik, to samo przejdzie. Możesz ewentualnie przemywać te miejsca przegotowaną wodą lub/i z mydłem (podsuszyć zmiany). Zaraz za trądzikiem lubi się robić ciemieniucha.
U nas tak wyglądał trądzik w 4 tym tygodniu.
 

Załączniki

  • IMG_20200920_151215.jpg
    IMG_20200920_151215.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 156
U nas tak wyglądala alergia na mleko we wczesnym stadium, tylko chyba było więcej czerwonych plam na skórze i na nich te krostki ale nie dokładnie widzę na zdjęciu. Ale potówki są podobne tylko bez tych plam zaognionych według mnie. Nie wiem czy obserwujesz takie plamy dodatkowe czy nie. Można wtedy spróbować zmienić swoją dietę, wykluczyć coś uczulającego, i zobaczyć po ok 2 tyg czy pomogło.
 
Może i wyglądają jak potówki, ale może być jakaś alergia najlepiej obserwuj i np spróbuj coś z diety eliminować np nabiał
 
Do góry