reklama

pomocy krwawienie miedzymiesiaczkowe!!!

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez przyszlirodzice, 23 Listopad 2009.

1. przyszlirodzice

przyszlirodzice Matka Wariatka;]

Witam mam 23 lata jestem mama 2 letniej Amelki
    Mam taki problem:
    mam plemienia miedzymiesiaczkowe
    ostatnia @ 31 pazdziernika
    termin kolejnej 1 grudzien

12 listopada mialam silny bol jajnika i macicy klucie i skurcze po czym dostalam 2 dniowego plamienia- ktore przechodzilo czasem w krwawienie...
    ustapilo na kilka dni
    w terminie owulacji tj. 17 listopada: znow silny bol i krwawienie kroeetrwalo 2 dni ( w tym czasie bylam u ginekologa, ktora stwierdzila po wysluchaniu mnie a dopiero potem powierzchownym zbadaniu, zeto zapewne plamienie owulacyjne i ze nic mi nie jest) nie zlecila zadnego usg, zadnego badania poziomu hormonow)
    Na 2 dni krwaienie ustalo
    i wczoraj znow sie zaczelo jednak nie towarzyszy mu juz bol.

Prosze o pomoc.

Wizyte u innego ginekologa mam wyznaczona na 26.11

2. ekstasia

ekstasia MAMA '04,'06,'07

Myślę, że ginekolog wyjaśnił ci wszystko jak trzeba. Krwawienie okołoowulacyjne jest normalnym zjawiskiem. Nie każda kobieta je ma, ale są takie które mają je cały czas (w sensie w każdym cyklu). Występowanie tego zjawiska może być związane z różnymi czynnikami.
    Możesz poczytać tutaj - dziewczyny pisały o tym, jak sobie radzą w takich sytuacjach. Myślę, że mogłabyś spróbować połykać jakieś witaminy i minerały może to by pomogło.
    A tu fragment z książki zacytowany przez jedną z dziewczyn (jakbyś nie dała rady wejść na tą stronkę - bo tam chyba trzeba się najpierw zalogować):
    Drugi ginekolog może po prostu poradzić ci tabletki hormonalne - wtedy nie będziesz miała owulacji i nie będziesz miała krwawień okołoowulacyjnych - ale chyba nie o to chodzi? bo w ten sposób nie pozbędziesz się tego problemu - a może "uroku" jak kto woli - przynajmniej konkretnie wiesz kiedy masz owulację;-).

3. reklama
  4. przyszlirodzice

hej dziekuje za odpowiedz ale krwawienie owulacyjne moze byc 3 krotne w jednym cyklu? i trwac po 2-3 dni 2-3 dni przerwyi kolejne?
    nigdy dotad takich krwawie ani boli nie mialam.

5. ekstasia

Wiesz ja sama takich nie miałam, ale moja koleżanka miała - właśnie taki jak ty opisujesz - miała nawet czasem takie, że musiała zakładać podpaskę, bo przelatywało przez wkładkę. Ja obserwuję raczej taki śluz z niteczkami krwi - ale też nie w każdym cyklu - nie wiem od czego to zależy.
    A otworzyła ci się ta stronka?

A tak mi przez głowę przeszła myśl, że to może była torbiel, która pękła i stąd takie krwawienie? A ten lekarz, u którego byłaś, robił ci USG?? To by pewnie sporo wyjaśniło.

6. przyszlirodzice

niee :( wlasnie zadnego usg teraz nie mialam ale mialam robione1,5 miesiaca temu i bylo wszystko w pozadku.... a czy jest mozliwe ze to ciaza? albo ciaza pozamiaczna bo mnie znajome strasza ze to moz ebyc pozamaciczna;/ a termin @ dopiero na 1 wiec test jeszcze nie wyszedl by nawet wiarygodny

7. ekstasia

Jeśli przyjmiemy, że 12 miałaś owulację (mogło się tak zdarzyć) to zapłodnione jajo dociera do macicy po 6 dniach - wypadałoby na 17-18 listopada. Jeśli byłaby to ciąża pozamaciczna to nie dałaby tak szybko takich objawów. Nie jestem lekarzem ale na chłopski rozum - jajo nie rośnie tak szybko, a łożysko wytwarza się w wiele późniejszym okresie podziału jaja. Może faktycznie to ciąża, ale normalna - jeśli doszło do zbliżenia w okresie płodnym - metoda kalendarzykowa jest jedną z najbardziej zawodnych. Ale jeśli doszło wtedy do zapłodnienia i może zagnieżdżenia jaja w macicy to ewentualny test może wyjść pozytywnie po 2 tygodniach od 12 listopada (jeśli faktycznie wtedy miałaś owulację) czyli około 26.11 - najlepiej wychodzą Bobo testy.
    Proponuję iść do lekarza, żeby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości podczas badania usg.

8. przyszlirodzice

dziekuje za odpowiedz :) zobaczymy co powie lekarz na wizytcie wizyta jutro...

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

No chyba ginek będzie najlepszy...
    Wogóle się dziwię,że o takich rzeczach piszesz na forum...poradnia ginekologiczna :eek:

10. reklama
  11. przyszlirodzice

anineczka- zycze ci zebys ty nigdy nie musiala kozystac z takiej poadni ginekologicznej

12. Niccola1233

Niccola1233 Początkująca w BB

musisz isc do ginekologa, bo cos jest nie tak. no i musisz uwazac, bo przy takich plamieniach latwo nabawic sie anemii, nie lekcewaz...ja mam obfite miesiaczki i anemie z tego powodu. Dlugo balam sie isc na badania, ale w koncu poszlam i lekarka nagadala mi, ze skutki tej anemi wyrzadzily gorsze szkody niz gdybym wczesniej przyszla. Teraz piję Floradix i go nie odstawie, bo sie boje znow anemii, wczesniej mialam jakies tablety od lekarza, ale teraz ten Floradix bo zawiera witaminy i n ie ma skutkow ubocznych, a robilam badania i wyniki mam ok. wiec dziala i dobrze sie po nim czuje, takze dziewczyny nie zaniedbujcie takich mocnych miesiaczek, a poza tym plamienie owulacyjne nie przechodzi w krwawienie, jakas niedouczona lekarka

Poleć forum