reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy, moje dziecko ciągle chce ssać pierś :-(

Dołączył(a)
30 Czerwiec 2017
Postów
11
Moja córka ma 6 tygodni, a ja od dwóch karmię ją piersią. Wcześniej odciągałam laktatorem i mleko dawałam z butelki. Teraz ona ciągle by jadła. Właściwie to nie wiem, czy je, czy tylko ssie. Gdy odstawię ją od piersi, zaczyna panicznie płakać, a gdy znowu przystawię, zasysa się tak mocno, jakby nie jadła cały dzień, a nie 5 minut. Czasem zasypia podczas karmienia, a gdy próbuję ją przenieś w inne miejsce, znowu domaga się piersi :-( Potrafi jeść przez kilka godzin z małymi przerwami tylko na przysypianie, lub na moje próby odstawienia jej. Mam problemy z usypianiem jej, bo gdy już tylko zaśnie (przy piersi oczywiście), próbuję po cichu się wycofać i położyć obok niej, ale często się budzi i znowu powtórka. Przez to muszę spać z nią i karmić w nocy na leżąco. W dodatku karmienie jeszcze mnie boli i przez ten cały czas muszę wytrzymywać ten ból. Pomocy :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maluszki mają takie okresy że wiszą na piersi.niekoniecznie jest głodna.jeśli przybiera na wadze to nie jest kwestia jedzenia. Może chce być przy Tobie bo czuje się bezpiecznie. Możesz spróbować odkładać ją z Twoja koszulka żeby czuła Twój zapach i spróbować innych smoczków.jest bardzo duży wybór i mają różne kształty końcówek. Aga6 napisała że jej maluszek akceptuje lovi.mój smoczek z nuk ale zanim na niego trafiłam kupiłam 4 inne. Trzeba szukać.nie martw się.na razie jesteś zmęczona ale jej to przejdzie. Co do bólu przy karmieniu to nie powinnaś go odczuwać cały czas.może zabolec na początku jak dziecko zasysa ale nie przez całe karmienie. Poproś położną żeby sprawdziła czy dobrze przystawiasz córcie.niektórym to przychodzi naturalnie ale ja się sporo nameczylam żeby było jak trzeba. :)
 
reklama
Karmie już 13 miesięcy, początki były te same do 3 mca corka wisiała na mnie tzn na cycu. Spała też na mnie... bez smoczkowa od początku.
To minie po 3 miesiacach, bądź cierpliwa. Nie wpychaj na siłę smoczka, nie rezygnuj zz karmienia. Przejście na mm to nie rozwiązanie. Dziecko chce czuć mamusie bo wtedy czuje się bezpiecznie dlatego domaga się piersi. Aa no i u nas też chusta pomogła, gdy musiałam zjeść czy posprzątać, pakowalam ją do chusty i tyle
 
Kochana to minie musisz przeczekać
Maluszki takie mają silna potrzebę ssania i bliskości .
Każde wisi na początku potem to mija.
Moczy pieluszki przybiera robi kupki? To znaczy że wszystkie ok :)
Mój syn ma 11 miesięcy jeszcze go karmie w dzień nie ma czasu i ma dłuższe przerwy ale w nocy się jeszcze budzi albo zje i dalej śpi albo chce śnie podyydac jak smoczka:-)

Ba podam CI przykład mojej koleżanki córeczka ma 3 miesiące do 3 miesiąca potrafiła być przy piersi co chwile poszłam z na na spacer mała ryk ona ja do piersi i spokój:-)
I tak co chwile mała nie jadła tylko ssala2 albo zasypiala teraz to minęło i mała je co 3 , 4 godziny:)
Także to normalne nic się nie dzieje musisz to przetrwać:)
Na początku może być cały czas przy piersi mam taką fajną książkę o laktacji
Fajna jest teoria 4 trymetru:)
Polecam blog hafija tam dużo mamusiek opowada swoje historie :)
I dokładnie nie dawaj na siłę smoczka ani mm bo potrzebuje Ciebie:*
Mój też zasypia przy piersi często
A dziecko też musi swoje wywysiec żeby latakcja się unormowala
Mój syn też butelki ani smoczka nie chciał
Kup sobie nakładki i właśnie przystawiaj wietrz i smaruj i jak ręką odjal
 
Ostatnia edycja:
Tak jakbym czytala o sobie, przez 3miesiace bylam materacem.i smoczkiem swojej corki. Niestety, tutaj moze pomoc tylko smoczek (jezeli go zaakceptuje). Ma silny odruch ssania wiec ssac musi. Na pewno to przejdzie jej po 3miesiacu a teraz to jak chcesz sie uwolnic koniecznie to smoczek plus moze hustawka.
Oj nie zawsze smoczek..niektóre dziecko wyczuje i już nie da się oszukać musi być mama :)
 
Tak jak już dziewczyny pisały często dzieciaczki maja takie etapy, kiedy chcą być cały czas przy mamie, skok rozwojowy, potrzeba bliskości, potem zęby (u nas np w tej chwili wychodzą 4 i od tygodnia mały spi tylko przy mnie i budzi się po 10 raz na ciumkanie). Moje dzieci tez przez takie przechodziły i pocieszę cię ze to w wiekszosci przypadków mija.
Przeczekać najlepiej :) u nas smoczek nie działał przy żadnym dziecku, pierwszy syn od urodzenia nie tolerował, córeczka i najmłodszy syn tylko w aucie.
Możesz próbować różnych, choć ja bym chyba wolała poczekać jakis czas aż obecny etap minie. Przynajmniej później nie będziesz musiała oduczyć smoczka.

Wiem jakie to jest stresujące, denerwujące czasem, wiec życzę Ci dużo, dużo sił i cierpliwości! Powodzenia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
reklama
Do góry