reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy niechciana ciąża a uczucia

Ojcem dziecka jest facet którego poznałam po rozstaniu z mężem myślałam że zlapalam Boga za nogi a okazał się kłamcą i oszustem do tego dzieccinnym zabezpieczenie było była spirala jakim cudem nie zadziałała nie wiem nie mogę w to uwierzyć jutro lekarz ja wyjmnie jest to początek ciąży
 
reklama
Jestem w szoku bo jesteś którąś osobą ,która pisze że ma spiralę i zaszła w ciąże , ja brałam tabletki , No sytuację masz nie fajną wręcz tragiczną , marne pocieszenie ale teraz 500 + dostaniesz na 2 dzieci ,ale to ciągle mało żeby utrzymać rodzinę , ten 2 pewnie będzie też płacił musi !
 
Boję się ze tego nie zrobi ma Córkę na kutra nie daje ani złotówki.... Nie mogę uwierzyć że spirala nie zadziałała nie mogę uwierzyć szok... próbuje sobie mówić że jestem twarda dałam radę tyle miesięcy dam radę dalej ale chce mi się wyć z bezsilności nie mogę sobie wybaczyć ze moją dzieci cierpią przezemnie w głębi duszy wiem że niedostana odemnie nic nie będą miały takich zabwek jak inni ani ubrań nie pojadą na szkolne wycieczki nie będę miały okazji zaprosić taty na dzień ojca a to moja wina
 
Jedyne co mogę Ci powiedzieć to to że z każdego bagna udaje się wyjść kiedy było mi ciężko stawała przed lustrem i mówiłam jestem super babka nie jeden facet chciał by być mną nie jeden chciał by być zemna tylko ja niechce żadnego na świecie jest 2 mężczyzn kturzy mnie kochaj ponad wszystko jest to mój tata i mój syn dla syna jestem mamotatkiem dwie osoby w jednym ciele. Pamiętaj przeszłości nieda się zmienić ale przyszłość jest do napisania jest wiele dróg i niezależnie która pójdziesz nie żałuj to jest twoja historia myślę że nie będą ci miały za złe że postopilas tak a nie inaczej myślę że da im to wiele do myślenia nad życiem nad pisaniem swoich historii docenia to ile dla nich robiłaś takie dziecko jest bardzo wartościowym człowiekiem nie musi mieć wszystkiego co wszyscy bo oni,, nie są wszyscy i nie będą każdym,, napewno w tej sytuacji docenia wartość pieniądza będą szanować rzeczy będą oszczędni będą doceniać zeczy które my nie widzimy
 
Nie myśl o zabawkach ,bo jak patrze na to co jest dookoła mnie to dzieci mają wszystko ,i niczego nie szanują , uważam że ważniejsze jest miłość i wartości ,a nie zabawki itd , wiadomo że chcesz aby Twojemu dziecku nic nie brakło , ja w dzieciństwie nie miałam miliona zabawek i ciuchów markowych i jakoś nie mam o to żalu do rodziców
 
To, że nie czekałaś na to dziecko nic nie zmienia. Nie martw się, hormony zrobią swoje i napewno zwariujesz za maleństwem. Wszystko da się poukładać, daj sobie tylko czas. Ja wiem, że bycie w takim zawieszeniu jest trudne, ale często życie samo wszystko układa. My też nie planowaliśmy, to było zaskoczenie i pierwsze miesiące totalnie przepłakałam. Teraz już jest wszystko dobrze, tak działa natura i po to są hormony. O swoje uczucia nie martw się. A sytuacja sama jakoś się ułoży. Dzieciom nie potrzeba wiele, najważniejsza jest miłość i troska. Jak nie dostanie Twoje starsze tego czy tamtego to naprawdę nic mu nie będzie. Tak jak pisała koleżanka wyżej. Moja mama też mnie wychowywała sama, nie miałam żadnych nowych rzeczy, nigdy nigdzie nie pojechałam, była bida generalnie. Tak bywa i tyle. Daj sobie czas teraz.
 
Te jestem w niechcianej ciąży. Tak jak u Ciebie- zaszłam ze spiralą, niedługo rodzę. Psychicznie bardzo źle to zniosłam. U mnie to będzie czwarte dziecko. Wszystkie plany mi się posypały, miałam otwierać działalność, zostałam na lodzie, bez pracy, z trudna ciąża. Jestem w innej sytuacji, bo mam męża. Nie będę Ci mówic, że pokochasz to dziecko, bo nigdy nie wiadomo. Teraz na pewno czujesz żal,że los Cię postawił w takiej sytuacji. Jeśli jeszcze nie usunęłaś spirali to tak naprawdę na dwoje babka wróżyła, bo jej usunięcie zawsze wiąże się z ryzykiem poronienia. Najpierw zadbaj o to,zeby ją wyjąć i ocenić czy z ciążą wszystko jest ok.
Pamiętaj,że od lipca dostaniesz 500+ na pierwsze dziecko, po porodzie kosiniakowe 1000zl+ 500+ na kolejne dziecko. Sprawy prawne powinnaś poukładać, żeby mieć zabezpieczenie dla pierwszego dziecka. Daj sobie czas, szukaj wsparcia w bliskich. Jeśli nie dasz rady, to zawsze możesz oddać maluszka do adopcji.
 
Tulę Cię i poradzisz sobie! Może Twój syn nie ma teraz ojca, ale będzie miał brata lub siostrę i nawet jak Ciebie zabraknie, to nie zostanie sam. Dbaj o siebie, o Wasze relacje. Ten trudny czas minie i będziecie mieli i działkę, i dom. Wszystko się ułoży.
 
reklama
Do góry