reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy poronilam, co mnie czeka u lekarza?

To bardzo mi przykro, że tak to odebrałaś bo ja się odniosłam prędzej jak już to do ness, a tak naprawdę to do nikogo - do dziewczyn, które będą w takiej sytuacji i nie będzie je stać na prywatny to mogą poszukać szpitala na NFZ, który będzie rozpatrywał ich prawa (zamiast płakać, że je nie stać na prywatny bo tylko taki jest spoko). Wystarczyło zapytać zamiast mnie obrażać i wbijać mi szpilki, że oszczędziłam na dziecku bo szkoda mi było 24 tysiące złotych
wiesz, wolalabym nie jeździć autem w takim stanie do szpitali w innym mieście, z resztą nie mam pojęcia jak zrobić research w tym temacie.
 
reklama
wiesz, wolalabym nie jeździć autem w takim stanie do szpitali w innym mieście, z resztą nie mam pojęcia jak zrobić research w tym temacie.

A ja napiszę od siebie tylko tyle niezależenie od tego jaką podejmie się decyzję czy NFZ czy prywatnie mamy się czuć dobrze i zaopiekowane! Jest to ciężka sytuacja dla każdej kobiety, szczególnie jeszcze w dobie covida gdzie w szpitalach jesteśmy z tym same, bez mężów/partnerów/rodzin.
 
wiesz, wolalabym nie jeździć autem w takim stanie do szpitali w innym mieście, z resztą nie mam pojęcia jak zrobić research w tym temacie.

Nie wiem skąd jesteś, ale ja po prostu zapytałam na lokalnej grupie - gdzie najlepiej z ciąża pozamaciczną. To była moja decyzja, że nie jechałam do szpitala od razu. I np. szpital który bardzo polecała mi koleżanka i szpital który mam najbliżej - miały mega negatywne opinie. Obstawiam, że co prawda tam też się leży na ginekologii, a to inne piętra/skrzydła więc nie ma możliwości sytuacji takiej jak Twoja - ale sam stosunek lekarzy i położnych do pacjentki był bardzo zły, wręcz dramatyczny. U mnie położne np. dbały o mnie jak o dziecko, miałam wstawać tylko z nią, nigdzie nie chodzić, jakbym chciała to zrobiłaby mi zakupy w sklepiku na parterze, robiła mi kawę/herbatę, wszystko na dzwonek. Codziennie pomoc psychologiczna, pyszne wegańskie jedzenie, sala max. 2 osobowa z łazienką (większość pobytu jak pisałam byłam sama) itd.

Np. ta dziewczyna z Radomia też miała CP (u niej już pęknięty jajowód) i jednak też wolała jechać ten kawał niż iść do szpitala tam u siebie. Bo już tam była i jak urodziła dziecko w 19tc to jej powiedzieli, że dobrze że się udusiło w brzuchu bo tak to by zdychał na jej oczach (to jest dokładny cytat lekarza). Także nie dziwię się po prostu, że jak ktoś nie ma luźnych kilku tysięcy to woli jechać ileś tam kilometrów i nie oznacza to, że oszczędził na dziecku czy jest złym rodzicem.

Ja nie neguję niczyjej drogi - po prostu chciałam pokazać, że nie każdy szpital NFZ to jest zło wcielone i zawsze trzeba mieć luźnie 50 tys. na prywatny szpital
 
A ja napiszę od siebie tylko tyle niezależenie od tego jaką podejmie się decyzję czy NFZ czy prywatnie mamy się czuć dobrze i zaopiekowane! Jest to ciężka sytuacja dla każdej kobiety, szczególnie jeszcze w dobie covida gdzie w szpitalach jesteśmy z tym same, bez mężów/partnerów/rodzin.
U mojego giną zabieg abrazji kosztuje 400 zł i tym razem poszłabym do niego na zabieg.


Nie wiem skąd jesteś, ale ja po prostu zapytałam na lokalnej grupie - gdzie najlepiej z ciąża pozamaciczną
Rozumiem, każdy szuka takiego rozwiązania jakie mu pasuje, ja nie mialam ani możliwości jeździć, ani pytać bo nie mam social mediów. Natomiast ja nigdy nie zaufam żadnemu lekarzowi na NFZ, po prostu już mam do nich taką odrazę i nic tego nie zmieni.
 

Podobne tematy

Do góry