reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POMOCY!!!Problemy z laktacją

claudia4you
jak bedziesz przystawiac laktator co 2-3 godziny do kazdej piersi na 10-15 minut to pokarm na pewno zacznie znowu naplywac.
Wygodniej byloby Ci elektrycznym, bo przede wszystkim szybciej i tak sie nie nameczysz.

mam nadzieję, że zacznie, potrzebuję mleka niedługo moje dziecko wróci a ja nie mam czym karmić

a pozostał mi niestety ten laktator co mam

a masz jakieś rady JAK odciągać

czy zmieniać piersi np, prawa ,lewa , prawa , lewa......
słyszałam że dobrze jest robić tak

7 minut jedna, 7 min druga
5 min jedna , 5 min druga
3 min jedna , 3 min druga i koniec

u mnie to na razie nie działa
 
reklama
A to nie powinno być na odwrót? Że zaczynasz od 3 minut a kończysz na 7? Szkoda,że nie masz od kogo pożyczyć elektrycznego:dry: Ja właśnie się na taki przeżuci łam i za jednym razem odciągnęłam tyle co przez pół dnia ręcznym :dry:
 
claudia4you
ja bylam w troszke innej sytuacji niz Ty, bo ja mialam problemy z pokarmem na samym poczatku. Mleko dostalam w 6 dobie po porodzie, w dniu wyjscia ze szpitala.
Po porodzie przyniesli mi w szpitalu laktator i powiedzieli co 2-3 godziny po 10-15 minut na kazda piers, prawa-lewa a przy nastepnym sciaganiu lewa-prawa. Plakac mi sie chcialo, bo poswiecalam nawet noce a z cyckow po pare kropelek lecialo. Mowili, ze przyjdze, kazali duzo pic i sie nie denerwowac, latwo powiedziec:rolleyes2:I przyszedl, wieczorem przed dniem wypisu tak duzo bylo, ze naprawde bylam szczesliwa. A juz w domu to lalo mi sie z obu piersi samoczynnie. Wiec spokojnie, pobudzaj cycuszki, na pewno wroci!
 
no nie mam wyjścia
miałam 2 tyg przerwy
od poniedziałku odciągam i na razie kilka kropli
a tyle miałam pokarmu :-(
 
musisz probowac, nic innego nie wymyslisz, ale musi byc dobrze.
Wazne by synkowi sie poprawilo:tak:

pewnie to najważniejsze

ja jestem uparta, oby to zostało mi nagrodzone
wróci synek to będziemy dostawiać do piersi ile się będzie dało

w poniedziałek byłam u niego i nie było problemu z dostawieniem
może temu że tylko przez kapturki umiem karmić
 
Dziewczyny jak moje dziecko zje tylko z jednej piersi a ja z drugiej odciągnę to później która mam jej dać do karmienia? To co odciągałam czy tą co jadła? Pytam,bo wiadomo,że dziecko wyciągnie więcej niż laktator i nie chcę,żeby w jednej było mnie mleka.
 
zaczynałabym od tej z której ściągałaś mleczko. Pierś produkuje tyle mleka jakie jest na to zapotrzebowanie. Pierś, którą ciągnie bobas będzie większa niż ta z laktatora. Hee ja tak mam i z mniejszej piersi dostatiam dziecko częściej a większej piersi daje odpocząć, bądz odciągam laktatorem.
 
reklama
Jestem przykładem , że odciąganie mleka pomaga

rozbudowuję sobie dzięki temu laktację, dodatkowo jak jestem u synka często go przystawiam i mleczka jest coraz więcej :-)

oby tak dalej

Mam tylko pytanie w nocy wstaję tylko raz na odciąganie , czy są szanse że jak mały wróci, że w nocy też będę go mogła karmić tylko piersią?
 
Do góry