reklama

pomocy roczne dziecko przestalo pic mleko !!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2009' rozpoczęty przez pchelka10.05, 18 Styczeń 2011.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

witam zaczne od tego iz moje dziecko 2 tyg temu było chore [​IMG]
    przyjmowalo antybiotyk i wyzdrowiało (grypa i 40 stopni goraczki )
    nie chciała nic jesc dobrze ze chociaz piła cherbatki - ale rozumiem chora nie ma apetytu
    ale od tyg jest tragedia [​IMG]
    jak tylko widzi butle z mlekiem ( bebilon pepti 2 poniewaz ma skaze białkowa )
    to szaleje dosłownie[​IMG]
    płacze tak jak by ja "cieli na zywca" rzuca sie , ucieka
    przez caly dzien nie tknie mleka za chiny [​IMG]
    a wczesniej nie bylo problemu co 3 h pila 180 ml [​IMG]
    a teraz szok
    zastanawiam sie nad zmiana mleka ide dzis do pediatry a;e jak ostatnio bylam to powiedzial ze to jest najlepsze mleko i nie radzi zmieniac
    dodaje malej kaszke np jablkowa, gruszkowa, malinowa, lub owocowa i nic
    samego mlea tez nie che pic
    wiec jestem zalamana
    np. wczoraj o 20 wypila 30 ml mleka (szok ale caly dzien bez mleczka )
    i dzis do godz 15 nic zero mleka od wczoraj od 20 [​IMG]
    zjadla 2 łyzki obiadu i 2 herbatniki , hrupkami dzieli sie z psem
    nic nie pomaga
    moze wy pomozecie i doradzicie

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

około roku część dzieci przestaje pic mleko:) widocznie trafiło na Twoją córkę. Mleko co 3 godziny dla roczniaka to dużo za dużo - powinno być pół litra zamiennie z kaszkami, jogurtami, serkami itp. Nie martw się i weź na przeczekanie a wapno uzupełniaj czymś innym tylko nie wiem czym przy skazie o to zapytaj pediatrę (normalnie wystarczyłby własnie jogurt, serek biały, homogenizowany nawet żółty i można nie pic mleka:)

Możesz jeszcze spróbować z kakaem część dzieci nie chce pić białego:)

3. reklama
  4. Sol

Sol Gość

Karola jak skończyła rok powiedziała że mleko jest "BE i koniec picia mleka - w zamian były jogurty i serki a rok później mleko wróciło do łask jak na śniadanie dostała z płatkami Nesquika :-p W sumie nie dziwię się jej - ileż czasu można w kółko to samo :-p

5. rechot1sb

rechot1sb Tomaszoland

dziecko ze skazą białkową około roczku wychodzi z tej alergii więc może zacznij próbować nabiału a poza tym dla roczniaka mleko co 3h????a gdzie inne pokarmy?????

aaaa i czy ma wstręt na wszystkie pokarmy czy tylko na mleko - zrobiło się niejadkiem????

6. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Na pocieszenie mogę napisać,że mój synek ok. roku miał to samo....nagle z dnia na dzień zaczął grymasić, mleko nie smakowało, kaszki na mleku też nie...po 2 tygodniach przeszło i znowu zaczął jeść mleko jak wcześniej:) Słyszałam,że dzieci czasami przechodzą taki bunt i u nas faktycznie miał on miejsce.

7. umi2

umi2 Fanka BB :)

Nie martw sie nie tylko tymiałas taki problem:-) mój syn dokładnie 2 tyg po 1 urodzinach odmówił picia mleka nie pił przez jakis miesiac potem na kolejne 2 tyg przeprosił sie z mlekiem, żeby znowu po upływie tego czasu odmówić. Najśmieszniejszy jest fakt, że Kacper uwielbia ryż i jak zrobiłam mu ryż na mleku to dosłownie nim pluł a na wodzie wcinał z warzywkami az mu sie uszy trzęsły. My nadrabiamy jogurtami i ostatnio kefirem bo odziwo kefir uwielbia

8. gabrielka1308

gabrielka1308 Fanka BB :)

Mój synuś odrzucił mleko koło 10 m-ca na jakiś tydzień, gdy skończył rok w grę wchodziły wyłącznie mleka smakowe ale to na śniadanie i kolacje po 150ml, teraz są wyłącznie kaszki, na śniadanie dostaje 150ml, na kolację 180ml, robię też kleik na mleku i dodaje np maliny ze słoiczka swojskie, w między czasie daje serki typu danio , danonki lub monte.

9. elka74

elka74 Aktywna w BB

Osz Boziu... ja zrozumiałam że maluszek strajkuje i nic nie chce jeśc...
    Z mleniem się przeprosi, kwestia czasu;)

10. reklama
  11. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

moja corka przestala pic mleko w wieku 6 mies ... nie panikuje :D

12. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

albo i nie

Poleć forum