reklama

pomocy uraz siusiaczka

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez magdalenakowalska, 26 Wrzesień 2011.

1. magdalenakowalska

magdalenakowalska Zaciekawiona BB

Witajcie mój 2,5 letni Kuba ma chorego siusiaczka:zawstydzona/y:, byłam na pogotowiu i lekarz powiedział że to od uderzenia i mam go obserwować. Nic mi nie zapisał a siusiaczek jest bardzo czerwony i nie da się dotknąć co robić pomocy! kupiłam w aptece Rivanol i maść neomecynium nie wiem co robić.......

2. umi2

umi2 Fanka BB :)

Ja bym sie wybrała na konsultacje do urologa dziecięcego. Bo pogotowie to pogotowie...

3. reklama
  4. aguska2017

aguska2017 Moderator

ja bym sie najpierw wybrała do pediatry i niech on zadecyduje do kogo i gdzie należy sie udać może jakieś badania czy coś?

5. martaik

martaik Fanka BB :)

jestes pewna ze to od uderzenia? nie słyszałam nigdy aby siusiaczek był czerwony od uderzenia:( moze to stan zapalny? ja bym zrobiła na dobry początek zimny okład.

6. magwoj

magwoj Początkująca w BB

Witam,
    mój syn miał niespełna 3 lata jak zaczął narzekać, że boli go siusiak ale tylko przy siusianiu. Odwiedziliśmy chirurga dziecięcego który stwierdził stan zapalny u małego, spowodowany nieodciąganiem napletka. Doraźnie pomogły nasiadówki z rumianku ale docelowo skończyło się na plastyce stulejki. Może dobrze byłoby gdyby synka obejrzał chirurg dziecięcy i stwierdził czy są jakieś nieprawidłowości z napletkiem. Myślę że gdyby Twój synek rzeczywiście uderzył się w siusiaka największy ból byłby tuż po uderzeniu a tym samym nie mogłabyś tego wydarzenia nie zauważyć. Pozdrawiam

7. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Miałam podobne zdarzenie z moim wtedy 3 letnim synkiem.
    Karolkowi nawet krewka kapała z siusiaczka,więc pojechałam z nim na izbę przyjęć do szpitala,a tam kazali mi iść do ambulatorium chirurgii dziecięcej w tym samym budynku szpitala.
    Tam go pani obejrzała,dała znieczulenie w psikadełku na siusiaczka,nacięła i wyczyściła coś tam.
    Kazała go potem dwa razy dziennie moczyć na zmianę to w rumianku,to w szarym mydle i oczywiście po każdej kąpieli naciągać skórkę.
    Od tamtej pory nie mamy problemów.

A zaleceń lekarza pogotowia u którego byłaś,nie będę komentować,szkoda słów!!!

8. Marihuanna

Marihuanna Zaangażowana w BB

Pierwsze kroki do samodzielnego sikania skończyli się na urazie ... tyle ze siusiak był spuchnięty zaczerwieniony(jak przed siniakiem ) i padło parę kropel krwi. nie byłam z tym w pediatry ale moczenie w wywarze z rumianku pomogło .Nawet jeśli to stan zapalny rumianek tez wskazany ;)
    P.S szybkiego powrotu do zdrowia :)

9. magdalenakowalska

magdalenakowalska Zaciekawiona BB

Bardzo Wam dziękuję!! tez tak sobie myślę, że to zapalenie, jadę jeszcze w piątek do kontroli bo jest mi bardzo dziwne, że opuchlizny nie ma a jak chce mu w środku umyć to bierze mi rękę... zobaczę co powie w piątek pediatra, jak nic mądrego to jadę do szpitala. Dzięki!

10. reklama

Poleć forum