reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy!- wprowadzanie stałych pokarmów 7 miesięcznemu niemowlakowi

Gabjon94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2017
Postów
17
Hej dziewczyny !! Proszę doradzcie mi jak wprowadzalyscie pokarmy niemowlakowi karmionemu piersią . Mój synek ma 7 miesięcy i ciągle wisi na cycku i dodam że nie ma stałych godzin karmienia tylko na rzadanie
.. daje mu np brokuł z ziemniaczkami kurczakiem i zje takich małych łyżeczek z 8 może .. rano czasem kaszkę na mm, wciągu dnia też mu dam deserek to parę łyżek zje ale wydaje mi się że powinien chcieć mniej cycka skoro daje mu te posiłki a on i tak nawet jak zje obiadek to i tak zaraz by cycka chciał .. może coś źle robię ?? Z moją córcia było inaczej ona automatycznie odrzuciła pierś więc z pokarmami nie było problemu . A niedługo muszę wracać do pracy ! Pomocy jak mogę ułożyć mu plan posiłków w ciągu dnia ???
 
reklama
Do roku czasu tak naprawdę nadal powinno karmić się na żądanie a rozszerzanie diety nie powinno zastępować piersi. Zje kilka łyżek obiadu czy deseru i dojje piersią. Zbyt drastyczne rozszerzanie diety powoduje właśnie odrzucenie piersi. Małymi kroczkami dojdziesz do etapu eliminacji któregos podania piersi na rzecz stałego posiłku. Moje dzieciaki miały ponad rok, zjadały porcje a i tak potrafiły dopinać sobie jeszcze piersią. Jak wróciłam do pracy w ciągu dnia karmienia odpadły i dzieciaki bez problemu dawały radę na stałych pokarmach.
Co do planu dnia to piersią karmiłam przed wyjściem, później była jakaś kaszka/ placek, jajecznica itd po niej jogurt czy owoce, obiad i jak wracałam z pracy to była pierś ,podwieczorek w postaci owocu jeśli nie było go popołudniu czy nabiału i kolacja a po niej też pierś. W nocy pierś Z czasem pierś była tylko rano i na noc aż do całkowitego jej odstawienia.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny !! Proszę doradzcie mi jak wprowadzalyscie pokarmy niemowlakowi karmionemu piersią . Mój synek ma 7 miesięcy i ciągle wisi na cycku i dodam że nie ma stałych godzin karmienia tylko na rzadanie
.. daje mu np brokuł z ziemniaczkami kurczakiem i zje takich małych łyżeczek z 8 może .. rano czasem kaszkę na mm, wciągu dnia też mu dam deserek to parę łyżek zje ale wydaje mi się że powinien chcieć mniej cycka skoro daje mu te posiłki a on i tak nawet jak zje obiadek to i tak zaraz by cycka chciał .. może coś źle robię ?? Z moją córcia było inaczej ona automatycznie odrzuciła pierś więc z pokarmami nie było problemu . A niedługo muszę wracać do pracy ! Pomocy jak mogę ułożyć mu plan posiłków w ciągu dnia ???
On wystarczająco je!
Te 8 łyżeczek to już sporo jak dla 7miesięczniaka. I tak je dużo jak na to, że to dopiero początek rozszerzania. Więc spokojnie. To jest taki etap, w którym dziecko poznaje smaki, a nie je dwudaniowy obiad w całości.
 
Do góry